Προς το περιεχόμενο

Aphrodite's Child - 666 (50th anniversary deluxe edition)


Waterfall-K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, sultan of string είπε

τι είναι αυτό, δεν φαίνεται

Πάτα zoom, ή άνοιξε κάναν υπολογιστή.

 

2 λεπτά πριν, sultan of string είπε

υποθέτω δεν ενδιαφέρει κανένα σοβαρό άνθρωπο

Oι κυκλοφορίες του Chris Rea δεν ενδιαφέρουν κανέναν σοβαρό άνθρωπο? Από πότε?🤔

Σοβαρέψου φίλος...

 

4 λεπτά πριν, sultan of string είπε

και εγώ κυκλοφόρησα cd και ήταν προσεγμένα και τα έδινα 5 ευρώ. Στους φίλους τσάμπα και τα μεταφορικά δικά μου. ποιός με ξέρει και ποιον ενδιαφέρω?

Κανείς και κανέναν να υποθέσω. 

 

6 λεπτά πριν, sultan of string είπε

οι μαστεράδες που εμπλέκονται πληρώνονται κατά περισταση πολλές χιλιάδες ευρώ.

Τι λε ρε φίλος, σοβαρά?

 

7 λεπτά πριν, sultan of string είπε

στο discogs σήμερα οι πρώτες εκδόσεις του 72 της Γαλλίας, όπου κυκλοφόρησε ο δίσκος παίζουν από 1700 έως 1000 ευρώ.

Και? Τι σχέση έχει αυτό με μια remastered έκδοση του 2024?

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Waterfall-K said:

Πάτα zoom, ή άνοιξε κάναν υπολογιστή.

δεν ε΄χω

1 minute ago, Waterfall-K said:

 

Oι κυκλοφορίες του Chris Rea δεν ενδιαφέρουν κανέναν σοβαρό άνθρωπο? Από πότε?🤔

Σοβαρέψου φίλος...

 

ο Rea είναι εκτός εταιρειών εδώ και καιρό. Υποθέτω είναι προσωπικές εκδόσεις

1 minute ago, Waterfall-K said:

Κανείς και κανέναν να υποθέσω. 

το βρήκες

1 minute ago, Waterfall-K said:

 

Τι λε ρε φίλος, σοβαρά?

Ξέρεις πόσο παίρνει ο Giles Martin, ο Steve Hoffman, o Bernie Grundman ?

1 minute ago, Waterfall-K said:

 

Και? Τι σχέση έχει αυτό με μια remastered έκδοση του 2024?

 

δεν έχει? 

αυτά γίνανε πρόσφατα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε άσε τα φωτοσόπια τώρα και πες μας τίποτα για τις μπουθάρες του Chris Rea, που νόμιζα ότι είχε πεθάνει κιόλας ο άνθρωπος, χτύπα ξύλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το ακούω τώρα το album απο το YouΤube επι της ευκαιρίας και ακούγεται υπέροχα και φτιάχνω και το φρεντο καπουτσίνο μου. Απόλαυση σκέτη. Μου είπαν να βγούμε σήμερα και τους λέω, άσε ρε. Αραχτός στο σπίτι με aphrodite's child και τσαμπέ😀

Και ρίχνω και ένα... aphrodisiac στο τέλος για την ξενερα😀

 

 

 

 

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sultan of string είπε

δεν εχω

image.png.fafba20b96f7568881e42baf7309c307.png

4 λεπτά πριν, sultan of string είπε

ο Rea είναι εκτός εταιρειών εδώ και καιρό. Υποθέτω είναι προσωπικές εκδόσεις

Edel Records, ανεξάρτητη. Μιλάμε για άλμπουμ του 2005, το τονίζω, άλμπουμ, με 138 νέα blues κομμάτια, και πήρε 6 μήνες να ηχογραφηθεί. Μια Must-Have κυκλοφορία για κάθε σοβαρό Blues fan και όχι μόνο.

Πες μου έναν σοβαρό λόγο που αυτή η υπερπαραγωγή είχε αυτή την τιμή, και έναν σοβαρό λόγο που ένα remastered άλμπουμ του 2024 σε 4-CD box κοστίζει τα τριπλάσια.

 

11 λεπτά πριν, sultan of string είπε

Ξέρεις πόσο παίρνει ο Giles Martin, ο Steve Hoffman, o Bernie Grundman ?

Όχι. Εσύ ξέρεις? 🤔

Όσα και να παίρνουν τέλος πάντων οι συγκεκριμένοι (που δεν έχουν σχέση με την κυκλοφορία που συζητάμε) δεν δικαιολογεί την τιμή για ένα 4-CD boxset του 2024 με παλιά ηχογραφημένη μουσική. €30-€40 θα έπρεπε να το δίνουν, και αυτό λόγω της φήμης του. Τα υπόλοιπα είναι ιστορίες για αγρίους.

 

20 λεπτά πριν, sultan of string είπε

δεν έχει? 

αυτά γίνανε πρόσφατα

Τι σχέση ρε φίλε έχει η αγορά μεταχειρισμένων με το θέμα μας? 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Μιλάμε για άλμπουμ του 2005, το τονίζω, άλμπουμ, με 138 νέα blues κομμάτια, και πήρε 6 μήνες να ηχογραφηθεί.

 

Όπως είχες πει και εσύ, όταν το πρωτο-ανέφερες, το συγκεκριμένο τόλμημα του Chris Rea αποτελεί εξαίρεση, για διάφορους ειδικότατους λόγους. Δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν στοιχείο σύγκρισης με οτιδήποτε άλλο.

 

Αυτοί που γράφουν στα φόρουμ ότι είναι Overpriced, είναι του ίδιου φυράματος με τους περισσότερους, δηλαδή άνθρωποι που δεν ξέρουν τίποτε άλλο εκτός από τα τρία-τέσσερα (συχνά, μόνο ένα) πράγματα με τα οποία βιοπορίζουν, και σίγουρα δεν ξέρουν τίποτε από τυπογραφία κλπ (εδώ στο noiz, ίσως ξέρουν δύο και μιλάς ήδη με τον ένα).

 

Τέλος πάντων, η απορία μου είναι για ποιο λόγο άνοιξες νήμα για κάτι που εσένα δεν θα σε ενδιέφερε να αγοράσεις; Τσεκάρεις αν έχουμε λεφτά, αν είμαστε fanboys, αν μας αρέσει το κόκκινο, αν έχουμε λογαριασμό στο rutracker, ή τι;

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, trolley είπε

 

Όπως είχες πει και εσύ, όταν το πρωτο-ανέφερες, το συγκεκριμένο τόλμημα του Chris Rea αποτελεί εξαίρεση, για διάφορους ειδικότατους λόγους. Δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν στοιχείο σύγκρισης με οτιδήποτε άλλο.

 

Αυτοί που γράφουν στα φόρουμ ότι είναι Overpriced, είναι του ίδιου φυράματος με τους περισσότερους, δηλαδή άνθρωποι που δεν ξέρουν τίποτε άλλο εκτός από τα τρία-τέσσερα (συχνά, μόνο ένα) πράγματα με τα οποία βιοπορίζουν, και σίγουρα δεν ξέρουν τίποτε από τυπογραφία κλπ (εδώ στο noiz, ίσως ξέρουν δύο και μιλάς ήδη με τον ένα).

 

Τέλος πάντων, η απορία μου είναι για ποιο λόγο άνοιξες νήμα για κάτι που εσένα δεν θα σε ενδιέφερε να αγοράσεις; Τσεκάρεις αν έχουμε λεφτά, αν είμαστε fanboys, αν μας αρέσει το κόκκινο, αν έχουμε λογαριασμό στο rutracker, ή τι;

 

Ολα τα ξέρουμε και πάλι λέμε ότι είναι overpriced. Ότι ξέρεις το ξέρουν στην εποχή μας όλοι σε αυτό το forum. Ξέρουν και πολύ περισσότερα από εσένα και ξέρουν πως έχεις και το κουσούρι να είσαι αλαζόνας 😀 Γι αυτό που προσφέρει λοιπόν είναι overpriced το προϊόν αυτό και όποιος το πάρει για εμένα είναι μ oversized,😂 εξαιρώ τους πολύ πωρωμένους γιατί τους καταλαβαίνω. Γι αυτούς είναι ανεκτίμητο λόγω... πώρωσης και 100 παραπάνω να τους το πουλούσαν μπορεί να τους φαινόταν και πάντα. Για την κοινή λογική είναι overpriced. 

 Έχουμε ανάγει τη δικαιολογήση του καθετί στρεβλου σε άθλημα κάποιοι μου φαίνεται 😂😂😂

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω εχει αναφερθει οτι ο rea εκτος του οτι σνομπαρησε τις εταιρείες όταν ήταν γνωστος, στη συνέχεια οταν αρρωστησε και επανεκαμψε ειχε χασει αμετακλητα το τρενο.

Εχω τα απαντα του μεχρι το road to hell.

Ευχαριστως μπορεί να αγορασω και τη συλλογη αυτη αλλα ο λογος για τον οποιοι ειναι φτηνη δεν εχει να κανει με εταιρειες και εκδοσεις τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου