Προς το περιεχόμενο

Γιατί υπάρχει τέτοια πτώση στην κατηγορία Music ???


sultan of string

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, stavros_d80 είπε

Δεν σημαινει κατι αυτο....

 

αυτη τη στιγμη οι καλυτεροι επαγγελμτιες μουσικοι στην ελλαδα ειναι σε συναυλιες και περιοδειες τι θες να κανουνε να αφησουνε τον οικονομο να ανεβαζουνε κλιπ στο νοιζ?😎 εδω ξεμεινανε οι ερασιτεχνες που δεν τους παιρνει κανεις και εχουν ελευθερο χρονο😛

 

εγω πχ παιζω λαιβς αλλα δεν εχω χρονο η ορεξη να γραψω κατι να ανεβασω, δεν σημαινει ομως οτι δεν παιζω μουσικη, ασε π εγω μπαινω για τις αγγελιες μηπως βρω κανα montage m σε καλη τιμη....😜 κατα λαθος μπαινω και στο σαιτ.... πως γινεται να μπαινεις στις αγγελιες χωρις να μπαινεις στο σαιτ...?

 

στο τελος οι μονοι που θα ανεβαζουν πιστευω θα ειναι ο @cos_dr και ο @Waterfall-K, θα πηγαινουν θα τζαμαρουν ο ενας στον αλλον και θα τα φτιαχουν διασκευες🤣🤣😅

Εγω δεν βάζω διασκευές. Εμένα η μουσική μου είναι πρωτότυπη και αφταστη, απίστευτη. Δείγμα του μεγάλου, πηγαίου και ανεξαντλητου ταλέντου μου στην εκτέλεση και τη σύνθεση.  Ακόμα και φτιαγμένα σε λίγες ώρες που αφιερώνω για χαβαλέ να περνάει η ώρα τα μουσικά μου κομμάτια είναι λαμπρό μνημείο της ανθρώπινης υπεροχής. 

 Σημασία όμως δεν έχει αυτό. 

 Σημασία έχει πως το noiz εδώ και χρόνια μας δίνει αυτή τη δυνατότητα έκφρασης, να ανεβάσουμε τις συνθέσεις μας προς σχολιασμό, να προωθήσουμε τη δουλειά μας, να γμωριστουμε και να βελτιωθούμε. 

 Καλώ λοιπό όλους τους φίλους να στηρίξουν αυτη την ενότητα έμπρακτως είτε ως δημιουργοί είτε ως ακροατές, να σχολιάζουν και γενικά να στηρίζουν το φορούν με τη θετική συμμετοχή τους σε όλες τις κατηγορίες. 

 Το φορουμ είναι τόσο μεγάλο και σπουδαίο όσο εμείς το φτιάχνουμε με τη συμμετοχή μας. 

 Συμμετοχή λοιπόν. Δουλειά, δουλειά, δουλειά! 

 Ζητώ το forum του Noiz. 

  Ζητώ η μεγάλη αυτή μουσική κοινότητα! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🤣🎧🎧🎧🎧🎧🎧❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 

Επεξεργασμένο από cos_dr
  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Nekkon said:

Είναι και λίγο το feedback που παίρνεις. Αν γράφεις (πράγμα δύσκολο), ανεβάζεις και το βλέπουν 100-150 άτομα από τα οποία παίρνεις δύο-τρία likes και αυτοί είναι οι φίλοι σου στο φόρουμ, σου φεύγει η όρεξη να ανεβάσεις. 

 

δηλαδή σταμάτησε ο κόσμος (όσοι τελος πάντω) αναβάζανε επειδή τα βλέπουν πλέον λιγότεροι?

και αν όντως τα βλέπουν λιγότεροι, γιατί τα βλέπουν λιγότεροι??

θες να πεις ότι όσοι ανεβάζανε τότε τα ανεβάζανε γιατί τα έβλεπε συγκεκριμένος (ικανός) αριθμός??

Απο την δική μου ανάμνηση τρεις και ο κούκος τα βλέπανε και τότε και σήμερα.

Απλά ανεβαίνουν λιγότερα και απο λιγότερους και αυτό με παραξενεύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, trolley said:

 

Και τα 80 πολλά είναι.

80 ενδιαφέροντα κομμάτια δεν έχουν γραφτεί σε όλο τον πλανήτη την ίδια περίοδο.

 

Για το 250 ή το 170 δεν σχολιάζω καν... μάλλον ανεβάζετε ότι να' ναι οι περισσότεροι.

 

 

 

τα 80 είναι λίγα.

Αφού πέρσι ήταν 2-3 φορές παραπάνω.

Δεν γίνεται ανταγωνισμός με όλο τον πλανήτη. Στο soundcloud, bandcamp και άλλες πλατφόρμες ανεβαίνει εξαιρετικό μουσικό υλικό. Δεν περιμένω να ανεβούν κομμάτια που να ξεπεράσουν αυτά τα σαιτ.

 

Γιατί δεν σχολιάζεις το 250...

δεν θα έλεγα ότι ανεβαιναν τότε ότινα΄ναι και τώρα ήρθαν τα "λίγα τα καλά".

 

Τελος παντων θα ενεργοποιηθεί ο cos_dr έχουμε υπόσχεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sultan of string είπε

Απλά ανεβαίνουν λιγότερα και απο λιγότερους και αυτό με παραξενεύει

Μπορεί να έδειξαν ζήλο στην προηγούμενη περίοδο και μετά να στέρεψαν από έμπνευση. 

Έχει ακριβύνει και το ρεύμα. Και εγώ γράφω λιγότερο.

 18 watt το V-Synth.

 30 Watt η οθόνη η 24άρα

 5-6 watt το novation

Καμιά 100αριά πες το pc μαζί με τα ηχεία σε μικρή ένταση,

 150 watt με € 0,156 την κιλοβατώρα τον Αύγουστο.. Είναι καλύτερο από το να παίζεις παιχνίδια που καίει και η GPU άλλα τόσα και.

 Είναι όμως ένα αντικίνητρο.

 Θα πιείς και κανα καφέ και καμια κοκακόλα ή μπύρα παραπάνω να μερακλώσεις🤣
Και λέω και πάλι καλά. Για φαντάσουν να έγραφα με κιθάρα και να ήθελα να αλλάζω χορδές σε κάθε κομμάτι🤣🤣🤣

 Αυτοί που γράφουν και με ενισχυτές, έχουν ξεπουληθεί πια. 🤣🤣

 Είναι και εργασία πνευματική επίπονη, μπορεί να είσαι και ντράμερ. Καις περισσότερες θερμίδες, άρα πεινάς περισσότερο, άλλα έξοδα.

 

 Όλα αυτά επηρεάζουν. 🤣🤣

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, sultan of string είπε

δε μιλάμε για Αυγουστο.

Και γω δεν πιάνω όργανο.

Δες Φλεβάρη πχ, Μάρτη....

Κάνουν όλοι οικονομίες να αγοράσουν το Montage M. Αυτό παίρνει πολύ χρόνο, χρόνο για να μαζευτεί το χρήμα και επιπλέον χρόνο να τους έρθει το μηχάνημα, που μερικές φορές παίρνει και 6 μήνες αναμονής. Υπομονή λοιπόν κάνα χρόνο ακόμα, μετά δεν θα προλαβαίνουμε να ακούμε νέα κομμάτια...image.gif.1ac1ab586cb0d66edf7690d9cb7294a1.gif

  • Συμφωνώ 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, δέκα μέρες κοσκινίζει. Εγώ έτσι ξέρω.

 

Τις μέρες αυτές που μου βγήκε λίγο όρεξη έγραψα πολύ πράγμα και μάλιστα ολοκληρώνω κάτι που γράφτηκε μεταξύ 2 ημερών πολύ δύσκολων εργασιακά, που διέκοψαν και την άδεια μου, και γυρίζοντας ήμουν στα τηλέφωνα συνέχεια και στο zoom, αλλά καθισμένος στο home studio και γράφοντας ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ. Γιατί ήθελα, είχα διάθεση. Παρόλη την κούραση και τα νεύρα. Ούρλιαζα στο τηλέφωνο το βράδυ και μόλις το έκλεινα πάταγα το play στο Studio One (ναι, ναι το Studio One😀) και συνέχιζα να συμπληρώνω τη σύνθεση.

 

 Και εσύ, ΟP ξέρω ποιος είσαι🤣, άσε τις διαπιστώσεις και πιάσε και γράφε.

 Γράφτε, τι τα έχετε τα ρημάδια? 🤣

 Έχετε ευκαιρία.

 Music Section, Clips, Videos.

 

 Γράψτε, ανεβάστε. Ακομπλεξάριστα.

 Και αυτοί που δεν είστε καλοί σαν και εμένα🤣 και κάποιους άλλους εδώ μεσα.

 Τολμήστε. Εκτεθείτε. Καθημερινά. Συνέχεια. Τώρα είναι η ευκαιρία.

 Ένα μέτρο τη φορά, ένα κανάλι τη φορά, ένα effect τη φορά, μιξάρετε, μαστεράρετε.

 Σηκωθείτε από καναπέδες, από NETFLIX και πιάστε τις ΚΙΘΑΡΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΡΜΟΝΙΑ.

 Και πείτε, θα βάζω ένα κομμάτι την εβδομάδα στο noiz, όποιος και να είμαι, ότι και να κάνω, ότι επίπεδο και να έχω.

 Ένα κομμάτι τη φορά. 👍

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Waterfall-K said:

Κάνουν όλοι οικονομίες να αγοράσουν το Montage M. Αυτό παίρνει πολύ χρόνο, χρόνο για να μαζευτεί το χρήμα και επιπλέον χρόνο να τους έρθει το μηχάνημα, που μερικές φορές παίρνει και 6 μήνες αναμονής. Υπομονή λοιπόν κάνα χρόνο ακόμα, μετά δεν θα προλαβαίνουμε να ακούμε νέα κομμάτια...image.gif.1ac1ab586cb0d66edf7690d9cb7294a1.gif

Μοντάξ

σιγά το όργανο.

Να πάρουν χαμουντ που λεει ο φίλος σου ο αγαπημένος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sultan of string είπε

Μοντάξ

σιγά το όργανο.

Να πάρουν χαμουντ που λεει ο φίλος σου ο αγαπημένος.

 

To MΟΝΤΑGE εμπεριέχει και εξαιρετικούς ήχους hammond

 Με υποδειγματική θα έλεγα διαστρωμάτωση των samples και υποστήριξη των μονάδων effects

 και έχει και επί πληρωμής διαθέσιμες library

 

 https://shop.usa.yamaha.com/en/p/downloadables/sound-expansion-library/synth-voice-libraries/organ-session-for-montage

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, cos_dr said:

Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, δέκα μέρες κοσκινίζει. Εγώ έτσι ξέρω.

και 10 μήνες αμα λάχει.

μακάρι να βγω ψεύτης

 

1 hour ago, cos_dr said:

 

 Και εσύ, ΟP ξέρω ποιος είσαι🤣, άσε τις διαπιστώσεις και πιάσε και γράφε.

 Γράφτε, τι τα έχετε τα ρημάδια? 🤣

 

δεν ξέρω τι ξέρεις, εγω ξέρω ότι έχω πλέον πολλά και σοβαρά τεχνικά προβλήματα και άσχετα αν επι κάποιες μέρες το έπαιζα και καλά ηχολήπτης δεν έχω πιά τις δυνατότητες που είχα παλιά.

Πρέπει να διορθωθούν πολλά πράγματα για να μπορέσω να βγάλω κάτι ολοκληρωμένο δυστυχώς αρχίζοντας απο μένα τον ίδιο.

 

ο χρόνος θα δείξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου