Προς το περιεχόμενο

Νέο Novation Launchkey MK4 49/61/25/mini key 25/37 keyboard


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας Άμεση απάντηση από την Novation με το νέο Launchkey mk4 σε πολλές εκδόσεις με 49/61/25 full size key καθώς και mini key 25/37  😎

 

Μερικά αναλυτικά ωραία review από Sanjey C και loopop 👌

 

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από foxxx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • foxxx changed the title to Νέο Novation Launchkey MK4 49/61/25/mini key 25/37 keyboard

 Οι εξελίξεις είναι ραγδαίες😲

 Μάχες σώμα με σώμα των εταιρειών  για την κυριαρχία και την επικράτηση στα home studio.

 

 

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σκασαν στον Σιγάλα να το φέρει μπροστά😀

 

 

 

Mόνο 335 ευρώ το 61😲 και το συνοδευτικό software είναι καλό.

Φάτε integration το βράδυ στο φούρνο με πατάτες🤣

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Αν και είμαι fun της Novation και δουλεύω κατα κόρον Ableton Live δεν ξέρω στο τέλος με κέρδισε η Arturia.

 

Bασικά έχω Novation το Launchkey mini mk3 για μεταφερόμενο μαζί μου και για σταθερό έχω το Arturia keylab essential mk3 το οποίο με κέρδισε στην λειτουργικότητα του.

 

Το Novation  Launchkey mini mk3 το συνδιαζω με το Akai APC mini mk2 αλλά και με το keylab όταν ξεκινάω ένα project ειδικά στην αρχή όταν δουλεύω στον session view του Ableton live μετά όταν μπαίνω στον arraigenment view δουλεύω το keylab. 

Είναι καθαρά τι θέλει να κάνει ο καθένας και πως δουλεύει, έχω και το NI Komplete Kontrol M32 αυτό το δουλεύω με το Kontakt και σε συνδυασμό Maschine studio μαζί με το Jam.

Επεξεργασμένο από foxxx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, foxxx είπε

Αν και είμαι fun της Novation και δουλεύω κατα κόρον Ableton Live δεν ξέρω στο τέλος με κέρδισε η Arturia.

 

Bασικά έχω Novation το Launchkey mini mk3 για μεταφερόμενο μαζί μου και για σταθερό έχω το Arturia keylab essential mk3 το οποίο με κέρδισε στην λειτουργικότητα του.

 

Το Novation  Launchkey mini mk3 το συνδιαζω με το Akai APC mini mk2 αλλά και με το keylab όταν ξεκινάω ένα project ειδικά στην αρχή όταν δουλεύω στον session view του Ableton live μετά όταν μπαίνω στον arraigenment view δουλεύω το keylab. 

Είναι καθαρά τι θέλει να κάνει ο καθένας και πως δουλεύει, έχω και το NI Komplete Kontrol M32 αυτό το δουλεύω με το Kontakt και σε συνδυασμό Maschine studio μαζί με το Jam.

Όλα τα καλά του κόσμου έχεις 😀

  • Ευχαριστώ 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, cos_dr είπε

 Οι εξελίξεις είναι ραγδαίες😲

 Μάχες σώμα με σώμα των εταιρειών  για την κυριαρχία και την επικράτηση στα home studio.

 

 

Για να είμαι και ειλικρινής περίμενα με κάτι πολύ περισσότερο να απαντήσει η Νovation με αυτή την οθονουλα πάλι που πας οκ έφτιαξε λίγο την ποιότητα αλλά τη να το κάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Όλα τα καλά του κόσμου έχεις 😀

Ευχαριστώ Κώστα αλλά πούλησα κάμποσα synths που στην ουσία δεν άξιζε να τα είχα όλα αυτά από την στιγμή που δεν είμαι της φάσης live σε κάποιο σχήμα η μπάντα  και έχανα όλη την ουσία δεν ήξερα και εγώ με τι πάλευα.

 

Καλό είναι να περνούμε ακριβώς ότι χρειαζόμαστε γιατί δεν προλαβαίνουμε να μάθουμε κάτι βγαίνει το επόμενο και εκεί την πατάμε όλοι γινόμαστε συλλέκτες Χωρις να το έχουμε καταλάβει.

Ασε και το οικονομικό πλέον δεν μας παίρνει.

 

Έτσι πούλησα αυτή τι φορά  επένδυσα σωστά σε σχολεία και στο αντικείμενο μου και παίρνω ακριβώς ότι χρειάζομαι και τίποτα παρά πάνω

οκ ωριμασαμε και ολας 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, foxxx είπε

Για να είμαι και ειλικρινής περίμενα με κάτι πολύ περισσότερο να απαντήσει η Νovation με αυτή την οθονουλα πάλι που πας οκ έφτιαξε λίγο την ποιότητα αλλά τη να το κάνω 

Προσπαθεί προφανώς να κρατήσει και τιμή. Aπο μέγεθος τα δυο μεγάλα της Arturia και της Novation, τα 61 π.χ. Ποιο είναι πιο μεγάλο σε όγκο και επιφάνεια?

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, foxxx είπε

Ευχαριστώ Κώστα αλλά πούλησα κάμποσα synths που στην ουσία δεν άξιζε να τα είχα όλα αυτά από την στιγμή που δεν είμαι της φάσης live σε κάποιο σχήμα η μπάντα  και έχανα όλη την ουσία δεν ήξερα και εγώ με τι πάλευα.

 

Καλό είναι να περνούμε ακριβώς ότι χρειαζόμαστε γιατί δεν προλαβαίνουμε να μάθουμε κάτι βγαίνει το επόμενο και εκεί την πατάμε όλοι γινόμαστε συλλέκτες Χωρις να το έχουμε καταλάβει.

Ασε και το οικονομικό πλέον δεν μας παίρνει.

 

Έτσι πούλησα αυτή τι φορά  επένδυσα σωστά σε σχολεία και στο αντικείμενο μου και παίρνω ακριβώς ότι χρειάζομαι και τίποτα παρά πάνω

οκ ωριμασαμε και ολας 🤣

Τα θυμάμαι, μου τα είχες δείξει.

 Εγώ μόνο αμα χαλάσουν θα αλλάξω. Έχω το τέλειο συνδυασμό για το σπίτι για εμένα τουλάχιστο και τις ανάγκες μου και κρατάω και το Triton μήπως μια στο εκατομμύριο πάω να παίξω κάπου που έχω και στημένους ήχους και το ξέρω το όργανο καλά να το προγραμματίζω. Τουλάχιστο για μπάντα έχει ότι ακριβώς χρειάζομαι.

 Αλλά θέλω να ξέρω την αγορά γιατί τα γουστάρω, γι αυτό παρακολουθώ τα πάντα, άσε που παίρνεις ιδέες.

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

Τα θυμάμαι, μου τα είχες δείξει.

 Εγώ μόνο αμα χαλάσουν θα αλλάξω. Έχω το τέλειο συνδυασμό για το σπίτι για εμένα τουλάχιστο και τις ανάγκες μου και κρατάω και το Triton μήπως μια στο εκατομμύριο πάω να παίξω κάπου που έχω και στημένους ήχους και το ξέρω το όργανο καλά να το προγραμματίζω. Τουλάχιστο για μπάντα έχει ότι ακριβώς χρειάζομαι.

 Αλλά θέλω να ξέρω την αγορά γιατί τα γουστάρω, γι αυτό παρακολουθώ τα πάντα, άσε που παίρνεις ιδέες.

καλά κανείς μόνο και μόνο που το έχεις μάθει σε βάθος δεν θες κάτι άλλο είσαι ευέλικτος το κρατάς εξάλλου με ένα λαπτοπ και ένα midi πάνω στο stage μαζί σου έχεις τα πάντα και εσύ αυτό το ξέρεις καλά 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου