Προς το περιεχόμενο

Βλέπετε ταινίες?


Βλέπετε ταινίες?  

16 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Βλέπετε ταινίες?

    • Τις έχω δει όλες, δεν βλέπω πια
    • Βλέπω μόνο καινούριες
    • Βλέπω μόνο παλιές ξανά και ξανά
    • Ναι, βλέπω απ' ολα
  2. 2. Πως βλέπετε ταινίες?

    • Πάω κινηματογράφο
    • Streaming
    • Πάω στο video club
      0
    • Άλλο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω πολλά χρόνια να "δω ταινία με φίλους" και ο λόγος είναι μάλλον ότι δεν θα επέτρεπα ποτέ σε άλλον να επιλέξει την ταινία που θα δούμε... τι διάολο έχω επενδύσει τόσο χρόνο και χρήμα αν είναι να επιλέξει κάποιος/α που δεν έχει κάνει τίποτε από τα δύο; Άμα θένε να δούνε άλλη ταινία, να πάνε σινεμά να φάνε στη μάπα τα νήπια και τη μυρωδιά από μισοκαμμένες τυρόπιττες.

 

Μοναξιά, ηρεμία, superb στέρεο ήχος, 65 ίντσες.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, trolley είπε

Έχω πολλά χρόνια να "δω ταινία με φίλους" και ο λόγος είναι μάλλον ότι δεν θα επέτρεπα ποτέ σε άλλον να επιλέξει την ταινία που θα δούμε... τι διάολο έχω επενδύσει τόσο χρόνο και χρήμα αν είναι να επιλέξει κάποιος/α που δεν έχει κάνει τίποτε από τα δύο;

 

Mαζί σου σε γενικές γραμμες, εδώ προφανώς και μιλάω για ένα μικρό γκρούπ ατόμων που έχουν σε αλληλοεκτίμηση το...σινεφιλικό υπόβαθρο των υπολοιπων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, odis13 είπε

Mαζί σου σε γενικές γραμμες,

 

Αυτοσαρκαστικά το έγραψα... προφανώς είναι καλύτερα να έχεις παρέα από το να μην έχεις (#NOT).

😀

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ και ταινιοθήκη έχω από το θείο και παλιές βλέπω κυρίως,  μερικές τις έχω δει εκατοντάδες φορές, μου αρέσουν οι  μεταξύ 80 και 00, καινούργιες δεν τις κυνηγάω τις καινούργιες αλλά τις βλέπω και βλέπω πολύ NETFLIX πια, δε μου άρεσαν οι σειρές εκτός από κάποιες πάλι παλιές που έβλεπα μικρός και τα star trek, τώρα επειδή δοκίμασα μερικές, τις βλέπω κάποιες του NETFLIX, τώρα βλέπω τη σειρά με τους συντρόφους μου τους τσεκιστές της Ανατολικής Γερμανίας😀 ωραία σειρά, μου αρέσει  🤣 Τις ταινίες-παραγωγές του NETFLIX δεν τις συμπαθώ καθόλου αλλά τους ρίχνω μια ματιά.

 

 Ε, εντάξει, οι ταινίες είναι ταινίες, εξάλλου από τις ταινίες έχω μάθει πολλή μουσική, μου αρέσουν τα soundtrack και γι αυτό είμαι και μεγάλος συνθέτης, γιατί έχω μελετήσει πάρα πολύ μουσική όπως έχω πει από τις ταινίες και τα videogames και με έχει βοηθήσει αυτό.

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας νόμιμος και δωρεάν τρόπος να βλέπεις ταινίες και σειρές είναι μια εφαρμογή που συναντά κανείς σε smart tv (μετά του 2019), σε συσκευές android και pc. Η εφαρμογή λέγεται stremio, και είναι διαθέσιμη στα app store. Η διαδικασία είναι να την κάνεις setup, να ανοίξεις λογαριασμό με email και κωδικό, και να της "φορτώσεις" δυο συγκεκριμένα add-on (που τα βρίσκεις εντός της εφαρμογής από pc). Μετά είναι έτοιμο. Στην ουσία το σετάρεις στο pc και βλέπεις τις ταινίες σου με το τηλεκοντρόλ της τηλεόρασης, αφού όλες οι ρυθμίσεις και τα add-ons περνάνε και στην τηλεόραση (ή στο android box). Είναι μια απλή διαδικασία. Σετάρεις σε pc ή σε android και μετά κάνεις login από εφαρμογής της τηλεόρασης και streamάρεις ανελέητα. Είναι καλύτερο απ' ότι το περιγράφω...

 

Η ποιότητα εικόνας και ήχου είναι εφάμιλλη με netflix και disney και σαφώς ανώτερη από prime και φυσικά cosmote tv. Όποιος θέλει παραπάνω λεπτομέρειες, ας μου στειλει pm.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

ε και εσυ αφου σε χαλαει γιατι επιμενεις ? 🤣

πΣυχακιας ισε σαν και εμενα που απεχθανομαι τον Λαρσ φον Τριερ αλλα επιμενω να βλεπω τις νεες ταινιες του μπας και καταλαβω τελικα ποσο καλος ειναι? 🤣

 

παντως μην ανησυχεις ο Λανθημος δεν ειναι καν μεσα στους 100 αγαπημενους μου σκηνοθετες...απλα καλος ειναι ΙπΑ.

Το dogville είναι ταινιάρα πάντως... 

  • Συμφωνώ 1

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Ένας νόμιμος και δωρεάν τρόπος να βλέπεις ταινίες και σειρές είναι μια εφαρμογή που συναντά κανείς σε smart tv (μετά του 2019), σε συσκευές android και pc.

Και με πολλά add-on 🤫

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, trolley είπε

Έχω πολλά χρόνια να "δω ταινία με φίλους" και ο λόγος είναι μάλλον ότι δεν θα επέτρεπα ποτέ σε άλλον να επιλέξει την ταινία που θα δούμε... τι διάολο έχω επενδύσει τόσο χρόνο και χρήμα αν είναι να επιλέξει κάποιος/α που δεν έχει κάνει τίποτε από τα δύο; Άμα θένε να δούνε άλλη ταινία, να πάνε σινεμά να φάνε στη μάπα τα νήπια και τη μυρωδιά από μισοκαμμένες τυρόπιττες.

 

Μοναξιά, ηρεμία, superb στέρεο ήχος, 65 ίντσες.

Έχεις πολύ καιρό να πας σινεμά ε? 

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

Και με πολλά add-on 🤫

 

Για τη βασική δουλειά, δυο αρκούν (ένα να φορτώνει ταινίες και ένα τους ελληνικούς υποτιτλους)....

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Για τη βασική δουλειά, δυο αρκούν (ένα να φορτώνει ταινίες και ένα τους ελληνικούς υποτιτλους)....

Και πως είναι δωρεάν? Από που βγάζουν λεφτά οι τύποι?

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου