Προς το περιεχόμενο

Βλέπετε ταινίες?


Βλέπετε ταινίες?  

16 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Βλέπετε ταινίες?

    • Τις έχω δει όλες, δεν βλέπω πια
    • Βλέπω μόνο καινούριες
    • Βλέπω μόνο παλιές ξανά και ξανά
    • Ναι, βλέπω απ' ολα
  2. 2. Πως βλέπετε ταινίες?

    • Πάω κινηματογράφο
    • Streaming
    • Πάω στο video club
      0
    • Άλλο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Waterfall-K είπε

Σοβαρά?😲 Και λειτουργεί κανονικά? Μήπως το έχει σαν μουσείο και πληρώνεις εισιτήριο να δεις το χώρο μέσα?😁

 Διπλα στον @LK μενει ρε συ για αΦτο το λεει.

  • Χαχα 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Superfunk είπε

ε και εσυ αφου σε χαλαει γιατι επιμενεις ? 🤣

Γιατί μου έκαναν εντύπωση οι διθύραμβοι για κάποιες από τις ταινίες του, και κάθισα και είδα.
Περιττό να σου πω ότι αν γινόμουν για μια μέρα δικτάτορας, όλοι αυτοί θα άφηναν τα κόκκαλα τους στα γκούλαγκ.😁

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K
  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ο κολλητός μου έχει video club.

Συνταξιούχος είναι,  αλλά το κρατάει ακόμα. 

Όταν βγαίνω εκεί πίνω καφέ. 

 

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Waterfall-K είπε

Γιατί μου έκαναν εντύπωση οι διθύραμβοι για κάποιες από τις ταινίες του, και κάθισα και είδα.
Περιττό να σου πω ότι αν γινόμουν για μια μέρα δικτάτορας, όλοι αυτοί θα άφηναν τα κόκκαλα τους στα γκούλαγκ.😁

 

 

 

ωχ δεν θελω καν να μαθω τι θα εκανες σε αΦτους που γραφουν οτι η Μερκουρη ηταν μεγαλη ηθοποιος 🤣

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Σοβαρά?😲 Και λειτουργεί κανονικά? Μήπως το έχει σαν μουσείο και πληρώνεις εισιτήριο να δεις το χώρο μέσα?😁

Δεν έχω μπει ποτέ μέσα αλλά από έξω φαίνεται ένα χχχ δωμάτιο που υποθέτω κάποιοι πάνε και νοικιάζουν ποιοτικό πορνό

  • Μπερδεύτηκα 1

kavagio for strings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

όλοι αυτοί θα άφηναν τα κόκκαλα τους στα γκούλαγκ

 

Ναι, αλλά αν γινόταν δικτάτορας ο Σάμη, οι Deep Purple θα έσπαγαν πέτρες μέχρι το 2135.

 

1 λεπτό πριν, Άγιος είπε

ποιοτικό πορνό

 

Ε, ναι... για μη-ποιοτικό, πάνε και βλέπουν ειδήσεις.

 

  • Χαχα 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Superfunk είπε

ωχ δεν θελω καν να μαθω τι θα εκανες σε αΦτους που γραφουν οτι η Μερκουρη ηταν μεγαλη ηθοποιος 🤣

image.png.02c1287c52882ce1ed3f6a0623d1f55d.png

  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Οι τιμές σε vhs κασέτες έχουν ανέβει πολύ. 

Ξεκινάνε από 15 ευρώ και φτάνουν και στα 60 ευρώ 

Ιδιαίτερη ζήτηση έχουν οι Ελληνικές βιντεοκασσετες π.χ. Στάθη Ψάλτη. 

Μιλάμε για original.

Επίσης την τιμή ανεβάζει και η εκάστοτε εταιρεία διανομής. 

Υπάρχει κοινό που και τις ψάχνει και τις πληρώνει.

 

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, trolley είπε

Ναι, αλλά αν γινόταν δικτάτορας ο Σάμη, οι Deep Purple θα έσπαγαν πέτρες μέχρι το 2135.

Για να γίνει αυτό πρέπει να ανακηρυχθεί παγκόσμιος δικτάτορας/ Κομματάκι δύσκολο στην εποχή μας...

Για τοπικό δικτατορίσκο τον κόβω και ως εκεί, και τους Πυξ Λαξ στη Μακρόνησο.

  • Μπερδεύτηκα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Είμαι σε ένα τέλμα τα τελευταία χρόνια, δεν μου αρέσουν οι καινούριες ταινίες και έχω δει ότι με ενδιαφέρει από τα παλιά. 


Eπ' αυτού συγκεκριμένα, ήμουν σε παρόμοια φάση μέχρι σχετικά πρόσφατα. Εκεί που έβλεπα μανιωδώς ταινίες είτε μόνος στο σπίτι είτε με παρέα στο σινεμά, μου κόπηκε η όρεξη. Για δυο-τρια χρόνια μπορεί να είχα κάτσει να δω ίσως και βαριά βαριά αθροιστικά 10 ταινίες. Αποπειράθηκα δίαφορα μέσα αναζωπυρωσης, με σχετική επιτυχία τα περισσότερα.

Πρωτα γυμναστηριακές τακτικές της σχολής "αφού το πληρώνω might as well use it να μη πάει τζάμπα η συνδρομή". Eίχα ξεκινήσει με το MUBI, το οποίο ήταν επιτυχημένο αρκετά εγχείρημα γιατί παλαιότερα είχε μόνο 30 ταινίες ανα πάσα στιγμή - κάθε μέρα έμπαινε μια καινούρια και έβγαινε αυτη η οποία έιχε συμπληρώσει μήνα. Είχα βάλει στόχο αφού το πλήρωνα να έβλεπα κάθε μήνα 2-3 ταινίες για να κάνω απόσβεση, οπότε κάθε φορά που έβλεπα κάτι remotely ενδιαφέρον έπρεπε να βρώ χρόνο να κάτσω να το δώ εκείνες τις μέρες πριν εξαφανιστεί. Αργότερα είχα βγάλει και μια περιορισμένη (χρονικά) συνδρομή στο Criterion Collection, οπότε είχα φαγωθεί να δω όσες περισσότερες απο τον κατάλογο τους μπορούσα πριν λήξει. Ακούγεται βεβιασμένο αλλά με το που μπήκα στο τριπάκι επανήλθε και η σινεφιλ όρεξη πριν το καταλάβω. 

Παράλληλα, με μια παρέα φίλων ξεκινήσαμε να πηγαίνουμε ημι-τακτικά σε 2 μικρά ανεξάρτητα σινεμά στην πόλη μας. 'Οχι μόνο όταν θα έβγαινε κάποια ταινία που μας ενδιέφερε (πράγμα που σπανίζει). Το είχαμε δει περισσότερο σαν κοινωνικό κομματι, support your local scene ναουμ, αντί να πάμε για μπύρες για να δούμε τι παίζει το Cube αυτή τη βδομάδα, καιρό έχουμε να πάμε. Κατέληξα σχεδόν τυχαία να βλέπω μερικές καταπληκτικές ταινίες έτσι. 


Τέλος, με 2 φίλους έχουμε ξεκινήσει το εξής. Ανα τακτά διαστήματα μαζευόμαστε για ταινία στο σπίτι, και την επιλογή ταινίας την κάνει κάθε φορά ένας εκ των τριών (we take turns). Ο κανόνας είναι όμως ότι πρέπει να διαλέξει μια ταινία που να έχει ξαναδει ο ίδιος αλλά να μην έχουν δει οι αλλοι δυο, και ιδανικά να είναι κάτι που οι αλλοι δυο δε θα καθόντουσαν ποτέ να δουν μόνοι τους. Ξεκίνησε με αγαθές προθέσεις, έχει εξελιχθεί σε κινηματογραφική συλλογική τιμωρία που καταλήγει σε post-screeening μπινελίκια σχετικά με το γούστο του καθενός, το συνιστώ ανεπιφύλακτα. 



Υ.Γ. Δίπλα στο πατρικό μου στην Καλαμαρία υπάρχει ακόμα το βιντεο κλαμπ που πήγαινα ως πιτσιρικάς, και έχω την εντύπωση είναι το τελευταίο που απομένει σε όλη τη Θεσσαλονίκη.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου