Προς το περιεχόμενο

Παρορμητική αγορά fender stratocaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, LK είπε

Έγινε μια μικρή αλλαγή,  λόγω ανωτέρας βίας.

FB_IMG_1724509183447.jpg

Δεκαετία 40 ο τίμιος αγρότης έχει ξεπεζέψει το υνί απ το βόιδι και το πάει για ρεφρέτινγκ στον λουθίερ

Καμβάς σε λάδι

Έργο ΛΚ

 Εκτιμώμενη αξία.

     Σε ελεύθερη προσφορά

  • Like 1
  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Δεκαετία 40 ο τίμιος αγρότης έχει ξεπεζέψει το υνί απ το βόιδι και το πάει για ρεφρέτινγκ στον λουθίερ

Καμβάς σε λάδι

Έργο ΛΚ

 Εκτιμώμενη αξία.

     Σε ελεύθερη προσφορά

Που να καταλάβεις τις ευθείες αναφορές στην oversized σειρά του Αρμάνι στα 80's σε συνδυασμό με τις νέο νουάρ σκηνοθετικές πινελιές του Ντένις Χόπερ στα 90's.... 

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, LK είπε

Αυτά τα αμερικάνικα είναι για τα μπάζα.

Μόνο Φέντερ από το Αμέρικα.

IMG_20240822_135830_779.jpg

 Le Baron Chrysler ρε θΗριο?

που την βρηκες.....(απο τα λιγα 80s αμερικλανικα που δεν ηταν δια τον πεουλα) ειχα μια για κανα χρονο οταν ημαΝε εκει (την ανταλαΚσα με μια Cadillac Deville  για να καΜω τον γυρο τσι Αμερικης πριν γυρισω πισω οριστικα , η Cadillac ηταν ακομα πιο φοβερο αμακΣι ...απλα δεν....εστριβε....αλλα αυτο δεν χρειαζεται ετσι κι αλλιως στις ΗΠΑ 😅..ΟΛΑ μια ευθεια ειναι)

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 4

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα .Θέλω και εγώ να αγοράσω μια stratocaster αλλά squier vintage vibe 50 ή 60  .Δεν ειχα ποτε μου stratocaster και θελω να παιξω λιγο χωρις να παρω αμερικάνικο όργανο .

έχετε δοκιμάσει αυτά τα καινούργια squier vintage vibe 50 και 60 stratocaster ?Πιστευετε οτι ειναι κοντα στα χαρακτηριστικά που ειχαν αυτα τα μοντελα του 50 και 60?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
9 ώρες πριν, THEOD είπε

Kαλησπερα .Θέλω και εγώ να αγοράσω μια stratocaster αλλά squier vintage vibe 50 ή 60  .Δεν ειχα ποτε μου stratocaster και θελω να παιξω λιγο χωρις να παρω αμερικάνικο όργανο .

έχετε δοκιμάσει αυτά τα καινούργια squier vintage vibe 50 και 60 stratocaster ?Πιστευετε οτι ειναι κοντα στα χαρακτηριστικά που ειχαν αυτα τα μοντελα του 50 και 60?

Οι Classic Vibe  είναι πολυ ωραία όργανα.

Δράττομαι της ευκαρίας να βάλω και αυτή τη φώτο.

Οι πρώτες Japan Squier , είχαν αυτό το Headstock .

Εγραφε Fender Stratocaster και στα ψιλά "squier".

Πετύχατε ποτέ τέτοια;

 

 

Untitled.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 ώρες πριν, LK είπε

Οι Classic Vibe  είναι πολυ ωραία όργανα.

Δράττομαι της ευκαρίας να βάλω και αυτή τη φώτο.

Οι πρώτες Japan Squier , είχαν αυτό το Headstock .

Εγραφε Fender Stratocaster και στα ψιλά "squier".

Πετύχατε ποτέ τέτοια;

 

 

Untitled.jpg

Μάστορα για φωτογράφος κλάσης, δεν πρέπει να ήσουν σε καλή ημέρα... 😄

  • Χαχα 3

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
13 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Μάστορα για φωτογράφος κλάσης, δεν πρέπει να ήσουν σε καλή ημέρα... 😄

Είναι φωτογραφία από φωτογραφία....σε βιβλίο. 

Έκανα ο,τι περνούσε από το χέρι μου 😆

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, THEOD είπε

Kαλησπερα .Θέλω και εγώ να αγοράσω μια stratocaster αλλά squier vintage vibe 50 ή 60  .Δεν ειχα ποτε μου stratocaster και θελω να παιξω λιγο χωρις να παρω αμερικάνικο όργανο .

έχετε δοκιμάσει αυτά τα καινούργια squier vintage vibe 50 και 60 stratocaster ?Πιστευετε οτι ειναι κοντα στα χαρακτηριστικά που ειχαν αυτα τα μοντελα του 50 και 60?

Σε γενικά χαρακτηριστικά σαφώς και πρόκειται για μία Strat, οπότε δύσκολο να μετανιώσεις για μια τέτοια αγορά. Κατά τα άλλα, μην περιμένεις αντιγραφή vintage specs των συγκεκριμένων ιστορικών μοντέλων, καθώς αυτό γίνεται σε άλλα όργανα made in USA.

 

Έτσι κι αλλιώς πάντως, περισσότερη σημασία έχει να σε βολεύει το neck, να σου αρέσει το resonance του οργάνου, το βάρος του,  ο ήχος των μαγνητών, το vibrato σύστημα κλπ. Αν είσαι φαν των σχετικά λεπτών λαιμών, λογικά θα σε βολεύει η κοψιά της, οπότε όρμα. Αν τώρα προτιμάς πιο καμπυλωτές, medium ή παχουλές καταστάσεις, εγώ θα κοίταζα αλλού, όπως σε Sterling by Music Man Cutlass, Fender Player, PRS SE Silver Sky, Sire S7 κλπ... αξίζει γενικά να δώσεις λίγα παραπάνω χρήματα και να πας σε Fender ή σε κάποια παρόμοια S-style κιθάρα.

Επεξεργασμένο από fusionakis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ LK , Fusionakis . Παλιοτερα ειχα μια fender Mustang usa μοντελο του 1964 και πραγματικα η ταστιέρα ηταν πολυ μικρη . Νομιζω οτι οι Fender Player ειναι μια καλη λυση .Το σιγουρο ειναι οτι πρεπει να δοκιμασω το μοντελο  και οχι να το παρω στα τυφλά .

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου