Προς το περιεχόμενο

Βλέπετε ταινίες?


Βλέπετε ταινίες?  

16 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Βλέπετε ταινίες?

    • Τις έχω δει όλες, δεν βλέπω πια
    • Βλέπω μόνο καινούριες
    • Βλέπω μόνο παλιές ξανά και ξανά
    • Ναι, βλέπω απ' ολα
  2. 2. Πως βλέπετε ταινίες?

    • Πάω κινηματογράφο
    • Streaming
    • Πάω στο video club
      0
    • Άλλο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
4 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 Ο κινηματογράφος έχει " μεταλλαχθεί" δεκάδες φορές στην ιστορία του (από τον Μurnau  και τον Lang μέχρι τον Hitchcock π.χ θα μετρούσα τουλάχιστον 4 τεράστιες αλλαγές πόσο μάλλον από τον Χίτσκοκ και μετά) αυτή είναι η φύση του και είναι πάντα αδιαρηκτα δεμένος με την τεχνολογία και την κοινωνική εξέλιξη.

Επίσης να μη ξεχνάμε ότι σήμερα υπάρχει κινηματογραφική κοσμογονία στην ΑΣΙΑ η οποία σαφώς ηγείται αυτή την στιγμή αν μιλάμε για ΚΑΛΟ κινηματογράφο και όχι απλά Cookie cutter block busters. 

Nαι λέμε. 

Επισήμανση ήταν. 

Οχι παράπονο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, LK είπε

Nαι λέμε. 

Επισήμανση ήταν. 

Οχι παράπονο. 

 

Οκ σε συγχωρώ 🤣

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ψάχνω τον επόμενο Van Damme και τον επόμενο Seagal.

Αν είναι δυνατόν να μην υπάρχει ακόμα σοβαρός διάδοχος.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώστε δεν σας αρέσουν οι υπότιτλοι ε? Μήπως προτιμάτε το ντουμπλάρισμα της φωνής των ηθοποιών από άσχετους? Σας αρέσει να ακούτε τον Al Pacino να μιλάει Γερμανικά?😆 1000 φορές κακογραμμένοι υπότιτλοι πάνω στις original φωνές των ηθοποιών παρά αυτό το έγκλημα που γίνεται σε πολλές χώρες με το ντουμπλάρισμα των φωνών. Θυμάμαι όταν μού είχε πει ένας φίλος από Γερμανία πριν πολλά χρόνια ότι όλες οι ξένες ταινίες ντουμπλάρονται από Γερμανούς ηθοποιούς, είχα μείνει κάγκελο. 🤢 Μου έλεγε μάλιστα ότι για τους ηθοποιούς-φίρμες υπήρχαν οι αντίστοιχοι Γερμανοί ηθοποιοί που ντούμπλαραν πάντα ένα συγκεκριμένο ηθοποιό, πχ τον Άρνι τον ντούμπλαρε πάντα ο Χ Γερμαναράς έτσι ώστε η φωνή να είναι πάντα αναγνωρίσιμη.😵‍💫
Σκεφτείτε ότι υπήρχαν εκατομμύρια σινεφίλ που δεν είχαν ακούσει ποτέ τις original φωνές διάσημων ηθοποιών, είναι πραγματικά τραγικό.image.gif.be6c91c9e885b902100f3cad0d55512e.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Ώστε δεν σας αρέσουν οι υπότιτλοι ε? Μήπως προτιμάτε το ντουμπλάρισμα της φωνής των ηθοποιών από άσχετους? Σας αρέσει να ακούτε τον Al Pacino να μιλάει Γερμανικά?😆 1000 φορές κακογραμμένοι υπότιτλοι πάνω στις original φωνές των ηθοποιών παρά αυτό το έγκλημα που γίνεται σε πολλές χώρες με το ντουμπλάρισμα των φωνών. Θυμάμαι όταν μού είχε πει ένας φίλος από Γερμανία πριν πολλά χρόνια ότι όλες οι ξένες ταινίες ντουμπλάρονται από Γερμανούς ηθοποιούς, είχα μείνει κάγκελο. 🤢 Μου έλεγε μάλιστα ότι για τους ηθοποιούς-φίρμες υπήρχαν οι αντίστοιχοι Γερμανοί ηθοποιοί που ντούμπλαραν πάντα ένα συγκεκριμένο ηθοποιό, πχ τον Άρνι τον ντούμπλαρε πάντα ο Χ Γερμαναράς έτσι ώστε η φωνή να είναι πάντα αναγνωρίσιμη.😵‍💫
Σκεφτείτε ότι υπήρχαν εκατομμύρια σινεφίλ που δεν είχαν ακούσει ποτέ τις original φωνές διάσημων ηθοποιών, είναι πραγματικά τραγικό.image.gif.be6c91c9e885b902100f3cad0d55512e.gif

Ναι, αλλά είναι πιο..... πατριωτικό έτσι.

 

 

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Superfunk είπε

Επίσης να μη ξεχνάμε ότι σήμερα υπάρχει κινηματογραφική κοσμογονία στην ΑΣΙΑ η οποία σαφώς ηγείται αυτή την στιγμή αν μιλάμε για ΚΑΛΟ κινηματογράφο

 

Δυστυχως, δεν είμαι αρκετά πληροφορημένος.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, trolley είπε

(π.χ. έχω αγοράσει το Oppenheimer σε Blu-Ray αλλά δεν έχω καταφέρει να το δω ακόμη)

Πήγα να απαντήσω σε αυτό αλλά μετά είπα να μην στο σποϊλάρω (Αμα είσαι πολύ ευαίσθητος στο σπόιλ μην διαβάσεις παρακάτω).

 

Προσεκτικά θα πω μόνο ότι παρουσιάζει κάποια άγνωστα στους περισσότερους ιστορικά στοιχεία τα οποία καλό είναι να τα ξέρουμε. Δεν είναι όμως μια ταινία που θα θες να ξανά δεις, κούραση μεγάλη, από την μια ιστορία στην άλλη, μελλοντικά γεγονότα τη μια, παρελθόν την άλλη, ανακατεμένα όλα για να βγάλουν και καλά νόημα στο τέλος. Εμένα μου αρέσουν οι ταινίες που αρχίζουν, μένουν με τους πρωταγωνιστές κατά τη διάρκεια και τελειώνουν στο τέλος της ιστορίας, απλά πράγματα. Άμα τη δεις πες μας τη γνώμη σου

kavagio for strings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Άγιος said:

Η πολύ παλιές ταινίες είναι νόμιμες... Εννοείται ότι δεν κατεβάζουμε από εκεί σύγχρονες ταινίες...

Έχει επιλογή ''Βλέπω μόνο παλιές ξανά και ξανά'' ρε SOS... Προφανώς εννοείς ότι βλέπεις παλιές αλλά δεν τις ξαναβλέπεις...

Ναι ρε Αγιε.

Το πιασες με τη μια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Αμα είσαι πολύ ευαίσθητος στο σπόιλ μην διαβάσεις παρακάτω

 

Είμαι πολύ ευαίσθητος στο spoil.

Δεν διάβασα παρακάτω.

  • Like 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου