Προς το περιεχόμενο

Πως να προστατεύσετε τα projects στο DAWs σας για να ανοίγουν πάντα χωρίς θέματα


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

σε σχεση με αΦτο χλωμο το βλεπω

 

image.thumb.png.d186abda06a9c592fe7c0d2ed88ed4ab.png

Όχι τοσα κανάλια αλλα επειδη είσαι καλός και έμπειρος στα effects με σωστά sends και returns κσι ρυθμίσεις στα effects θα βγάλεις καλό αποτέλεσμα. Εγω το πιστεύω για εσένα προσωπικά. 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, trolley είπε

 

Καλά... παιδιά... αφήστε το...

 

 

 

Ο Χναράκης φταίει, αυτός το έγραψε Κύριε.

Είπα δεν υπήρχαν τέτοια. Μέσω Atari St και Αmigs ότι υπήρχε το είχα. Μήπως δεν κατάλαβα τι εννοείς γιστι διάβαζω και γρήγορα γιατι είμαι έξω και περπατώ και κάνει ζέστη και θέλω να φάω 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cos_dr είπε

και θέλω να φάω 

 

Ας ξεκινήσουμε από αυτό: πέρνα από τον Μικέ στην πλατεία Μαβίλη και πάρε μία σπανακόπιττα. Θα με θυμηθείς.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

@cos_dr Αν γράφεις αποκλειστικά ηλεκτρονική μουσική, ναι μπορείς να το κάνεις μόνο με την χρήση ενός και μόνο workstation. Αφού βέβαια σου παρέχει αυτά που θες και σε καλύπτει.

 

@trolley Μου έχει τύχει να στείλουμε δουλειές που ήταν αποκλειστικά και μόνο από ένα workstation. Κάποιες φορές αφορούσαν διαφημιστικά χωρίς φωνή και κάποιες άλλες φορές αφορούσε μόνο βάσεις όπου θα γράφαμε(νε) από πάνω και άλλα φυσικά πράγματα.

Δεν λέω, κάποιες φορές γράψαμε και φυσικά όργανα (κιθάρα - μπάσο - μπουζούκι - φωνή) σε "home studio" -  ιδιωτικούς χώρους αλλά αυτό για καθαρά λόγους ανάγκης (οικονομικούς κυρίως). Κάποια μάλιστα ήταν σε μορφή demo. Το αποτέλεσμα ήταν καλό αλλά τόσο - όσο. Δεν είχε σχέση με εγγραφή σε κανονικό studio με κανονικό ηχολήπτη. Όπως και να το κάνεις, το αποτέλεσμα έχει κάποια διαφορά, νομίζω...

 

Να ξεκαθαρίσουμε και κάτι ακόμα. Δεν μπορώ να φανταστώ κάποιον να μπαίνει σε ένα studio με ένα super workstation των 3-4-5 χιλιάδων και να λέει του ηχολήπτη σύνδεσε το neumann στο workstation για να γράψουμε τις φωνές ή κάποια φυσικά όργανα, το θεωρώ λιγάκι γελοίο και μόνο που θα το σκεφτεί. Δεν ξέρω, εσύ τι λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Όχι τοσα κανάλια αλλα επειδη είσαι καλός και έμπειρος στα effects με σωστά sends και returns κσι ρυθμίσεις στα effects θα βγάλεις καλό αποτέλεσμα. Εγω το πιστεύω για εσένα προσωπικά. 

 

Ειχα μπρε πριν καμμια 30αρια χρονια ενα Roland (ουτε που θυμαμαι το μοντελο) και Jupiter 8 είχα και JX3P και CS1 ....ΕΝΑ ΣΕ ΛΕΓΩ: VST & Dry Bread 😅 

 

Το μόνο hardware keyboard που μου λειπει ειναι η δισκαλη Farfisa Continental μου αλλα οχι για τον ηχο ,για την ΜΟΥΡΗ 😆

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, trolley είπε

Ας ξεκινήσουμε από αυτό: πέρνα από τον Μικέ στην πλατεία Μαβίλη και πάρε μία σπανακόπιττα. Θα με θυμηθείς.

Και αν γίνεται,φέρσου φυσιολογικά και μην δείρεις κανέναν.Απλά πλήρωσε την και φύγε.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
15 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Αλλά επειδή με συγχισε και με προσέβαλλε που είμαι μεγάλος μουσικός και Μπερκλης Πισνιστας, συνθέτης και πληκτρας του εύχομαι να μην το πάρει Ποτέ?! Όχι, είναι σκληρή ευχή αυτή. Την αποσύρω. Να το πάρει. 😩

🤣🤣🤣

Μπερκλης Πισνιστας

🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

Δεν ξέρω, εσύ τι λες;

 

Τι να λέω...; Προφανώς έχεις δίκηο.

Οπότε (λέω εγώ) η όλη ιδέα του Workstation το 2024 είναι μη-απαραίτητη.

Και το MIDI, και το AUDIO, οι υπολογιστές το κάνουν καλύτερα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
16 λεπτά πριν, MGs είπε

Φυσικά δέν έχει.Θες να είναι γραμμένο και μέσα στο workstation?

Μπορεί να είναι γραμμένο όμως όλο τα backing track. Λέω γω τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, MGs είπε

Και αν γίνεται,φέρσου φυσιολογικά και μην δείρεις κανέναν.Απλά πλήρωσε την και φύγε.

 

Να μπει και να πει στην κοπέλα "Φέρε μία σπανακόπιττα μη σας λαμήσω τα Workstation εδώ μέσα".

  • Χαχα 2

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου