Προς το περιεχόμενο

Aphrodite's Child - 666 (50th anniversary deluxe edition)


Waterfall-K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

42 λεπτά πριν, Nestoras είπε

Δηλ κάτω από το nickname @cos_dr κρύβεται ο Στέφαν;

όχι. Δεν κρύβομαι. Θέλω να παρθούν όλα τα μέτρα για να γίνει το forum μας αυτά που είπα πιο πάνω.

 Και να έχουν συνέπειες όσοι το υπονομεύουν με το να μη σέβονται τους κανόνες, το σκοπό και το στόχο του και να κάνουν flaming και flooding με κοινωνικοπολιτικές και ιδεολογικές κρίσεις και κριτικές και κομματικές αναφορές και χαρακτηρισμούς,  άμεσα ή και έμμεσα κατά συρροή😡😡😡

 

 Αν είναι δυνατόν πια😡😡😡😡😡👺

 

Αυτά που είπα πιο πάνω και τίποτε άλλο. Εγώ δεν το άρχισα ποτέ αυτό, υπάρχουν όλες οι αποδείξεις και τα στοιχεία, θα τα καταθέσω και θα προσπαθήσω να συμβάλλω στο να τελειώσει.

 

Αμήν!

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξαναγυρίσουμε λίγο στο θέμα μας υπάρχει έξω ολόκληρη ιστορία σχετικά με την ελληνική έκδοση του δίσκου το 1974, όπου πολλά κομμάτια είναι διαφορετικά, με πιό έντονο μιξ, μεγαλύτερα σόλο κλπ.

Μια ενδιαφέρουσα ανάλυση σχετικά με το τι υπάρχει στην διεθνή έκδοση του 1972 και στην ελληνική 2 χρόνια μετά θα δείτε εδώ

http://vangeliscollector.com/researcher2.htm

 

και για να πάρετε μια ιδέα εδω δυο κομμάτια συνεχόμενα το Battle of the locusts/do it

στην κανονική έκδοση και στην ελληνική

Στο τέλος του battle of the locusts υπάρχει περίπου μισό λεπτό σόλο

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cos_dr είπε

Θέλω να παρθούν όλα τα μέτρα για να γίνει το forum μας αυτά που είπα πιο πάνω. Και να έχουν συνέπειες όσοι το υπονομεύουν με το να μη σέβονται τους κανόνες, το σκοπό και το στόχο του και να κάνουν flaming και flooding με κοινωνικοπολιτικές και ιδεολογικές κρίσεις και κριτικές και κομματικές αναφορές...

Άσ'το, την τελευταία φορά που πήγε να γίνει αυτό έφυγαν οι μισοί (και ακόμα να γυρίσουν)

 

1 ώρα πριν, sultan of string είπε

Μπόμπεκ?

Micus...

 

44 λεπτά πριν, sultan of string είπε

και εδώ η μεγαλύτερη κατα δυο λεπτά έκδοση του hic et nunc

 

 

Γαμάτες οι διαφορετικές μίξεις απ'την Ελληνική έκδοση. Είχα διαβάσει γι αυτές αλλά δεν τις είχα ακούσει.🤘

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Waterfall-K said:

 

 

Γαμάτες οι διαφορετικές μίξεις απ'την Ελληνική έκδοση. Είχα διαβάσει γι αυτές αλλά δεν τις είχα ακούσει.🤘

 

 

δηλαδή ποιές σου άρεσαν περισσότερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sultan of string είπε

δηλαδή ποιές σου άρεσαν περισσότερο?

Οι Ελληνικές, ιδιαίτερα στο Hic And Nunc

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sultan of string είπε

Ετσι που το εγραψες νομισα οι κανονικες

Όταν γράφω "Γαμάτες οι διαφορετικές μίξεις απ'την Ελληνική έκδοση" νομίζω ότι είναι ολοφάνερο τι εννοώ.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Waterfall-K said:

Όταν γράφω "Γαμάτες οι διαφορετικές μίξεις απ'την Ελληνική έκδοση" νομίζω ότι είναι ολοφάνερο τι εννοώ.

Το σωστο ειναι 

Της ελληνικής εκδοσης

 

Αλλα οκ το επιασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου