Προς το περιεχόμενο

Γιατί υπάρχει τέτοια πτώση στην κατηγορία Music ???


sultan of string

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
8 λεπτά πριν, sultan of string είπε

 

μάλιστα

αν θεωρείτε μια διαπίστωση ότι η κατηγορία music του φόρουμ έχει σημαντική πτώση, ψόγο ...πάω πάσο δεν έχω κανένα θέμα.

 

όσο για το άλλο δεν αποφεύγω να συστηθώ, αλλά δεν το κρίνω και ως απαραίτητο σε ένα φόρουμ που ο καθένας συμμετέχει με κάποιο user name και avatar.

 

δεν σας περνάω για χαζούς, μη βάζετε λόγια στο στόμα μου.

Μια χαρά είστε και είμαστε όλοι. 

Ξεκίνησα ένα θέμα, κατα τη γνώμη μου ενδιαφέρον

Αν δεν συμμερίζεστε την άποψη μου, όλα καλά

Δεν είναι πρώτη φορά. 

Θα μπορούσα να σου αναφέρω πολλά posts σου, που όπως είπα,  φαίνονται σαν ψόγος στο forum.

Δεν θα το κάνω γιατί ούτε αυτό είναι το θέμα μας ούτε με ενδιαφέρει. 

Λεω "φαίνονται " ως ψόγος για να μην σε αδικήσω. 

Αν με ρωτάς όμως είμαι σίγουρος πώς είναι ψόγος. 

Ο μόνος τρόπος να μου άλλαζες τη γνώμη θα ήταν να ήξερα ποιος είσαι. 

Αλλά τον ντετέκτιβ δεν θα τον κάνω. 

Αφού δεν συστήνεσαι από μόνος σου , με γεία σου με χαρά σου .

Όλοι με nick είμαστε εδώ μέσα,  αλλά όλοι γνωριζόμαστε και ξέρουμε τι καπνό φουμάρουμε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, LK είπε

Αποφεύγεις να συστηθείς από την πρώτη μέρα που μπήκες εδώ μέσα. 

O dimsonic είναι. Όλοι το ξέρουν. 😀

 

 Χρόνια Πολλά.

image.jpeg.85b89adb70d24f3fa983874d93021790.jpeg

Την ευλογία Της να έχει το forum μας.

Να μας δίνει έμπνευση να γράφουμε ωραία κομμάτια.

 

  • Like 1
  • Χαχα 2
  • Συμφωνώ 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, cos_dr είπε

O dimsonic είναι. Όλοι το ξέρουν. 😀.

Έπεσα από τα σύννεφα. Είπα κι εγώ ποιος θα με έλεγε δεινό παίκτη. 

Επεξεργασμένο από Nestoras
  • Χαχα 2

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Nestoras είπε

Έπεσα από τα σύννεφα. 

Τον αγαπάμε πολύ.

 Έχει τα περίεργά του (όπως όλοι μας) αλλά έχει την αγάπη μας. Όλοι μαζί, μπορούμε!

  • Συμφωνώ 3

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
36 λεπτά πριν, cos_dr είπε

O dimsonic είναι. Όλοι το ξέρουν.

Έχουν υπάρξει ποικίλες εικασίες, αυτό είναι αληθές, αλλά όχι απτές αποδείξεις. 

Βέβαια, ας μην ξεχνάμε το ακόλουθο:

"Η επανένταξη με διαφορετικό όνομα για την εκ νέου συμμετοχή στο φόρουμ είναι επιλήψιμη".

Αυτά τα ολίγα...

Συνεχίστε με αυτό το ενδιαφέρον "νήμα". Τις πταίει λοιπόν και αραίωσε η παραγωγή μουσικής στο forum;

 

 

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Έχουν υπάρξει ποικίλες εικασίες, αυτό είναι αληθές, αλλά όχι απτές αποδείξεις. 

Βέβαια, ας μην ξεχνάμε το ακόλουθο:

"Η επανένταξη με διαφορετικό όνομα για την εκ νέου συμμετοχή στο φόρουμ είναι επιλήψιμη".

Αυτά τα ολίγα...

Συνεχίστε με αυτό το ενδιαφέρον "νήμα". Τις πταίει λοιπόν και αραίωσε η παραγωγή μουσικής στο forum;

 

 

 

 

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Έχουν υπάρξει ποικίλες εικασίες, αυτό είναι αληθές, αλλά όχι απτές αποδείξεις. 

Βέβαια, ας μην ξεχνάμε το ακόλουθο:

"Η επανένταξη με διαφορετικό όνομα για την εκ νέου συμμετοχή στο φόρουμ είναι επιλήψιμη".

Αυτά τα ολίγα...

Συνεχίστε με αυτό το ενδιαφέρον "νήμα". Τις πταίει λοιπόν και αραίωσε η παραγωγή μουσικής στο forum;

 

 

 

 

Σημασία δεν έχει τι ξέρεις. Σημασία έχει τι μπορεί να αποδείξεις.

Έτσι γίνεται και με τη διαφθορά.

 Άμα δεν μπορείς να την αποδείξεις, δεν υπάρχει. Or not? 🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Τις πταίει λοιπόν και αραίωσε η παραγωγή μουσικής στο forum;

Γιατί αραίωσε η παραγωγή μουσικής στο φόρουμ και γιατί τώρα?

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sultan of string είπε

μεχρι τώρα ίσως η πιό τεκμηριωμένη άποψη που γράφτηκε και νομίζω ότι με καλύπτει αρκετά. (αν θες μου λες σε ποιόν αναφέρεσαι)

 

Στον καιρό που παρακολουθώ το νοιζ πάντα μου άρεζε η διαδικασία να ετοιμάσει κάποιος κάτι από το 0 έως το ...άριστα και να το παρουσιάσει κάπου. Μετά μου άρεζε η συζήτηση, πως και γιατί το ένα και το άλλο, έπαιρνα ιδέες για όργανα, για χρήση τεχνικών, για εφέ για πεντάλ για κόλπα της παραγωγής και έβλεπα (τουλάχιστον στα 3-4 τελευταία χρόνια που παρακολουθούσα) να ανεβαίνει το επίπεδο και των κομματιών και των σχολίων.

 

Ετσι απο περιέργεια και παλι έκατσα και έψαξα από χτες και άκουσα μερικά κομμάτια ξανά και πάλι εντυπωσιάστηκα, αλλά οι απορίες υπάρχουν.

Δεν υπάρχουν πια κομμάτια απο Marugen, gvour, komis draculas, fanisatt, Panos Kostagiannis, geka, mpamps, atreu73, pal, vrasidas27,roberto30, Alex raptakis, dimsonic, MGs, Πανος Χελιδόνης, leon7pap, manosx, takisdi, loucas,Ali Barout, Kβαντική Διεμπλοκή, gmoukou, Dixie,cigaret13 κλπ κλπ (δεν αναφέρω ανάμεσά τους και 3-4 ονόματα που σήμερα εξακολουθούν και ανεβάζουν)

 

Και η αίσθηση που είχα απο το ψάξιμο αυτο που ήταν ένα ταξίδι στο χρόνο, μαζί με τις ακουστικές εντυπώσεις από κάθε ένα σχεδόν κομμάτι σε εντελώς διαφορετικό στυλ το καθένα ότι υπήρχε μια σχεδόν εβδομαδιαία τροφοδότηση υψηλού σχεδόν επιπέδου σε ιδέες από κάποιον.

 

Σήμερα...δεν ξέρω. Εχει αραιώσει τοσο πολύ το πράγμα που πάει για Medi Jeunesse ολοταχώς.

 

Χρόνια πολλά επίσης σε όλους

λόγω της ημέρας Αντωνάκη μου

Χαραμης μου διαφεύγει το παρατσούκλι του, πρόσφατα είχε ανεβάσει ένα κομμάτι, αλλά το είχε περάσει μέσω του προφίλ του και όχι σε νήμα. Κάποιος που ξέρει θα στον υποδείξει, γιατί εγώ με τις αναζητήσεις δεν τα πάω καλά και ο συγκεκριμένος δεν ήταν ποτέ στη φάση να σχολιάζει περί ανέμων και υδάτων.

Πόσα ονόματα μου θύμισες, υπόλογισε σε αυτές τις ΄΄απώλειες'' λόγο υποχρεώσεων οικογενειακών και άλλων και πρόσθεσε και τον ηλικιακό παράγοντα. Οι περισσότεροι είμαστε πάνω από 50, κάποιοι οδεύουμε για 60 και κάποιοι άλλοι τα έχουν ξεπεράσει. Βαραίνεις, δεν έχεις δυνάμεις, ύστερα παίζει ρόλο και το παράδειγμα ως παρακίνηση. Όσο πιο πολλούς ακούς να γράφουν και να παρουσιάζουν δουλίτσες, τόσο παρακινούνται και οι υπόλοιποι.

Θα επιμείνω και στο θέμα των ακουσμάτων των μελών του φόρουμ. Ο ορίζοντάς μας είναι πολύ στενός σε μουσικά είδη. Κατά διαστήματα είτε έχουν παρουσιάσει κάποιοι δουλειές, οι έχουν θέσει ερωτήματα για πράγματα που δεν γουστάρουμε, ή δεν έχουμε και τις γνώσεις με αποτέλεσμα να τη κάνουν.

Π.χ ποιος ενεργός ξέρει από μπουζούκια, πνευστά, ακόμα και στα τύμπανα λειψυδρία.

Βάλε τώρα όλα αυτά τα γερούνδια να στήνουν εξοπλισμό, να αναζητούν κουμπάκια και εφέ στο DAW , να προγραμματίζουν τύμπανα πχ  και στο τέλος της ημέρας και λόγο έλλειψης χρόνου, να μην έχουν γράψει νότα.

Εγώ κάπως έτσι κατέληξα να πηγαίνω σε στούντιο για να γράψω, μαζεύω και 2-3 άτομα όποτε συμπέσουν οι ώρες μας και βουρ. Για μένα είναι ανάγκη έκφρασης και επειδή δεν έχω παιδιά και σκυλιά, έστω και τις λίγες ώρες που μου περισσεύουν τις σπρώχνω στις τέχνες και τα γράμματα 😃 ΄χωρια που τη μουσική την έβλεπα πάντα σαν μια κοινωνική επαφή, παλιά ήταν η μπάντα που έπαιζα, σήμερα οι 2-3 που θα έρθουν μαζί μου να παίξουμε. Εγώ δεν τα αντέχω τα daw κλεισμένος στο σπίτι με το κομπιούτερ, προτιμώ την ανθρώπινη αλληλεπίδραση αλλά οι ώρες μας και οι ορέξεις μας πλέον λιγοστεύουν

Σώπα τον βρήκα

 

Επεξεργασμένο από Σαμη Παραγκα
  • Like 2
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

 

Πόσα ονόματα μου θύμισες, υπόλογισε σε αυτές τις ΄΄απώλειες'' λόγο υποχρεώσεων οικογενειακών και άλλων και πρόσθεσε και τον ηλικιακό παράγοντα. Οι περισσότεροι είμαστε πάνω από 50, κάποιοι οδεύουμε για 60 και κάποιοι άλλοι τα έχουν ξεπεράσει. Βαραίνεις, δεν έχεις δυνάμεις, ύστερα παίζει ρόλο και το παράδειγμα ως παρακίνηση. Όσο πιο πολλούς ακούς να γράφουν και να παρουσιάζουν δουλίτσες, τόσο παρακινούνται και οι υπόλοιποι.

 

Ε βέβαια. Και εγώ δυσκολεύομαι. Δεν αντέχω όπως άντεχα να γράφω. Είδα θεαματική διαφορά στις αντοχές τώρα που έβαλα γυαλιά 😀 αλλά πάλι κουράζομαι. Η καθημερινότητα με κουράζει περισσότερο, δεν έχω την ίδια υπομονή. Και εγώ γράφω πιο αραιά γενικά και παίζω και πιο αραιά.

 

 Η αλήθεια είναι πως πολλοί αραιώνουν ή παύουν τη συμμετοχή τους από το φόρουμ για προσωπικούς λόγους που έχουν να κάνουν με διαπροσωπικές σχέσεις και συμπεριφορές ή αν καμιά φορά π.χ  η διαχείριση κάνει μια ενέργεια με την οποία δε συμφωνούν.

 

 Εγώ έχω θυμώσει με πολλούς😡 Αν δε συμφωνώ με κάτι που έχει γίνει ή έχει ειπωθεί δε βοηθάει σε τίποτα η μη συμμετοχή μου. Πρέπει όλοι να δείχνουμε κατανόηση. Πόσες φορές μου έχουν πει, αγαπώ το φόρουμ, την παρέα αλλά δεν μπορώ άλλο γιατί αυτός είπε αυτό ή έγινε το άλλο................ Κακώς.😡 Εγώ δεν τα καταλαβαίνω αυτά. 😡😡  Θυμώνω με τέτοιες στάσεις. Γι αυτό και κάποιους τους ΜΙΣΩ πλέον και ΔΕ ΘΑ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΩ ΠΟΤΕ, ΠΟΤΕ, ΠΟΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ😡🤣🤣🤣🤣

 

 Αλλά μια συμμετοχή κάπου δεν μπορεί να καταπιέζεται. Όποιος είναι να βάλει κομμάτι θα βάλει, ότι είναι να γίνει θα γίνει. 🤣  Αγαπημένοι να είμαστε και όλα θα πάνε καλά και να φροντίζουμε γιατί είναι υποχρέωση μας στο να συμβάλλουμε στην τήρηση των κανόνων του φόρουμ.

 

 Όσο δε τηρούμε τους κανόνες του φόρουμ, τόσο περισσότερο διασφαλίζουμε τη μεγαλύτερη προσέλευση και συμμετοχή μελών σε όλες τις κατηγορίες, σεβόμενοι παράλληλα όλες τις μουσικές προτιμήσεις και το επίπεδο του καθενός........ σε όλα τα επίπεδα.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου