Προς το περιεχόμενο

RickenBacker 4003 vs Fender Jazz Bass Deluxe - (αισθητική προσέγγιση)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Συχνό λάθος, οι περισσότεροι μπερδεύουν το Νομό Ροδόπης με πρωτεύουσα τη Κομοτηνή, με την Οροσειρά της Ροδόπης

Γελοίοι χαρακτήρες αγεωγράφητοι

Φτου

Ροδόπη είναι η οροσειρά. 

Γνωστή σε όλους, γιατί σε σημεία της σουλατσάρει (όταν ευκαιρεί) και ο Σάμη ο Παράγκας  (γνωστός εραστής του τσίπουρου και του χύμα καπνού)

Επεξεργασμένο από SibLt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, nklshp είπε

Τα χω πληρωσει και γω δυο τρεις φορες, βλεπω ups στις εισαγωγες μου και αρχιζω τις ευχες… συνηθως απο γαμ…

Μια φορα το διεκπεραιωσα ο ιδιος και εχασα μια ολοκληρη μερα απο τις 9 το πρωι στο αεροδρομιο εως αργα το μεσημερι…

Για να ειμαι ειλικρινης την τελευταια φορα πληρωσα εκτελωνιστη για ενα mjt σωμα που ηταν ακριβως οπως το ηθελα (φωτο).

Να σημειωθει επισης οτι δεν εχω μετανιωσει για καμια μου εισαγωγη απο ΗΠΑ, απλα προτιμώ το ταχυδρομειο και ας αργει λιγο…

IMG_1543.jpeg

 

 

Εγώ το κάνω πρώτη φορά και ακολούθησα τις συμβουλές του @Superfunk - αφησα τον εκτελωνισμό στον μεταφορέα - θα σας πω πως πήγε 

 

BTW, τι είναι αυτή η σούπερ ντούπερ κούκλα, η ruby με το double binding, που δεν γράφει τίποτε στο headstock?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Partcaster δικη μου, ενα μικρο μεταλλικο σηματακι του συναρμολογητη (εμενα) εχει το headstock, εχω παραγγειλει decal με serial number και assembled in Greece.

Τα υλικα…bigsby B5 Vibrato kit, Gabojo Dearmond , SD Alnico pro 2 tele bridge, Allparts fat neck  με true oil, ελαφρυ thinline MJT alder body light aged  και μαντεψε GHS 10 38.χορδες….

Επεξεργασμένο από nklshp
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο θέμα των τριών τελευταίων χιλιετιών, τόσο κέφι ούτε με τον καταποντισμό της Ατλαντίδας. Εύγε νέοι μου. 

 

Φίλε SibLt, μόλις ξεμπερδέψεις από τα παιδικά όργανα, πάνε πάρε και ένα Thunderbird, να κλείσεις σαν άνθρωπος.

  • Συμφωνώ 1

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kwstas79 είπε

Φίλε SibLt, μόλις ξεμπερδέψεις από τα παιδικά όργανα, πάνε πάρε και ένα Thunderbird, να κλείσεις σαν άνθρωπος.

 

Πάντα το λιγουρευόμουνα το Thunderbird, Κώστα  - για το σαλόνι,  βεβαίως βεβαίως 

Ευτυχώς όμως δεν είμαι μπασίστας - και ένα (1) μπάσο είναι υπεραρκετο για μένα (αντίο JB).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς πάντα να κρεμάσεις το ρικ σε ένα άλλο δωμάτιο, πχ την τουαλέτα, και να ομορφύνεις το σαλόνι σου με ένα κλασικό Thunderbird. Σκέψου το.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 ώρα πριν, SibLt είπε

το Thunderbird

Όταν (σπανίως) η κουβέντα πάει σε Thunderbird, πάντα ένας τύπος μου έρχεται στο μυαλό... 

 

pete way.jpg

  • Like 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, kwstas79 είπε

πάρε και ένα Thunderbird, να κλείσεις σαν άνθρωπος.

 

Άλλη ΜΠΑΣΑΡΑ από εκεί, και γράφει και τρελά στο γυαλί 🤣 εγώ τον υποχρεΩσα τον μπασίστα στο οβινδεο να σκάσει μύτη με αΦτο και γίναμε διαΣιΜοι στον πλανήτη 😅

 

 

  • Like 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Superfunk είπε

 

Άλλη ΜΠΑΣΑΡΑ από εκεί, και γράφει και τρελά στο γυαλί 🤣 εγώ τον υποχρεΩσα τον μπασίστα στο οβινδεο να σκάσει μύτη με αΦτο και γίναμε διαΣιΜοι στον πλανήτη 😅

 

 

 

Πολλά χρόνια μετά το video με τον Καφάση, ο @Superfunk σε μια σχετικά νέα παραγωγή (2023?), με  όργανα από το πάνω ράφι. 

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου