Προς το περιεχόμενο

pickups for stratocaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Flotzen είπε

ΠΑΡ' ΤΟ ΠΙΣΩ

Θα γίνει Βιετνάμ.

Ούτε εσένα σου αρέσουν οι Oasis? Δεν θα πας Γουέμπλεϊ; 😅

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, fenderiarhs είπε

Να σου το κανω λιγο περιπλοκοτερο. Ειχα-εχω στην κατοχη μου ολους τους μαγνητες που αναφερεις, ειναι ολοι τους εξαιρετικοι με μεγαλυτερες η μικροτερες διαφορες. Ωστοσο μετα απο πολλα χρονια στρατοκαστεροσυνης οι μαγνητες που περισσοτερο για εμενα οριζουν τον ηχο "κλασσικος στρατ ηχος" ειναι οι duncan SSL1. Την ιδια αποψη εχει και ο Frusciante και επιπλεον πλεονεκτημα δεν εχουν τιμη φουσκωμενων μυαλων boutique κατασκευαστων.

Εννοειται οτι ειναι θεμα προσωπικων επιλογων, ακουσματων …και γουστου…

Εχουν  περασει απο τα χερια μου καμια εικοσαρια strat ( και περισσοτερα σετ μαγνητων), απο το πανω ραφι, απο american standard, american vintage, signature, ελληνων κατασκευαστων, εως custom shop και suhr. Εχω κλεισει  (προσωρινα 🤣) με δυο strat. Η hot μου εχει 2x ssl1 και 1x ssl5 με baseplate και το παιζω Gilmour.

Η αλλη εχει 60s low output handwood fender custom pickups για να παιζω Κατσιμιχαιους στις θεσεις 2 και 4 και να γουσταρω…😅🤣😇, και γενικοτερα στα καθαρα και στο light overdrive να γ..μ…

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nklshp είπε

Εννοειται οτι ειναι θεμα προσωπικων επιλογων, ακουσματων …και γουστου…

 

Υπάρχει βέβαια και άλλη λύση, παίρνεις μια JAZZMASTER που είναι αυτό που θα ΗΘΕΛΕ να μπορούσε να είναι η Stratocaster, και έχεις επιτέλους κιθάρα της προκοπής.

Αν χρειάζεσαι βέβαια tremolo αλλιώς ΟΛΟΙ ξέρουμε ποια είναι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ  κιθάρα που χρειάζεται καΠγιος 😅

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Συμφωνώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Ούτε εσένα σου αρέσουν οι Oasis? Δεν θα πας Γουέμπλεϊ; 😅

Αυτοί είναι Manchester City (ουστ)...

Αμανήταν United να το συζητούσαμε.

  • Χαχα 1

I can saw a woman in two, but you won't wanna look in the box when I'm through...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Υπάρχει βέβαια και άλλη λύση, παίρνεις μια JAZZMASTER που είναι αυτό που θα ΗΘΕΛΕ να μπορούσε να είναι η Stratocaster, και έχεις επιτέλους κιθάρα της προκοπής.

Αν χρειάζεσαι βέβαια tremolo αλλιώς ΟΛΟΙ ξέρουμε ποια είναι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ Fender κιθάρα που χρειάζεται καΠγιος

Μαλλον εχεις το κληρονομικο χαρισμα 🤣 χθες ξεκινησα να μαζευω υλικα για πειραματισμους, μαγνητης απο τα μτχ … θα σας ενημερωσω καποια στιγμη για το φιλοδοξο εργο…

αναποδα για το ματι…🤪

οσον αφορα τη μοναδικη fender … εχω 3 και δεν ειναι αρκετες … 😇.

IMG_1629.jpeg

Επεξεργασμένο από nklshp
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Superfunk είπε

 

Υπάρχει βέβαια και άλλη λύση, παίρνεις μια JAZZMASTER που είναι αυτό που θα ΗΘΕΛΕ να μπορούσε να είναι η Stratocaster, και έχεις επιτέλους κιθάρα της προκοπής.

Αν χρειάζεσαι βέβαια tremolo αλλιώς ΟΛΟΙ ξέρουμε ποια είναι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ  κιθάρα που χρειάζεται καΠγιος 😅

Ωχ προβλεπω ορδες ανυποψιαστων κανιμοθριων να πηγαινουν Νακα και να ρωτανε τζαΜαστερ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΜεΤΑΛ?

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, fenderiarhs είπε

Ωχ προβλεπω ορδες ανυποψιαστων κανιμοθριων να πηγαινουν Νακα και να ρωτανε τζαΜαστερ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΜεΤΑΛ?

Αμα παρεις την Jim Root είναι ΠΟΛΥ καλη για ΜεΤΑΛ

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου