Προς το περιεχόμενο

Aphrodite's Child - 666 (50th anniversary deluxe edition)


Waterfall-K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, sultan of string είπε

Πηρες τζαμπα αερα κοπανιστο τοτε

Τι ήθελες, να τον πληρώσω?

 

4 λεπτά πριν, sultan of string είπε

Στην τελικη δεν εχεις τιποτα.

Στην τελική έχω αυτό 

 

image.thumb.png.c066b5b59f6eff32ca40bd743fcbc74e.png

 

και αργότερα τη free remastered edition σε άυλη μορφή.

Νομίζω είμαι καλυμμένος.image.png.95c72868a9efc167f1f1cebadf6b4cd1.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Τι ήθελες, να τον πληρώσω?

 

Στην τελική έχω αυτό 

 

image.thumb.png.c066b5b59f6eff32ca40bd743fcbc74e.png

 

και αργότερα τη free remastered edition σε άυλη μορφή.

Νομίζω είμαι καλυμμένος.image.png.95c72868a9efc167f1f1cebadf6b4cd1.png

Το βινύλιο είναι καλύτερο. 😃

 

 

 

 

 

 

 

Υ.Γ. Κι εγώ cd το έχω. 😇

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως, ανέκαθεν αισθανόμουν μία χαρά όταν αντάμοιβα ανθρώπους για το προϊόν της εργασίας τους.

Το άλλο, κάπως το λένε, δεν θυμάμαι τώρα... κάπως μου το έλεγαν οι γονείς μου....

 

Σχετίζεται και με το ότι περιμένω εγώ να με ανταμοίβουν για το προϊόν της δικής μου εργασίας, κάτι που επίσης δε θυμάμαι τώρα πως το λένε....

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, trolley είπε

Εγώ πάντως, ανέκαθεν αισθανόμουν μία χαρά όταν αντάμοιβα ανθρώπους για το προϊόν της εργασίας τους.

Αν άξιζαν την Χ αμοιβή, ναι. Φαντάζομαι ότι αν ο υδραυλικός που θα φωνάξεις να σου ξεβουλώσει τον νεροχύτη σού ζητήσει €800, θα τον πετάξεις έξω κλοτσηδόν ώσπου να πει "σιφόνι".

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Waterfall-K said:

Αν άξιζαν την Χ αμοιβή, ναι. Φαντάζομαι ότι αν ο υδραυλικός που θα φωνάξεις να σου ξεβουλώσει τον νεροχύτη σού ζητήσει €800, θα τον πετάξεις έξω κλοτσηδόν ώσπου να πει "σιφόνι".

Ξερεις δηλαδη ποσο πληρωθηκαν οι μηχανικοι που εκατσαν να κανουν remaster οι τυπογραφοι οι εκδοτες κλπ κλπ. Εχεις αγορασει προσφατα βιβλιο σε τετοια διασταση? Εχεις αγορασει εναν δισκο σύγχρονης εκτυπωσης, κλπ κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Φαντάζομαι ότι αν ο υδραυλικός που θα φωνάξεις να σου ξεβουλώσει τον νεροχύτη σού ζητήσει €800, θα τον πετάξεις έξω κλοτσηδόν ώσπου να πει "σιφόνι".

 

Ναι, αλλά αν του πω να τον φτιάξει δωρεάν, το σιφόνι θα βρεθεί σε σημείο που δεν δύναμαι να αναφέρω.

 

Άλλωστε...

 

5 λεπτά πριν, sultan of string είπε

Ξερεις δηλαδη ποσο πληρωθηκαν οι μηχανικοι που εκατσαν να κανουν remaster οι τυπογραφοι οι εκδοτες κλπ κλπ. Εχεις αγορασει προσφατα βιβλιο σε τετοια διασταση? Εχεις αγορασει εναν δισκο σύγχρονης εκτυπωσης, κλπ κλπ?

 

Αυτά, όλα, δεν είναι φθηνά πράγματα, ούτε ήταν ποτέ, από την εποχή που δεν υπήρχαν καν υπολογιστές.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24-29.99 ευρώ να το χρεωναν. Σιγά τον κόπο να το κάνεις atmos. Ούτε 2 μέρες δεν θα τους πήρε 😂

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sultan of string είπε

Ξερεις δηλαδη ποσο πληρωθηκαν οι μηχανικοι που εκατσαν να κανουν remaster οι τυπογραφοι οι εκδοτες κλπ κλπ. Εχεις αγορασει προσφατα βιβλιο σε τετοια διασταση? Εχεις αγορασει εναν δισκο σύγχρονης εκτυπωσης, κλπ κλπ?

Μην το ψάχνετε παλικάρια, η έκδοση αυτή είναι OVERPRICED του κερατά. Το 99,9% των ενδιαφερόμενων που είδαν τις τιμές αυτό πιστεύουν, και πολύ σωστά το πιστεύουν. Ρίξτε ένα μάτι στα φόρουμς παραέξω και μη μας τρελαίνετε απογευματιάτικα. Σταματήστε επιτέλους να δικαιολογείτε κάθε overpriced μαλακιδιά που κυκλοφορεί, είτε αυτή είναι ρούχο/κιθάρα/synth/άλμπουμ/whatever. Λίγο κοινή λογική επιτέλους, έλεος.🙄

 

Το παρακάτω πολυτελές discbook/άλμπουμ των 72 σελίδων περιέχει 11 CDs & 1 DVD με εντελώς νέα ηχογραφημένη μουσική, μια υπερπαραγωγή που παρόμοια της δεν υπάρχει. Αν μου το πούλαγαν €105, όσο δηλαδή και το 4-disc του "666", θα έλεγα ότι το δίνουν πάμφθηνα και θα το αγόραζα ASAP. Το ότι τελικά το πούλαγαν €38 να σας βάλει σε σκέψεις, μπας και αναθεωρήσετε κάποια πράγματα και σταματήσετε να κάνετε ακόμα πιο πλούσιους τους ΧΨ κλέφτες.

 

image.png.24f9091459a335573c46c52a8b056a67.png

 

 

17 λεπτά πριν, trolley είπε

Ναι, αλλά αν του πω να τον φτιάξει δωρεάν, το σιφόνι θα βρεθεί σε σημείο που δεν δύναμαι να αναφέρω.

Δεν είπε κανείς να του πεις να στο φτιάξει δωρεάν, περιμένεις να στο φτιάξει σε μια λογική τιμή. Αν δεν μπορείς να καταλάβεις που κυμαίνεται πάνω-κάτω αυτή η τιμή για την επισκευή του συγκεκριμένου καρα-συνηθισμένου κ' απλοϊκού προβλήματος, τότε υπάρχει μεγαλύτερο πρόβλημα απ'το πρόβλημα του νεροχύτη σου.

 

25 λεπτά πριν, trolley είπε

Αυτά, όλα, δεν είναι φθηνά πράγματα, ούτε ήταν ποτέ, από την εποχή που δεν υπήρχαν καν υπολογιστές.

Σίγουρα απείρως φτηνότερα από μια κανονική παραγωγή που εμπλέκονται πάνω από δυο-τρία άτομα.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Waterfall-K said:

Μην το ψάχνετε παλικάρια, η έκδοση αυτή είναι OVERPRICED του κερατά. Το 99,9% των ενδιαφερόμενων που είδαν τις τιμές αυτό πιστεύουν, και πολύ σωστά το πιστεύουν. Ρίξτε ένα μάτι στα φόρουμς παραέξω και μη μας τρελαίνετε απογευματιάτικα. Σταματήστε επιτέλους να δικαιολογείτε κάθε overpriced μαλακιδιά που κυκλοφορεί, είτε αυτή είναι ρούχο/κιθάρα/synth/άλμπουμ/whatever. Λίγο κοινή λογική επιτέλους, έλεος.🙄

 

Το παρακάτω πολυτελές discbook/άλμπουμ των 72 σελίδων περιέχει 11 CDs & 1 DVD με εντελώς νέα ηχογραφημένη μουσική, μια υπερπαραγωγή που παρόμοια της δεν υπάρχει. Αν μου το πούλαγαν €105, όσο δηλαδή και το 4-disc του "666", θα έλεγα ότι το δίνουν πάμφθηνα και θα το αγόραζα ASAP. Το ότι τελικά το πούλαγαν €38 να σας βάλει σε σκέψεις, μπας και αναθεωρήσετε κάποια πράγματα και σταματήσετε να κάνετε ακόμα πιο πλούσιους τους ΧΨ κλέφτες.

τι είναι αυτό, δεν φαίνεται

και υποθέτω δεν ενδιαφέρει κανένα σοβαρό άνθρωπο.

και εγώ κυκλοφόρησα cd και ήταν προσεγμένα και τα έδινα 5 ευρώ. Στους φίλους τσάμπα και τα μεταφορικά δικά μου.

ποιός με ξέρει και ποιον ενδιαφέρω?

 

Όλες οι εκδόσεις τύπου deluxe edition κοστίζουν από 100-200 ευρώ.

Εννοώ τύπου 50ετίας κλπ με βιβλίο διαστάσεων 30Χ30, κουτί κλπ.

Και φυσικά είναι περιορισμένης κυκλοφορίας και συλλεκτικό.

 

Οι παραγωγοί και οι μαστεράδες που εμπλέκονται πληρώνονται κατά περισταση πολλές χιλιάδες ευρώ.

 

Εχω ψωνίσει αρκετά και ποτέ δεν ένιωσα ότι με κλέψανε ή αδικήθηκα.

 

Και έτσι για να έχετε ιδέα για παλιά...

στο discogs σήμερα οι πρώτες εκδόσεις του 72 της Γαλλίας, όπου κυκλοφόρησε ο δίσκος παίζουν από 1700 έως 1000 ευρώ.

 

 

 

666.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και φυσικοί ποιοί είναι οι πιό ακριβοί?

τα πατριωτάκια....

 

εγώ δυστυχώς εκείνα τα χρόνια που βγήκε ήμουν μαθητής στο γυμνάσιο μας κουρεύανε με την ψιλή και ο δίσκος ήταν απαγορευμένος. Και δεν υπήρχαν ούτε λεφτά ούτε ιντερνετ για εισαγωγής. Οι δε εισαγωγής ούτε σε βιτρίνα δεν μπαίνανε. Μέχρι το 1974

Αργότερα σιγά σιγά ξεθύμανε η όρεξη. Κάποια στιγμή αγοράστηκε σε φτηνό στο virgin και μετά σε υψηλή ανάλυση κατέβηκε.

 

Επεξεργασμένο από sultan of string
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου