Προς το περιεχόμενο

Γιατί υπάρχει τέτοια πτώση στην κατηγορία Music ???


sultan of string

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 minutes ago, cos_dr said:

Γιατί αραίωσε η παραγωγή μουσικής στο φόρουμ και γιατί τώρα?

 

ίσως μείνει αναπάντητο.

Φαίνεται ότι για κάποιους, η ουσία δεν είναι αν όντως συμβαίνει αυτό αλλά ποιός το ρωτάει και αν η ερώτηση αποτελεί ψόγο και όχι τον εντοπισμό ενός προβλήματος μια και για το φόρουμ είναι σημαντική η ανάρτηση μουσικής καθώς μάλιστα δεχόμαστε συχνά προτροπές να "ανεβάσουμε τις μουσικές μας".

 

Όπως επίσης ενδιαφέρον αυτό το η εκ νέου συμμετοχή να είναι επιλήψιμη. Δεν αντιλέγω ιδιωτικός χώρος είναι και το αποδέχεται ο καθένας με την εγγραφή του. Πλην όμως υποθέτω έχει και κανόνες και τιμωρίες που πιθανότατα παρεβη το μέλος που αναφέρεται συχνά πυκνά, και ποιός ξέρει σε τι άλλα αμαρτήματα υπέπεσε. Βέβαια πιστεύω ότι αυτές οι τιμωρίες θα έπρεπε να επιβληθούν με τον αντίστοιχο βαθμό σοβαρότητας και υπευθυνότητας. 

 

Σίγουρα η εκ νέου συμμετοχή κάποιου είναι τόσο επιλήψιμη, όσο δίκαιη είναι και η αρχική αποπομπή του.

Κατα την δική μου άποψη.

Πιθανόν και πάλι κάνω λάθος, όπως με τις αναρτήσεις στο music.

 

Όσον αφορά το τι παίζω, πρόσφατα απέκτησα μια καλή ακουστική και προσπαθώ να κάνω μεταστροφή προς τον φυσικό ήχο αν και δύσκολα μπορώ να απαρνηθώ τα ηλεκτρικά κουτάκια. Εβαλα μάλιστα και ένα δείγμα όταν ζήτησα οδηγίες για ηχογράφηση με δυό ή παραπάνω μικρόφωνα. Δεν ξέρω αν και πότε θα είμαι σε θέση να παρουσιάσω κάτι ολοκληρωμένο διότι οπως είπα έχουν προκύψει τεχνικά προβλήματα. Ας το πούμε...θέματα φυσικής κατάστασης, δεν είναι για να επεκταθώ.

 

και για να κάνω την μικρότερη την ιντερνετικη απόσταση με λένε Δημήτρη και προσπαθώ να είμαι καλά.

 

 

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, sultan of string είπε

και για να κάνω την μικρότερη την ιντερνετικη απόσταση με λένε Δημήτρη και προσπαθώ να είμαι καλά.

Welcome back, we missed you.

Μήπως έχεις Telecaster 70s;

Επεξεργασμένο από Nekkon
  • Like 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, sultan of string είπε

αυτό το η εκ νέου συμμετοχή να είναι επιλήψιμη.

Προσωπικά το βρίσκω πολύ λογικό σε κανόνα.

 Η διαχείριση του noiz είναι ελαστική στην εφαρμογή των κανόνων. Δεν είναι κακοί, ούτε θέλουν το κακό μας. Ως παλιό μέλος το καταθέτω αυτό με σιγουριά και πρέπει να τους κατανοούμε και να τους βοηθάμε και γενικά όσο μπορούμε να ρίχνουμε τον εγωισμό μας. Και να μην επιβάλλουμε τις απόψης μας έμμεσα ή άμεσα και να απαξιώνουμε τις απόψης και τις προτιμήσεις των άλλων.

 Ο γραπτός λόγος, παρεξηγείται.

 όλοι έχουμε τις στιγμές μας.

 Η πολύχρονη συμμετοχή σε κάτι και φθείρει και φθίνει, έχει την καμπύλη απόδοσής της, ακόμα και διαφθείρει.

 Οπότε ψυχραιμία. Μην ανησυχείτε. Όλοι ας βοηθήσουμε στην τήρηση των κανόνων, στη διατήρηση του φόρουμ, της θεματολογίας του, των κατηγοριών του, να προσελκύσουμε νέα μέλη για να συμβάλλουμε στη βιοσιμότητά του αλλά και να σεβόμαστε και τη διαχείριση η οποία φέρει και την ευθύνη. Έχει ευθύνη η διαχείριση. Πρέπει να το αναλογιζόμαστε αυτό και να τη βοηθάμε.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, cos_dr είπε

Προσωπικά το βρίσκω πολύ λογικό σε κανόνα.

 Η διαχείριση του noiz είναι ελαστική στην εφαρμογή των κανόνων. Δεν είναι κακοί, ούτε θέλουν το κακό μας. Ως παλιό μέλος το καταθέτω αυτό με σιγουριά και πρέπει να τους κατανοούμε και να τους βοηθάμε και γενικά όσο μπορούμε να ρίχνουμε τον εγωισμό μας. Και να μην επιβάλλουμε τις απόψης μας έμμεσα ή άμεσα και να απαξιώνουμε τις απόψης και τις προτιμήσεις των άλλων.

 Ο γραπτός λόγος, παρεξηγείται.

 όλοι έχουμε τις στιγμές μας.

 Η πολύχρονη συμμετοχή σε κάτι και φθείρει και φθίνει, έχει την καμπύλη απόδοσής της, ακόμα και διαφθείρει.

 Οπότε ψυχραιμία. Μην ανησυχείτε. Όλοι ας βοηθήσουμε στην τήρηση των κανόνων, στη διατήρηση του φόρουμ, της θεματολογίας του, των κατηγοριών του, να προσελκύσουμε νέα μέλη για να συμβάλλουμε στη βιοσιμότητά του αλλά και να σεβόμαστε και τη διαχείριση η οποία φέρει και την ευθύνη. Έχει ευθύνη η διαχείριση. Πρέπει να το αναλογιζόμαστε αυτό και να τη βοηθάμε.

Έχω την απόλυτη γνώση, δώστε μου τη διαχείριση και θα ξεκαθαρίσω την ήρα απ το σιτάρι. 2-3 θα καθαρίσω και θα ισιώσει το πράμα απ την οπισθοδρόμηση.

Επαέ μέσα θα ξυρίζετε και γάμπα τι το περάσατε ρεμπέτ ασκέρι ?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Έχω την απόλυτη γνώση, δώστε μου τη διαχείριση και θα ξεκαθαρίσω την ήρα απ το σιτάρι. 2-3 θα καθαρίσω και θα ισιώσει το πράμα απ την οπισθοδρόμηση.

Επαέ μέσα θα ξυρίζετε και γάμπα τι το περάσατε ρεμπέτ ασκέρι ?  

Ασε τη διαχείριση και ανέβασε κάνα κομμάτι. 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Ασε τη διαχείριση και ανέβασε κάνα κομμάτι. 

 

το επόμενο θα έχει yamaha dx reface , είμαι ενεργός τρώω σύκα το έντερό μου λειτουργεί σε ρυθμούς F1 17000 rpm. Τι με πέρασες Κατάρ-Κ που έπαιξε μουσική προ αμνημονεύτων ετών και μας λέει σήμερα για Μονταζιέρες ?

Ντροπή, θάνατος στο Κατάρ-κ και το Μοντάζ Μοοοοοοοοου

Οι δυο μας ότι κάμνουμε, οι άλλοι είναι απογοητευμένοι, ψάχνουν για ηγέτες όπως και στα πολιτικά της χώρας.

Είναι η ώρα μας να σηκώσουμε ξανά το πόρδουμ, να το αναστήσουμε απ τις στάχτες του άσχετα αν χρειαστεί να σκοτώσω και 2-3-5-6 στο πόλεμο υπάρχουν και παράπλευρες απώλειες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

το επόμενο θα έχει yamaha dx reface

(πολύ) Αργά αλλά σταθερά μαθαίνεις και μπαίνεις στο κλίμα. Σε 5-10 χρόνια σε κόβω να έχεις DX7 (το πρώτο), σε άλλα 5 το mk2, κατά το 2050 το SY77 και το 2093 ένα Montage.

 

image.gif.125af9405b7856f229a891ff45542eef.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω έτοιμο το κομμάτι που θα αλλάξει τα δεδομένα στην κατηγορία Μουσική. Το κομμάτι είναι Montage killer 🤣 

Όσο κάποιοι αναρωτιούνται γιατί τα κομμάτια είναι μόνο 80, εγω θα τα κάνω 81🤣

 Μείνετε συντονισμενοι για την πιο δυνατή μουσική εμπειρία της ζωής σας. Μόνο στο ΝΟΙΖ 

 #cos_dr

 #ερχομαστε

🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Χαραμης μου διαφεύγει το παρατσούκλι του,

Σώπα τον βρήκα

 

Τρόμαξα να καταλάβω ποιον εννοείς.

 

Τον Σπύρο τον Χαρμάνη.

  • Χαχα 1

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Έπαιζα σήμερα στο studio για καμία ώρα,

Μια χαρά ξεκα*****σα.

Και μετά λέω μέσα μου, γράψε κάτι.

Ξεκίνησα.....άντεξα 15 δευτερόλεπτα,

Μετά ναι ΒΑΡΕΘΗΚΑ.

Γι αυτή την μπουρδα , με σχεδόν όλα στημένα , μου πήρε μιση ώρα (να στήσω και μικρόφωνα κ.λ.π , και παίξε ντραμς και παρε τη μια κιθαρα και μετα το μπάσο...πφφφγφφ)/.

Δεν αξίζει τον κόπο, να γιατί.

Ειδικά αν τα κάνεις όλα μόνος σου,.

Και μετά κάνε και βίντεο...και κανε και Mix και master και μοντάζ.....

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου