Προς το περιεχόμενο

Aphrodite's Child - 666 (50th anniversary deluxe edition)


Waterfall-K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 minutes ago, cos_dr said:

 Και ούτε να σηκώνεσαι να αλλάζεις δίσκους, 🤣

αααα απαραίτητο. Για τη μέση. Θα πάθεις αγκύλωση με ένα ποντίκι στο χέρι 

Επεξεργασμένο από sultan of string
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sultan of string είπε

αααα απαραίτητο. Για τη μέση. Θα πάθεις αγκύλωση με ένα ποντίκι στο χέρι 

Τώρα τυγχάνει και είναι όλα μελετημένα στο command center μου, το ύψος του γραφείου και τα ειδικά μπράτσα της ακριβής military class 4 καρέκλας μου με την ανάκλιση, και η θέση σε ύψος και απόσταση του πληκτρολογίου και του ποντικιού, το ύψος της οθόνης και το ειδικό υποπόδιο με τη προβλεπόμενη τοποθέτηση των ηχείων σε βάσεις που απορροφούν κάθε κραδασμο, μου δίνουν τη δυνατότητα ακόμα και όταν το smart watch μου με ειδοποιεί πως είναι ώρα να σηκωθώ και να κάνω stretching να το αγνοώ και να παραμένω ξεκούραστος. Όλα μελετημένα και σχεδιασμένα για πολύωρα gaming και office sessions

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sultan of string είπε

Αυτο ειναι ας πουμε συλλογη.

137 τραγουδια μετα το 2005 που ενδιαφερουν ελαχιστους.

Σουλτάνε, δεν έχεις ιδέα για τι πράγμα γράφω. Γιατί δεν ανοίγεις το GOOGLE να διαβάσεις για το συγκεκριμένο άλμπουμ, μια και αυτά που σου γράφω τα περνάς στο ντούκου?

Το άλμπουμ αυτό ενδιαφέρει όλους όσους ακούνε Blues. Ακούς Blues? Ψάξ'το. Δεν ακούς Blues? Αγνόησε το.

 

2 ώρες πριν, trolley είπε

Μετά από όλα αυτά, περιμένουμε να μας δείξετε ένα παρόμοιο box με χαμηλότερη τιμή.

Ρε Trolley, σκας γάιδαρο, το ξέρεις? image.png.884e50a1edd139c6fafccf4116ffc744.png

Μιλάμε για ένα boxset με διαστάσεις 14x12cm το οποίο περιέχει 4 CD σε cardboard sleeves και ένα βιβλιαράκι. Υπάρχουν χιλιάδες boxsets με αυτές ακριβώς τις διαστάσεις και τον ίδιο ή μεγαλύτερο αριθμό CDs, πιο standard διαστάσεις για CD boxsets δεν υπάρχουν. 

Δες το παρακάτω 5-CD boxset με τις ίδιες ακριβώς διαστάσεις. Limited edition (3000 copies) με remastered albums + unreleased υλικό, και αγορασμένο από Αμερικανικό site. Τιμή? €48.

 

image.thumb.png.e4e2c84a06859b1a9a289b6ad5e51304.png

 

image.thumb.png.a9e724ca02bbc6b27a6272b26405eee1.png

 

Θες κι άλλα? 

"Simon Preston - The Organ Works" boxset στις ίδιες διαστάσεις με βιβλίο μέσα.

Όλα τα organ works του J.S Bach παιγμένα από τον μεγάλο Simon Preston. Εταιρεία Deutsche Grammophon.

Τιμή: €120, €15 πιο ακριβό από το boxset των A.C., με τη διαφορά ότι το boxset αυτό έχει 265 tracks και 14 CDs.

Έχεις καμιά ιδέα γιατί το 4-CD boxset των A.C. κοστίζει σχεδόν το ίδιο με το boxset αναφοράς της D.G?🤔

 

King Crimson - In The Court Of The Crimson King

(40th Anniversary Limited Edition 5-CD + 1-DVD)

Boxset σε διαστάσεις LP με remastered, remixed και ακυκλοφόρητο υλικό + βιβλίο, φάκελο με φωτογραφίες και διάφορες άλλες μαλακιούλες.

Τιμή: €60

 

Magma - Studio Zünd 

(Limited Edition 12-CD boxset / CD σε digipacks / remastered + ακυκλοφόρητο υλικό)

Τιμή: €75

 

Genesis 1970-1975 boxset

(7 SACD + 6 DVD / remastered)

Τιμή: €120

 

Robert Wyatt Boxset

(14 CD σε digipaks / remastered & remixed υλικό)

Τιμή: €90

 

TOTO - The Collection boxset

(7 άλμπουμς σε CD (σε cardboard sleeves) + 1 DVD)

Τιμή: €17,5

 

Mike Oldfield - Classic Album Collection boxset

(6 CD σε cardboard sleeves)

Τιμή: €26,5

 

Transatlantic - Whirld Tour 2010 

(Limited Deluxe Edition boxset / 3-CD + 2-DVD)

Τιμή: €37

 

Django Reinhardt - Manoir De Ses Reves

(26 CD (cardboard sleeves) boxset)

Τιμή: €63

 

Μερικά απλά παραδείγματα από τη δισκοθήκη μου που αποδεικνύουν περίτρανα γιατί το boxset των A.C. είναι overpriced. Στo Amazon FR βέβαια το box το πουλάνε στα €54,78, μια (σχεδόν) λογική τιμή. Ελπίζω να ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι.

 

image.png.f310da9e8c77277d7a9c3f855281184a.png

Επεξεργασμένο από Waterfall-K
  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Σπινθηροβόλος γάιδαρος είπε

Corrected.

  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Ρε Trolley, σκας γάιδαρο, το ξέρεις? image.png.884e50a1edd139c6fafccf4116ffc744.png

 

Σώπα μωρέ... αφού σου αρέσει να τα λες όλα αυτά...

 

Σε κάθε περίπτωση, από τους τριάντα που θα κάνουν το σχόλιο ότι το κουτί είναι υπερ-τιμημένο, μόνο μισός θα έχει να παραθέσει σοβαρά επιχειρήματα, στηριζόμενα σε προηγούμενες παρόμοιες αγορές. Οι υπόλοιποι απλώς δεν πληρώνουν για τίποτε, ελληναράδικη νοοτροπία με παγκόσμια απήχηση, την οποία συχαίνομαι για διάφορους λόγους. Το ότι είσαι εσύ αυτός (ο "μισός) δεν ακυρώνει την πεποίθησή μου, και - σε τελευταία ανάλυση - το σημαντικό είναι να βγαίνουν νέες εκδόσεις πολυτελείας, και ας είναι κατά-τι ακριβότερες (αν τελικά είναι, καθώς - όπως έγραψες - κάποια online καταστήματα θα έχουν χαμηλότερη τιμή).

 

Δηλαδή, για να καταλάβεις, αν αύριο βγει ένα πολυτελές κουτί με τα άλμπουμ του Βαγγέλη (παρ'ότι τα έχω όλα) θα προσπαθήσω να το αγοράσω, αν μπορώ, για να υποστηριχθεί η όλη φάση. Αν το συγκεκριμένο κουτί δεν πουλήσει, τότε 666 δεν θα ξαναδούμε, επ' αυτού ας είσαι βέβαιος.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, trolley είπε

υπόλοιποι απλώς δεν πληρώνουν για τίποτε, ελληναράδικη νοοτροπία με παγκόσμια απήχηση, την οποία συχαίνομαι για διάφορους λόγους.

Παρομοίως σιχαίνομαι και εγώ όσους δεν έχουν καταναλωτική συνείδηση και βασικά δεν έχουν καταναλωτική ενσυναίσθηση.

Τους λοιδορώ που ενισχύουν τις στρεβλώσεις φτάνοντας μέχρι και να συνηγορούν γι αυτές. Δε λέω για εσένα. Γενικά μιλάω γιατί υπάρχουν πολλοί τέτοιοι και ώρες φτάνω μέχρι να σκέφτομαι πως θέλω χαλάσω κανέναν. 😀

Επιδίδονται δε σε μια παραληρηματική θα έλεγα ηθικολογία και συνηγορία του φαύλου των αγορών δικαιολογώντας κάθε μορφή ακρίβειας φανατικά ώστε να μη χαρακτηριστεί πουθενά ως αισχροκέρδεια.

Τέτοια συνηγορία που σε κάνει να αναρωτιέσαι για τη σκοπιμότητα αυτής της αυτόκλητης φανατικής προσπάθειας υπονόμευσης κάθε άλλης γνώμης.

 Τους σιχαίνομαι και εγώ πραγματικά πάρα πολύ και τους μισώ και θέλω το κακό τους. 🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, trolley είπε

Σε κάθε περίπτωση, από τους τριάντα που θα κάνουν το σχόλιο ότι το κουτί είναι υπερ-τιμημένο, μόνο μισός θα έχει να παραθέσει σοβαρά επιχειρήματα, στηριζόμενα σε προηγούμενες παρόμοιες αγορές. Οι υπόλοιποι απλώς δεν πληρώνουν για τίποτε, ελληναράδικη νοοτροπία με παγκόσμια απήχηση, την οποία συχαίνομαι για διάφορους λόγους.

Tο θέμα μας δεν είναι τι πληρώνει ο καθένας ή αν θέλει να πληρώνει κάτι, το θέμα είναι το overpriced της συγκεκριμένης επανέκδοσης. Της 110ης! επανέκδοσης του συγκεκριμένου άλμπουμ για να είμαστε ακριβείς. 

Πολλά, πάρα πολλά τα λεφτά για μια επανέκδοση σαν κι αυτή. Και μια και μίλησες για "πολυτελές κουτί με άλμπουμς του Βαγγέλη", να σου θυμίσω το "Delectus" boxset του ίδιου του Παπαθανασίου που κυκλοφόρησε το 2017 και περιείχε 13 CDs/άλμπουμς από την περίοδο 1973-1985 και τις εταιρείες Polydor και Vertigo.

image.png.8185e3c090979056e2006d521139e9ad.png

 

Το remastering έγινε από τον ίδιο τον Παπ. και το box συνοδευόταν από ένα μεγάλο βιβλίο με λεπτομέρειες για το κάθε άλμπουμ ξεχωριστά και πολλές φωτογραφίες. Το deluxe αυτό πακέτο λοιπόν κόστιζε €100 με €120

Ε, τι άλλο να πούμε για να εμπεδώσουμε ότι η νέα 4-CD επανακυκλοφορία του "666" στα €105 είναι σκέτη ληστεία?

 

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου