Προς το περιεχόμενο

Πως να προστατεύσετε τα projects στο DAWs σας για να ανοίγουν πάντα χωρίς θέματα


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λυθηκαν τα προβλήματα?

Γιατί ειμαι εκτος και δεν μπορω να επέμβω.

Αν και ειμαι προκατειλημμενος. Το δηλωνω

Vst και ξερο ψωμι.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sultan of string είπε

Λυθηκαν τα προβλήματα?

Γιατί ειμαι εκτος και δεν μπορω να επέμβω.

Αν και ειμαι προκατειλημμενος. Το δηλωνω

Vst και ξερο ψωμι.

 

 

Kαι VST και hardware.

Το καθένα ανάλογα τη χρήση, τις ανάγκες και τις περιπτώσεις ανάλογα με τους περιορισμούς.

 Και το πιο καλό, VST και Hardware μαζί, χέρι χέρι. ❤️

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, cos_dr said:

Kαι VST και hardware.

Το καθένα ανάλογα τη χρήση, τις ανάγκες και τις περιπτώσεις ανάλογα με τους περιορισμούς.

 Και το πιο καλό, VST και Hardware μαζί, χέρι χέρι. ❤️

Ε ναι

Απο το hardware παίρνεις και μια midi εξοδο για να ...βρισκεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 8/9/2024 at 7:52 AM, sultan of string said:

Χωρίς να εχω δει το βιντεο ακομα νομιζω εκτος απο αυτα που ειπε ο @Μανώλης Χναράκης η καλυτερη λυση είναι το render σε audio tracks.

Το εχω πάθει και απο τοτε το εφαρμόζω (όποτε το θυμάμαι)

σήμερα είδα τελικά το βίντεο και είδα ότι όντως κάνει ακριβώς αυτό.

Φυσικά ισχύει το ότι μετά από καιρό η χ έκδοση του κοντακτ έχει πάει στην χ+5 και συνεπώς αν θες να επανέλθεις με κάποια σχετική τροποποίηση δεν θα μπορείς. Θα πρέπει να αλλάξει ενδεχομένως ηχητικά.

Αλλά τουλάχιστον αν κάποια τρακς πλέον δεν μπορούν να αναπαραχθούν με vst τουλάχιστον έμειναν οι εικόνες τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ενα project παλιό έχει φάει κόλλημα σε ένα audio track συγκεκριμένο. Αν πειράξω το volume lane του κρασαρει ολο😀Αλλα μικρο το κακο γιατί μπορώ να το ξεπεράσω το θέμα αλλα το συγκεκριμένο track όπως είναι δεν πειράζεται σε volume. Ακόμα και να γράψεις κάτι από πάνω αν πας να πειράξεις το volume automation lane τελος. Κρασαρει ολο. Γενικά τα έχω πάντως όλα τώρα τόσο καλά δομημένα που και καθαρή εγκατάσταση να κσνω αν χρειαστεί τα VST folders σε άλλους σκληρούς αλλα και το back  up κάποιων dll τους θα τα επαναφέρω μετά την εγκατάσταση του DAW γρήγορα χωρίς να χρειάζεται να ρίξω όλα τα δεδομένα. 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε Παναγια μου κουράστηκα και δάκρυσα.......μου θύμισε το παλιό κακό Noiz.gr και μου ζωντάνεψαν αναμνήσεις κακές και καλές.

Δυστυχώς λίγες οι καλές και πολλές οι κακές....

Θυμήθηκα ποσά παιδιά που ήταν δυνατοί στα hardware synth και στην τεχνολογία software που έφυγαν από εδώ μέσα και κάποια παλιά κολλημένα μυαλά και ξερόλες που τους πολέμησαν με τον εγωισμό τους και το τα ξέρω όλα και μείναμε από πλήκτρα εμείς και εμείς.

 

Στο τέλος με κάνατε να θυμηθώ ποσό καλά έκανα να σταματήσω να διαβάζω εδώ μέσα και ποσό μπροστά πήγα κάνοντας μαθήματα από το να γίνομαι ένας στάσιμος συλλέκτης hardware γιατί πέφτεις στην παγίδα αυτή και στην τελική έχανες την δημιουργία και πολύτιμο χρόνο στο να κάτσεις και να ασχοληθείς και να ξεψαχνίσεις αυτά που έχεις και όχι αγόρασε πούλα και βρίσου με τον συμφορουμιτη σου.

Ειχα κρατήσει επαφή με δυο, τρεις ανθρώπους μόνο και ήμουν μια χαρά.(και για χάρη αυτών επέστρεψα μάλλον λάθος μου)

κάποτε είχαμε πόλεμο αναλογικούς με ψηφιακούς (εκεί και αν κλάψαμε) μετά είχαμε πόλεμο Mac με PC (γέλια πολλά) και μετά πάμε μαχες yamahaκιδες vs korgakιδες vs rolandακιδες και πάει λέγοντας δεν βαρεθήκατε αποχωρήσεις ?????

 

Κύριοι δεν με ενδιαφέρει και δεν μου καίγατε καρφί αν γουστάρετε η δεν γουστάρετε να δουλεύετε με την τεχνολογία όπως κάνει όλος ο κόσμος και πάει μπροστά η αν θέλετε να δουλεύετε μόνο με hardware πραγματικά χέστηκα αλλά να διώχνεται από εδώ μέσα κόσμο η να απομακρύνεται κόσμο νέο που θέλει να μάθει την μουσική τεχνολογία αυτό είναι τουλάχιστον εγκληματικό.

Η ηλεκτρονική μουσική είναι το μέλλον και καλό είναι πριν μιλήσουμε για όσους είναι σε αυτόν τον τομέα να κοιτάμε που είμαστε τι έχουμε κάνει και αν είμαστε στα ίσα με κάποιον καλλιτέχνη του είδους στο να ανοίξουμε το στόμα μας και να κρίνουμε........ αν και πιστεύω ρε παιδιά ότι δεν αξίζει να το κάνει κάποιος και πάλι ας κοιτάξει ο καθένας την καμπούρα του και να μην κρίνει αδέσποτα ότι να ναι ο καθένας στο είδος του και το κλείνω πολύ φιλικά και χαλαρά το αφήνω εδώ το έβγαλα από μέσα μου και είναι δυστυχώς μεγάλες αλήθειες που πονάνε.

 

Επεξεργασμένο από foxxx
  • Like 1
  • Λυπάμαι 1
  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, foxxx είπε

 

ας κοιτάξει ο καθένας την καμπούρα του και να μην κρίνει αδέσποτα ότι να ναι ο καθένας στο είδος του 

 

Μια μικρή διόρθωση γιατί το είδα τώρα εκεί που λέω να μην κρίνει κανένας ήθελα να πω αυθαίρετα και όχι αδέσποτα 🤣 συγνώμη για το συντακτικό λάθος 😇

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου