Προς το περιεχόμενο

Aphrodite's Child - 666 (50th anniversary deluxe edition)


Waterfall-K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, cos_dr είπε

Παρομοίως σιχαίνομαι και εγώ όσους δεν έχουν καταναλωτική συνείδηση και βασικά δεν έχουν καταναλωτική ενσυναίσθηση.

Τους λοιδορώ που ενισχύουν τις στρεβλώσεις φτάνοντας μέχρι και να συνηγορούν γι αυτές. Δε λέω για εσένα. Γενικά μιλάω γιατί υπάρχουν πολλοί τέτοιοι και ώρες φτάνω μέχρι να σκέφτομαι πως θέλω χαλάσω κανέναν. 😀

Επιδίδονται δε σε μια παραληρηματική θα έλεγα ηθικολογία και συνηγορία του φαύλου των αγορών δικαιολογώντας κάθε μορφή ακρίβειας φανατικά ώστε να μη χαρακτηριστεί πουθενά ως αισχροκέρδεια.

Τέτοια συνηγορία που σε κάνει να αναρωτιέσαι για τη σκοπιμότητα αυτής της αυτόκλητης φανατικής προσπάθειας υπονόμευσης κάθε άλλης γνώμης.

 Τους σιχαίνομαι και εγώ πραγματικά πάρα πολύ και τους μισώ και θέλω το κακό τους. 🤣

Εγώ προτείνω να τους χαλάσουμε έναν, έναν . Σε πρώτη φάση τον Κατάρ-Κ, δεν μας έφταναν οι Ντου Που και ο Πατατανατσίου, τώρα μας έβγαλε και τον Κρις Ρία, που ήθελε να γίνει Ράι Κούντερ ο κανάγιας, λοιδορεί τα Μουουουουουγκ, τα VST.

Υστερα το Τρόλευ, διατί είναι αλαζών και πιστεύει πως όλες αι γκόμεναι τον θέλουν για το πλυντήριό του και ακούει και Παπατανατσίου

Μετά τον Σουλτάνο των στρινγ κι αυτός ακούει Πατατανατσίου και Κρις Ρία.

   Και ουκ έτσιν αριθμός, μέχρι να εξοντώσουμε όλη τη Μαμπεμπεγοζγκόνικη και Προγκ σκηνή του ΝΟΙΖ και να επιβληθεί η ΠΑΝΚ ο Σοσιαλισμός και η Επανάσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 minutes ago, Nestoras said:

Ναι αλλά τέτοια ετικέτα;

https://www.vinylnet.co.uk/label-discographies/vertigo-swirl-label-lps

Ναι βρε καταλαβα.

Ειναι swirl 99%, αλλα δεν ξερω ακομα γιατι δεν ηρθε. Υπαρχει πολλη παραφιλολογια παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Σαμη Παραγκα said:

 

Μετά τον Σουλτάνο των στρινγ κι αυτός ακούει Πατατανατσίου και Κρις Ρία.

   

Εγω ειμαι κουφός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Σαμη Παραγκα said:

Είναι εμφανές, αλλέως δεν θα άκουες Κρις Ρία λαίμαι όλμος 🥳

Οχι

Τον ακουγα οταν ακουγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, sultan of string είπε

Δηλ

Τωρα που δεν ακουω δεν τον ακουω

Επιβεβαιώνεις το ρητό που έλεγε, ΄΄Γέρο, η λαλακία κουφαίνει"" 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

8 ώρες πριν, cos_dr είπε

βασικά δεν έχουν καταναλωτική ενσυναίσθηση.

 

Από αυτό, υπόσχομαι να αποκτήσω, όταν δω τους ελληναράδες να μην κάθονται στις καφετέριες των Δυτικών Προαστείων για τρεις συνεχόμενες ώρες, πληρώνοντας καφέ για πέντε ευρώ. Μέχρι τότε, όχι, σόρυ κιόλας.

 

35 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Υστερα το Τρόλευ, διατί είναι αλαζών

 

Ναι, είμαι (λέτε εσείς, όχι εγώ) "αλαζών" επειδή ξέρω ποιο είναι το κόστος για ένα έγχρωμο βιβλιαράκι των 50 σελίδων σε ιλλουστρασιόν χαρτί, εν' αντιθέσει με γενιές ολόκληρες που δεν ξέρουν πως δείχνει από μέσα ένα βιβλιοπωλείο. Ή, πως δείχνει απ' έξω. Να πάω να κάνω λοβοτομή για να με θεωρούν άλλοι ισότιμο συνομιλητή, σα να λέμε. Άσε καλύτερα.

 

@Waterfall-K Έχω πολλά boxset (του Βαγγέλη δεν το πρόλαβα, ήταν περιπετειώδης περίοδος) και πράγματι ορισμένα από αυτά είναι "ευκαιρίες" - συνήθως γι αυτό τα αγοράζουμε. Οι νέες εκδόσεις έργων κλασσικής από την Berliner Philharmoniker είναι αισθητά ακριβότερες από τον Simon Preston (που θυμάμαι ξεκάθαρα ότι το είχα θεωρήσει "ευκαιριάρα", το οποίο σημαίνει ότι ακόμη και για τα δεδομένα της εποχής του ήταν πολύ φθηνό, πόσο μάλλον με τα σημερινά. Το "666" δεν είναι "ευκαιρία" - για να είναι τέτοια θα πρέπει να πέσει κάτω από τα 40 ευρώ, αλλά εντάξει, αν μου άρεσε περισσότερο το δισκάκι θα έβλεπα αλλιώς τα πράγματα. Κοινώς, αυτά είναι υποκειμενικές εκτιμήσεις, στηριγμένες στην επιθυμία μας για το συγκεκριμένο είδος (εγώ π.χ. δεν έχω και πολύ) και στις οικονομικές μας δυνατότητες (προσωπικές και εθνικές).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου