Προς το περιεχόμενο

Aphrodite's Child - 666 (50th anniversary deluxe edition)


Waterfall-K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φάτε αγγούρι με 0.96 ευρώ τώρα αφού δεν σας άρεσε και φέτα 20 ευρώ το κιλό 😂 και 17 ευρώ την κιλοβατώρα με κρατική επιδοτηση στα υπερκερδη😂

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Δεν ξέρω, μου έβγαζε μια απέχθεια.🤔 Ιδιαίτερα όταν έβλεπα όλους αυτούς τους μουσάτους της τοπικής Κλαδικής με έπιανε κάτι...🤔

Μια και ανέφερα τους -συμπαθείς κατά τα άλλα- μουσάτους πρασινοφρουρούς, άκου μια φάση που θυμήθηκα απ'την αξέχαστη εποχή των Πράσινων & Μπλε καφενείων.🥰 Εκλογές, κι εγώ πιτσιρικάς με 5-6 άλλους πάνω σε μια καρότσα αγροτικού με σημαίες NΔ να κάνουμε πορεία στην πόλη μετά από μια ομιλία κάποιου κομματικού τύπου που είχε έρθει. Η πορεία ήταν πολύ μεγάλη, αμέτρητα αμάξια να κορνάρουν και να φωνάζουν διάφορα συνθήματα. Σε κάποια φάση και περνώντας έξω από ένα κέντρο του ΠΑΣΟΚ, αρχίζουμε να φωνάζουμε το κλασικό σύνθημα "Την πράσινη φανέλα φοράνε στα μπ@%$^λα".🥳image.gif.1ba3e6c4280fcf914afae25bf37df2b6.gif

Για κακή μας τύχη όμως, η πορεία κολλάει και το αμάξι μας σταματάει ακριβώς έξω απ΄το κέντρο του ΠΑΣΟΚ, το οποίο ήταν γεμάτο με κάτι περίεργες αξύριστες φάτσες.🤣 Με το που σταματάμε λοιπόν, πετάγεται ένα δασύτριχο γομάρι με φανελάκι και μούσι, πιάνεται πίσω απ'την καρότσα και πάει να ανέβει πάνω. Πίσω στην καρότσα ήταν ξαπλωμένος ένας φίλος με μια σημαία και δεν είχε πάρει χαμπάρι τι τού ερχόταν από πίσω.

Το γομάρι βρίζοντας ανεβάζει πάνω στην καρότσα το ένα πόδι, εμείς έντρομοι μαζευόμαστε στην άλλη άκρη της καρότσας, με τον ξαπλωμένο φίλο να μην έχει πάρει ακόμα χαμπάρι τι συμβαίνει. Κι εκεί που αρχίσαμε να σκεφτόμαστε το "Δεύτε τελευταίον ασπασμόν",🙏 η πορεία ξαναρχίζει να προχωράει και το γομάρι δεν προλαβαίνει να ανέβει και μένει πίσω βρίζοντας.🤣

 

Ωραίες, αθώες εποχές...😌😚 

 

 

Εκτός από Αντίχριστοι, αξύριστοι και γομάρια. 

  • Χαχα 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Waterfall-K είπε

Δεν ξέρω, μου έβγαζε μια απέχθεια.🤔 Ιδιαίτερα όταν έβλεπα όλους αυτούς τους μουσάτους της τοπικής Κλαδικής με έπιανε κάτι...🤔

tumblr_po1x92syes1r62o57o1_400.jpg.d1030e353f408a5082682e0c7b2cfd90.jpg

 

3 ώρες πριν, Waterfall-K είπε

πετάγεται ένα δασύτριχο γομάρι με φανελάκι και μούσι

ac878b_062570e8c87a450b9ba0d9538dcebb1amv2.thumb.jpg.525734efc4b703a9468838fb4d4cdd0f.jpg

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Σπινθηροβόλος γάιδαρος είπε

tumblr_po1x92syes1r62o57o1_400.jpg.d1030e353f408a5082682e0c7b2cfd90.jpg

 

ac878b_062570e8c87a450b9ba0d9538dcebb1amv2.thumb.jpg.525734efc4b703a9468838fb4d4cdd0f.jpg

Κάτσε να σε βοηθήσω λίγο να ξεχωρίζεις τα απλά "δασύτριχα γομάρια" απ'τα "Πασοκικά δασύτριχα γομάρια".

 

Εξαιρετικά αγαπητό δασύτριχο γομάρι:

image.png.2beea9c9576c568fbe14a8174061085d.png

 

Πασοκικό  δασύτριχο γομάρι:

image.png.89699e91cb526582803683c0c87950db.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Waterfall-K είπε

Κάτσε να σε βοηθήσω λίγο να ξεχωρίζεις τα απλά "δασύτριχα γομάρια" απ'τα "Πασοκικά δασύτριχα γομάρια".

 

Εξαιρετικά αγαπητό δασύτριχο γομάρι:

image.png.2beea9c9576c568fbe14a8174061085d.png

 

Πασοκικό  δασύτριχο γομάρι:

image.png.89699e91cb526582803683c0c87950db.png

Ο Vangelis είχε ταυτόσημες απόψεις με τις δικές μου και όλα όσα έχω πει στην espresso και προσπαθούν κάποιοι, ονόματα δε λέμε να τα χώσουν σε κόμματα και εκπροσωπήσεις.🤣

 

 I see the crisis like a theatrical play that concerns the world – not just Greece. Greece is a very good place for experimentation. I felt many years ago that this was going to come. I’m not surprised at all. There’s been a lot of mishandling of the situation on the part of the Greek governments. But, I am afraid that it is not easy for any country today to decide their own future. The Greeks have never been in the position to exploit its endless supplies of natural resources, which every Greek citizen would benefit from. Corruption is another way for just a few to benefit. I am indifferent because it’s only a step to buy time. It’s a game. What you read is not what’s happening. The whole planet is in trouble for the same reason.” What does he think it is – greed? “Generally speaking, yes, greed and capital. In other words, banking.

 

 Οι ανωτέρω είναι ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ και τις έχει δηλώσει δημόσια από ότι βλέπω, ο Vangelis.

 Αν είμαστε λοιπόν εγώ, εσύ και ο Vangelis μαζι και συζητούσαμε θα σου έλεγε. Άκου τον Κώστα που είναι και μεγάλο μουσικό ταλέντο. Γιατί ο Vangelis θα αναγνώριζε το ταλέντο μου, όπως όλοι εξάλλου, ΑΜΕΣΩΣ🤌

 

 Ω, πόσο περήφανος νιώθω που είμαι φτιαγμένος από την ίδια πάστα που έχει φτιαχτεί αυτός. Τη πάστα του ΜΕΓΑΛΕΙΟΥ😲😀

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, cos_dr said:

 

 Ω, πόσο περήφανος νιώθω που είμαι φτιαγμένος από την ίδια πάστα που έχει φτιαχτεί αυτός. Τη πάστα του ΜΕΓΑΛΕΙΟΥ😲😀

 

pasta-sokolatina.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Άκου τον Κώστα που είναι και μεγάλο μουσικό ταλέντο. Γιατί ο Vangelis θα αναγνώριζε το ταλέντο μου, όπως όλοι εξάλλου, ΑΜΕΣΩΣ🤌

 

 

Ας αρκεστούμε σε ταύτο, καθότι ο ΒαΝγκέλης, ήταν ένα δασύτριχο γομάρι, ενώ εσύ είσαι ένας ευθυτενής εκπάγλου καλλονής και σωματοδομής μποξέρ ισάξιος του Ζαρ. Μην ασχολήσε με τα σκουπίδια των στενών του Ευρίπου λαίμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Ο Vangelis είχε ταυτόσημες απόψεις με τις δικές μου

Έτσι ακριβώς. Ο Βαγγέλης ήταν κοντά στις απόψεις σου, όχι εσύ στις δικές του...😌

 

48 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Οι ανωτέρω είναι ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ και τις έχει δηλώσει δημόσια από ότι βλέπω, ο Vangelis.

Ναι ρε συ, πασίγνωστος Σοσιαλιστής/Κομμουνιστής ο Βαγγέλης.✊ Αρκεί κανείς να κάνει μια επίσκεψη στο σπίτι/στούντιο του στο Παρίσι για να το διαπιστώσει ιδίοις όμμασι...

 

image.thumb.png.04454d1743ea779205b2fde490fcfe93.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία βέβαια είδα τον Ράιαν Ο Νιλ να παίζει σε κάποιο σούριαλ με επίφαση στην ''επιστημοσύνη΄΄ πριν συχωρεθεί και προβληματίστηκα, για το πόσο Γκιόζης (Χατζηαβάτης) ημπορεί να γίνει κάποιος για τα φραγκάκια  σα κάτι τύπους σα τον Κατάρ-Κ

Ομολογώ πως λόγο και της ευγενικής μου παιδείας και της επιστημοσύνης μου εις τη μουσική, όταν τα σεμεντοπέδιλα, θα ακουμπάνε πάτο Κατάρ μου-Κ, θα σε βάλω ταύτο

Όχι πως έχεις επίγνωση ρε κατσαπλιά μαμπεμπεγοζγκώνη, αλλά έτσι χάριν αστειότητας

Φάε τώρα τα σουβλάκια σου, ήσυχα και όμορφα, ο ΘΑΝΑΤΟΣ θα έρθει ΝΥΧΤΑ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου