Προς το περιεχόμενο

Aphrodite's Child - 666 (50th anniversary deluxe edition)


Waterfall-K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

@Waterfall-K και μιας και η ιστορία περιστρέφεται (και) γύρω από τον Βαγγέλη, θα σου πω ότι νωρίτερα είχα στα χέρια Blade Runner, Chariots of Fire κλπ soundtracks υπογεγραμμένα από τον ίδιο 😎 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Terry RoscoeBeck5 said:

@Waterfall-K και μιας και η ιστορία περιστρέφεται (και) γύρω από τον Βαγγέλη, θα σου πω ότι νωρίτερα είχα στα χέρια Blade Runner, Chariots of Fire κλπ soundtracks υπογεγραμμένα από τον ίδιο 😎 

Νωρίτερα?

Πριν 2 ωρες ή πριν 2 χρόνια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Νωρίτερα εντός της ημέρας που είχα μια πρόβα έξι ώρες και δεν μου έχει μείνει χέρι- ούτε αριστερό, ούτε δεξί 😬 

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, trolley είπε

Όπως είχες πει και εσύ, όταν το πρωτο-ανέφερες, το συγκεκριμένο τόλμημα του Chris Rea αποτελεί εξαίρεση, για διάφορους ειδικότατους λόγους. Δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν στοιχείο σύγκρισης με οτιδήποτε άλλο.

Mια χαρά μπορεί να χρησιμοποιηθεί, από το συγκεκριμένο άλμπουμ κάποιοι έβγαλαν κέρδος, συμπεριλαμβανομένου του Rea. Το πούλαγαν, δεν το χάριζαν. Το ότι το πούλαγαν τόσο φτηνά και παρ'όλ'αυτά είχαν κέρδος προφανώς δεν σου χτυπάει κανένα καμπανάκι. Δεν πειράζει, χτυπάει σε άλλους, οι οποίοι καταλαβαίνουν ποιοι και πότε μας δουλεύουν/κλέβουν (ή προσπαθούν τέλος πάντων).

Δεν γεννηθήκαμε χτες Trolley, κάποιοι έχουν ξοδέψει πολλά χιλιάρικα σε δισκοθήκες, δισκοθήκες που περιέχουν και πολλά, πάρα πολλά, boxsets παρόμοιων...specs, και όταν μιλάμε για overpriced ξέρουμε πολύ καλά για τι μιλάμε. 

 

29 λεπτά πριν, trolley είπε

Αυτοί που γράφουν στα φόρουμ ότι είναι Overpriced, είναι του ίδιου φυράματος με τους περισσότερους, δηλαδή άνθρωποι που δεν ξέρουν τίποτε άλλο εκτός από τα τρία-τέσσερα (συχνά, μόνο ένα) πράγματα με τα οποία βιοπορίζουν, και σίγουρα δεν ξέρουν τίποτε από τυπογραφία κλπ

Ναι ρε, άστους να γράφουν. Άσχετοι είναι όλοι τους, κάτι απίθανοι εκεί πέρα που δεν έχουν ξαναδεί (κι αγοράσει) στη μίζερη ζωή τους άλλο 4-CD boxset. Δεν ξέρουν, συγχώρα την άγνοια τους, Ω! Guru της τυπογραφίας.😌

 

38 λεπτά πριν, trolley είπε

Τέλος πάντων, η απορία μου είναι για ποιο λόγο άνοιξες νήμα για κάτι που εσένα δεν θα σε ενδιέφερε να αγοράσεις;

Γιατί έτσι μ'άρεσε. 

(όχι, δεν θα σε ρωτήσω με τη σειρά μου γιατί γράφεις σε ένα θρεντ που αφορά ένα άλμπουμ που το θεωρείς overrated, και που δεν σε ενδιαφέρει να αγοράσεις επίσης).

 

31 λεπτά πριν, cos_dr είπε

 Έχουμε ανάγει τη δικαιολογήση του καθετί στρεβλου σε άθλημα κάποιοι μου φαίνεται 😂😂😂

Όχι "κάποιοι", ένας είναι όλος κι όλος.

27 λεπτά πριν, sultan of string είπε

Ευχαριστως μπορεί να αγορασω και τη συλλογη αυτη 

ΔΕΝ είναι συλλογή, πόσες φορές πρέπει να το γράψω? Άλμπουμ είναι,. άλμπουμ, σε 11 CD.

 

23 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

@Waterfall-K και μιας και η ιστορία περιστρέφεται (και) γύρω από τον Βαγγέλη, θα σου πω ότι νωρίτερα είχα στα χέρια Blade Runner, Chariots of Fire κλπ soundtracks υπογεγραμμένα από τον ίδιο 😎 

Πες καμιά λεπτομέρεια ντε, Τι/Πως/Που/Γιατί?😌

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, odis13 είπε

Βρε άσε τα φωτοσόπια τώρα και πες μας τίποτα για τις μπουθάρες του Chris Rea, που νόμιζα ότι είχε πεθάνει κιόλας ο άνθρωπος, χτύπα ξύλο...

Μια και ρωτάς, παρακάτω τα όργανα που χρησιμοποίησε για να ηχογραφήσει το 11-CD album "Blue Guitars"
 

image.thumb.png.dcdaa569acef81b4c23d8ca9ebb90b7b.png

 

image.thumb.png.01fcb0657ba843c96793137516f8726a.png

 

image.thumb.png.d51c3be1f2dec5b2b6b4a64c40222866.png

 

image.png.b4cf325e28ce05de79076e1301132cda.png

 

image.thumb.png.6a240b6f8d351c78d48c38420cf68016.png

  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από όλα αυτά, περιμένουμε να μας δείξετε ένα παρόμοιο box με χαμηλότερη τιμή.

 

Με την ησυχία σας...

 

Αν και θα πρέπει να είναι πολύ εύκολο, τόσα που γράψατε. 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, trolley είπε

Μετά από όλα αυτά, περιμένουμε να μας δείξετε ένα παρόμοιο box με χαμηλότερη τιμή.

 

Με την ησυχία σας...

 

Αν και θα πρέπει να είναι πολύ εύκολο, τόσα που γράψατε. 

Είναι υπερτιμημένο. Δε νομίζω να χρειάζεται ένας με κοινή λογική κάτι άλλο. Το καταλαβαίνει.

Υπετιμημένο! Εγώ πάνω από 34,99 ευρώ δε θα έδινα με τίποτα αν ήμουν συλλέκτης.

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.

 

Δεν βλέπω άλλο τέτοιο πακέτο όμως. Υπερτιμημένο, σημαίνει ότι θα μπορούσε να είναι φθηνότερο, όχι ότι δεν μου αρέσει η τιμή του.

 

Αμα βρείτε... μου λέτε...

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, trolley είπε

Ναι.

 

Δεν βλέπω άλλο τέτοιο πακέτο όμως. Υπερτιμημένο, σημαίνει ότι θα μπορούσε να είναι φθηνότερο, όχι ότι δεν μου αρέσει η τιμή του.

 

Αμα βρείτε... μου λέτε...

 

Γι αυτό το πακέτο μιλάμε.

 Στείλε μου εσύ ένα πακέτο που έχεις υπόψη σου να σου πω την άποψή μου για το πόσο θα έδινα για εκείνο.

 Να το κοστολογήσω εγώ που κάνω ορθολογικές κοστολογήσεις.  Εγώ με εσένα απορώ που είσαι αυθεντία στις τοπογραφήσεις και στη βιομηχανία γενικά, στις χρηματοδοτήσεις, τις επενδύσεις, την αγορά κλπ. και δε βλέπεις την υπερτιμολόγηση της περίπτωσης.

Αλλά μάλλον θα βλέπεις και εσύ όπως κάτι άλλες αυθεντίες πως ο πραγματικός πληθωρισμός είναι 15%, η αύξηση του κατώτατου μισθού είναι 30%, άρα ο μισθωτός φέτος είναι 15% πλουσιότερος 😲🤣

 Over and out.

 εγώ το ακούω τσαμπέ και εσύ επένδυσε σε αυτό αφού έχεις λεφτά για πέταμα.

 Αν έχεις πολλά, πάρε μου και το γραφείο μου. Βάλε τα μισά.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι ας πουμε συλλογη.

137 τραγουδια μετα το 2005 που ενδιαφερουν ελαχιστους.

Δυστυχως ο ανθρωπος εφυγε απο τα πρωτοσέλιδα το 1995 και εκτοτε εγινε ενα ονομα σαν ολα τα ονοματα στο spotify για τα οποια δεν ενδιαφερεται κανείς.

Η δισκογραφια του μεχρι το 90 ηταν εξαιρετική και πουλησε εκατομμύρια. 

Δυστυχως για το προτζεκτ αυτο δεν υπάρχει αγοραστικό κοινό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου