Προς το περιεχόμενο

Aphrodite's Child - 666 (50th anniversary deluxe edition)


Waterfall-K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, trolley είπε

Εδώ και πολύ καιρό, έχω αποσυνδέσει πλήρως τις λεγόμενες πολιτικές πεποιθήσεις κάποιου, από την ποιότητα του έργου που παράγει. Μάλιστα, οι περισσότεροι που έχω σε πολύ μεγάλη εκτίμηση (π.χ. Robert Wyatt) είναι πολύ μακρυά από τις δικές μου πολιτικές πεποιθήσεις.

 

Αυτές οι πεποιθήσεις, (π.χ. το να είσαι κομμουνιστής) μπορεί να έχει διαφορετικές αφετηρίες, στην Ελλάδα ας πούμε είναι διαφορετικά από το Ηνωμένο Βασίλειο ή την Αυστραλία.

 

Πολύ πιο σοβαρό θέμα (από τις λεγόμενες πολιτικές πεποιθήσεις) έχει αποδειχτεί να είναι η ροπή προς εστερνισμό θεωριών συνομωσίας, ή ο ασπασμός της woke κουλτούρας, ή η στάση κάποιου απέναντι στη Ρωσία κλπ. Επίσης, βλέπω με μέγιστη επιφύλαξη (για Έλληνες λέμε) την αρχαιολατρεία, και απόψεις τύπου "είμαστε η πιο ωραία χώρα του κόσμου" και διάφορα τέτοια. Αυτά, όταν υπάρχουν, τα θεωρώ πρόβλημα, δηλαδή αποφεύγω τις επαγγελματικές και προσωπικές επαφές με τέτοια πρόσωπα.

 

-Καλησπέρα σας, θέλω τα τυπώσω κάτι φυλλάδια. 

 - Συμπληρώστε παρακαλώ αυτό το ερωτηματολόγιο 

- Τι είναι αυτό. 

-  Κατι στάνταρ ερωτήσεις για να δούμε αν μπορούμε να συναφούμε επαγγελματική σχέση και επαφή. 

- Δηλαδή? 

-  Να, αν είστε Κομμουνιστής και πως το εννοείτε , αν θεωρείτε πως η Ελλάδα είναι η πιο μορφή χώρα του κόσμου, ποιος σκότωσε τον Κένεντι........ 

 

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 

 Αν ανοίξεις δικό σου φόρουμ μουσικής τεχνολογίας ποτέ πάρε μέτρα 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

Αν ανοίξεις δικό σου φόρουμ μουσικής τεχνολογίας ποτέ πάρε μέτρα

 

Έγραψα ακριβώς το αντίθετο.

 

Καφέ, έχει στον πάγκο αριστερά.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, trolley είπε

 

Έγραψα ακριβώς το αντίθετο.

 

Καφέ, έχει στον πάγκο αριστερά.

Μάλλον αλλά σκέφτεσαι και αλλα γράφεις. Η ηλικία. Δεν είναι τίποτα. Λύνε σταυρόλεξα 🤣

 Μήπως και δεν βλέπεις καλά και τη χώρα γι αυτό δεν βλέπεις πως είναι πραγματικά αν όχι η πιο όμορφη, από τις ομορφότερες του κόσμου. Και χωρίς να σε σφάζουν ακόμα σαν το κατσίκι στη μέση του δρόμου🤣 Παρόλα την οικονομική δυσχέρεια λόγω φαταουλων παρτακηδων κυρίως και όχι τόσο του Πουτιν και των Χούθι και της κλιματικής αλλαγής .🤣 

 Αλλά εσύ με τέτοια εμπειρία ως αυθεντία εφοδιαστική αλυσίδα, είσαι η απόλυτη ορθολογική φωνή. Κατέβα να σε ψηφισουμε να φτιάξεις αυτή τη χωρα όπως μας φτιάχνεις στα λόγια όλον τον κόσμο 🤣

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

Μάλλον αλλά σκέφτεσαι και αλλα γράφεις. Η ηλικία. Δεν είναι τίποτα.

Μπορούμε να ρωτήσουμε τους συμφορουμίτες τι καταλάβανε ότι έγραψα...

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, trolley είπε

Μπορούμε να ρωτήσουμε τους συμφορουμίτες τι καταλάβανε ότι έγραψα...

Έφευγαν. Βαρέθηκαν τιε κοινωνικό πολιτικές αναλύσεις. Νόμιζαν ότι είναι φόρουμ μουσικής και μουσικής τεχνολογίας 🤣 Σε αυτά που κάποιοι διαπρεπουν και κάποιοι είναι αδύναμοι κρίκοι γιστι δεν τα κατέχουν και πάνε την κουβέντα αλλού 🤣🤣🤣🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου το κάνω πολύ εύκολο... Αν εδώ γράψουν πέντε μέλη ότι υποστήριξα οποιαδήποτε διαφοροποίηση των μελών ή των μουσικών με βάση τις πολιτικές τους πεποιθήσεις, θα φύγω από το φόρουμ. Για να δούμε, φτιάχνεις ομάδα για μπάσκετ, ή μπα;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, trolley είπε

Θα σου το κάνω πολύ εύκολο... Αν εδώ γράψουν πέντε μέλη ότι υποστήριξα οποιαδήποτε διαφοροποίηση των μελών ή των μουσικών με βάση τις πολιτικές τους πεποιθήσεις, θα φύγω από το φόρουμ. Για να δούμε, φτιάχνεις ομάδα για μπάσκετ, ή μπα;

Όχι ρε. Και να χάσουμε τις κοινωνικοπολιτικες αγορευσεις κσι τα πρότυπα του εφ ζειν. Κάτσε έσω. Χρειάζεται ιαι αυτό για να αποφορτιζομαστε όσοι ξέρουμε μουσική και μουσική τεχνολογία. Αν το μέτρια σεις απλά πιστεύω πως θα ξαναμπούν περισσότεροι μέσα. Μουσικοί που δεν τους ενδιαφέρουν θεσφατα και κοινωνικοπολιτικες τοποθετήσεις και άποψης ιδιαίτερα όταν σκάνε σε κάθε θέμα. Δεν έχεις τίποτα μουσικό κα δείξεις η ναγράφεις.? Εκτός από κριτική δίσκων και της κοινωνίας? 🤣🤣 

 Γράψε ξανά αρθρο για τα ΚΟΜΠΙΟΎΤΕΡ l🤣

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω τα πέντε (5) μέλη που θα γράψουν ότι έχεις δίκηο.

Κάθε μέρα θα το μειώνω κατά ένα (1).
Όταν φτάσουμε στα δύο(2) περιμένω να απολογηθείς για όλο αυτό.

 

Να παλέψουμε δεν ήθελες;

Ξεκίνα από εδώ.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, trolley είπε

Περιμένω τα πέντε (5) μέλη που θα γράψουν ότι έχεις δίκηο.

Κάθε μέρα θα το μειώνω κατά ένα (1).
Όταν φτάσουμε στα δύο(2) περιμένω να απολογηθείς για όλο αυτό.

 

Να παλέψουμε δεν ήθελες;

Ξεκίνα από εδώ.

Είπαμε. Περισσότερα μουσικοτεχνολογικο θεμστα, λιγότερες κοιμωνικοπολιτικες τοποθετήσεις και το φορουμ θα γίνει πολύ ενδιαφέρον. Κάνε μια προσπάθεια. Μουσική και μουσική τεχνολογια πρωτίστως. Εσένα τα ποστ σου είναι πρώτα για όλα τα άλλα και τελευταία ή καθόλου γι αυτά. Στα έχω γράψει και παλιότερα. Βοήθησε το forum. Σαν παλιό μέλος που είμαι με αδιαμφισβητητη πρόσφατα και συνδρομή στα μουσικοτεχνολογικο θεμστα οφείλω να στο επισημαίνω. Δε θέλω νσ φύγεις αν και πολλοί ξέρω πως παρακαλάνε, γιατί προσωπικά θα χάσω το comic relief που απολαμβάνω λόγω των τοποθετήσεων σου. Να τις μέτριασεις λέω μιας και το έφερε η κουβέντα γιστι το όφελος του φορουν από αυτό το υπαγορεύει η κοινή λογική. Ας κάνουμε όλοι μια προσπάθεια. Θα κανω κι εγώ. Το χρειάζεται το φορουμ. Μακάρι να υπάρξει μια αυστηρή πρωτοβουλία moderation για μόνο μουσικοτεχνολογικα θεμστα και νσ τηρηθουν απόλυτα οι κανόνες του φόρουμ για νσ μην ξενερώνουν οι μουσικοί. Θα κανω πρόταση επίσημη στον admin σήμερα. 

 Ενα χρονοδιάγραμμα τριών μηνων για να εξαλειφθεί κάθε τέτοιο φαινόμενο κοινωνικοπολιτικου και κομματικού flaming και flooding στο φορουμ του Noiz.

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς, το αναμφισβήτο ενδιαφέρον σου για την ποιότητα του noiz.gr (και για άλλα θέματα), δεν έχουν καταφέρει να νικήσουν τον χουλιγκάνο μέσα σου, που ξυπνάει κυριακάτικα και με τη τσίμπλα στο μάτι, ψάχνει να τσακωθεί. Δεν είναι δικό μου πρόβλημα.

 

Η εντύπωση που έχεις, ότι είμαι κάποιο καλό παιδάκι που θα ανέχεται αυτή τη συμπεριφορά για πάντα, είναι λανθασμένη. Η προσωπική μου αντίληψη είναι ότι αυτό που έγραψα είναι σωστότατο και απόλυτα κατανοητό, ΑΛΛΑ αν κάνω λάθος θα το πληρώσω φεύγοντας.

 

Μπορείς βέβαια, να αποσύρεις αυτά που έγραψες ΤΩΡΑ, και να γλυτώσεις τον διασυρμό, καθότι είμαι βέβαιος ότι παρά το ότι υπάρχουν μέλη που δεν με συμπαθούν, ΔΕΝ πρόκειται να ισχυριστούν κάτι που είναι καταφανώς ψευδές.

 

Πέντε.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου