Προς το περιεχόμενο

Παρορμητική αγορά fender stratocaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Χθες έστειλα τις τελευταίες δυο κιθάρες που πούλησα, έχω μαζέψει το μετρητό, έχω προγραμματίσει να αγοράσω κάτι, και δεν ξέρω τι να αγοράσω….

 

https://www.jacksonguitars.com/en-GR/guitars/american-series/american-series-virtuoso™-ht/2802400868.html

kavagio for strings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Δεν αντέχω το headstock.

Για κάποια Ibanez AZ λέω, RG prestige ή Q54 ή ΑΤ10P

 

Θα δω…

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η κιθάρα είναι σε πολύ καλή τιμή (ο πληθωρισμός που έχουν φάει τα όργανα έχει επηρεάσει και τις τιμές των μεταχειρισμένων), που θυμίζει καλές εποχές προ κορωνοϊού, άρα είναι πολύ καλή ευκαιρία.

 

Εφόσον είναι όργανο του 2008 και ο πωλητής είναι bedroom player (σε τέτοιον με παραπάμπει ο εξοπλισμός που βλέπω στις φωτό του, με τα ακουστικά κτλ) μάλλον μιλάμε για καλή περίπτωση τα τάστα και το όργανο γενικότερα να είναι σε εξαιρετική κατάσταση για την (μικρή σχετικά) ηλικία της.

 

Έχω αγοράσει πέντε κιθάρες από το ΝΟΙΖ και ήμουν τυχερός που οι πρώην ιδιοκτήτες ήταν (μάλλον) bedroom players γιατί τις πήρα σε σχεδόν κατάσταση βιτρίνας χωρίς να τις έχω δει από κοντά.

 

Εύχομαι να πάνε όλα κατ'ευχήν στην συνάντηση και στην συναλλαγή.

 

Υ.Γ. Παρορμητική αγορά δεν είναι, μια αμερικάνικη στρατ σε καλή κατάσταση θα έχει πάντα μια Α χρηματική αξία, παρορμητικές αγορές είναι για πιο φθηνό εξοπλισμό ή μικροπράγματα της καθημερινότητας χαμηλής μεταπωλητικής αξίας.

 

 

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, John Goumis είπε

 

Η κιθάρα είναι σε πολύ καλή τιμή (ο πληθωρισμός που έχουν φάει τα όργανα έχει επηρεάσει και τις τιμές των μεταχειρισμένων), που θυμίζει καλές εποχές προ κορωνοϊού, άρα είναι πολύ καλή ευκαιρία.

 

Εφόσον είναι όργανο του 2008 και ο πωλητής είναι bedroom player (σε τέτοιον με παραπάμπει ο εξοπλισμός που βλέπω στις φωτό του, με τα ακουστικά κτλ) μάλλον μιλάμε για καλή περίπτωση τα τάστα και το όργανο γενικότερα να είναι σε εξαιρετική κατάσταση για την (μικρή σχετικά) ηλικία της.

 

Έχω αγοράσει πέντε κιθάρες από το ΝΟΙΖ και ήμουν τυχερός που οι πρώην ιδιοκτήτες ήταν (μάλλον) bedroom players γιατί τις πήρα σε σχεδόν κατάσταση βιτρίνας χωρίς να τις έχω δει από κοντά.

 

Εύχομαι να πάνε όλα κατ'ευχήν στην συνάντηση και στην συναλλαγή.

 

Υ.Γ. Παρορμητική αγορά δεν είναι, μια αμερικάνικη στρατ σε καλή κατάσταση θα έχει πάντα μια Α χρηματική αξία, παρορμητικές αγορές είναι για πιο φθηνό εξοπλισμό ή μικροπράγματα της καθημερινότητας χαμηλής μεταπωλητικής αξίας.

 

 

Βασικά και συμφωνώ σε όλα που λες, και έτσι είναι.

Η κιθάρα είναι ολοκαίνουργια και ο πωλητής (δεν είναι πιτσιρικάς ο άνθρωπος) την πρόσεχε πολύ και φαίνεται.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
59 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Έκανα και εγώ σήμερα μια παρορμητική αγορά 😂, την εγκρίνει 100% ο @LK είμαι σίγουρος (έχω 100 υποκάμισα αλλά TB στα 45 ευρώ δενταφινεις)

IMG-44357c42cc4d167ae763c0361629877b-V.thumb.jpg.e2a2a0ca06194f1a21266307f63f892b.jpgIMG-d840599c15e6becf1da5aaa998f5fa7f-V.thumb.jpg.337c90e9ea8688904427ffe7e10c99ed.jpgIMG-27f5653f596d8213a7b9c3687d7746da-V.thumb.jpg.958e4f842cb9e0b873b96d7f2949842a.jpg

 

 

Νταξ στη μίση τιμη το πήρες !

Τα ρούχα μας έφαγαν....😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Χθες έστειλα τις τελευταίες δυο κιθάρες που πούλησα, έχω μαζέψει το μετρητό, έχω προγραμματίσει να αγοράσω κάτι, και δεν ξέρω τι να αγοράσω….

 

 

Συμβαινουν αυτα. Την Δευτερα βγήκε ο κατάλογος για ένα auction που περίμενα, τον τσέκαρα, αποφάσισα οτι δε θα αγοράσω τιποτα αυτη τη φορα. Την Τρίτη πούλησα μια κιθάρα, ε την Τετάρτη ξανατσέκαρα τον κατάλογο και αλλαξα γνώμη. 😅 

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
32 λεπτά πριν, odis13 είπε

 

Συμβαινουν αυτα. Την Δευτερα βγήκε ο κατάλογος για ένα auction που περίμενα, τον τσέκαρα, αποφάσισα οτι δε θα αγοράσω τιποτα αυτη τη φορα. Την Τρίτη πούλησα μια κιθάρα, ε την Τετάρτη ξανατσέκαρα τον κατάλογο και αλλαξα γνώμη. 😅 

Ωραία όλα αυτά, αλλά με... γρίφους μιλάς γέροντα 😄

Θα ήθελες να μας βάλεις λίγο στο πνεύμα; Τι πούλησες, τι χαλβαδιάζεις...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Ωραία όλα αυτά, αλλά με... γρίφους μιλάς γέροντα 😄

Θα ήθελες να μας βάλεις λίγο στο πνεύμα; Τι πούλησες, τι χαλβαδιάζεις...

 

Μια Harmony ακουστική απο τα late '60s πούλησα, συμπαθητικό βινταζοκουτσουράκι σε γραμμες OOO/OM. Την είχα βρει κοψοχρονιά πριν απο κάτι μήνες και την μάζεψα, της έκανα και μια μικροεπισκευή που ήθελε αλλα την έδωσα να φύγει γιατί έχουν μαζευτεί πολλές. Βγήκε και ένα χαρτζιλίκι υπέρ άλλων αγορών. Δεν είμαι γενικά του catch and release αλλά αφού είχα πέσει πάνω της...

Αυτό που κοιτάω τώρα...άσε να καταλήξω να το πάρωκαι  θα σας πώ παραπάνω. Για την ώρα ας πούμε απλά ότι είναι 4χορδο. 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
8 λεπτά πριν, odis13 είπε

Για την ώρα ας πούμε απλά ότι είναι 4χορδο. 🙂

Ωραία και αρκούντως "μυστηριώδης" απάντηση- αν και είμαι 99,9% σίγουρος τι σημαίνει "4χορδο" για εσένα 😉

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Ωραία και αρκούντως "μυστηριώδης" απάντηση- αν και είμαι 99,9% σίγουρος τι σημαίνει "4χορδο" για εσένα 😉

Δε ξέρω τι έχεις στο νου με σιγουριά, αλλά αυτό που κοιτάω είναι ΗΛΕΧΤΡΙΚΙΟ αυτή τη φορά. 😁

Επεξεργασμένο από odis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου