Προς το περιεχόμενο

Κουίζ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, cos_dr είπε

Δεν έχετε ιδέα. Γι αυτό δεν σας παρεξηγώ.

 

Τι εννοείς; Θα πάρεις Μοντάζ τελικά;

Ζει ο Σκόττ;

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, trolley είπε

 

Τι εννοείς; Θα πάρεις Μοντάζ τελικά;

Ζει ο Σκόττ;

 

Έχω σκοπό να σας κάνω μαζική επίθεση επειδή δεν έχουμε τώρα στο forum το section στην espresso με pm  για διάφορα κοινωνικά και πολιτικά θέματα αλλά και λειτουργικά θέματα  και για θέσεις σας του παρελθόντος. Την άλλη εβδομάδα,😡 θα στείλω ομοβροντία μανιφέστων και αν με μπλοκάρετε ακόμα  θα προσπαθήσω να βρω τρόπο να τα λαμβάνετε🤣  Μου την έχει δώσει μιλάμε από τη ζέστη🥵, σε εσάς όλους  θα ξεσπάσω🤣

 

 Το 61 το Montage ναι, θα το ήθελα να πω την αλήθεια αλλά είναι πολλά τα λεφτά. Το γραφείο θα πάρω, αλλά είδα ένα βίντεο που έχει ένας γάλλος και του το έφεραν με μικροκοπανηματάκια-σημαδάκια . Θα μου το φέρουν πάνω στο σπίτι ή θα το διαλύσουν στο δρόμο και θα μου το παρατήσουν στο ισόγειο και πως θα το ανεβάσω, αν και είναι δυο κομμάτια και είμαι δυνατός αυτόν τον καιρό, αντέχω να σηκώσω. 

 

 Ο Scott ζει και λέω αυτά που λέω γιατί τον ζηλεύω. 🤨

 

 Έγραψα πάλι εκτός θέματος. Το θέμα ήταν το Kouiζ για το μαγαζί. Δεν πειράζει, συγνώμη, φεύγω. θα τα σβήσω όλα. Παρασύρθηκα, Έριξα εκει μια ματιά που γράψατε και ήθελα παρέα γιατί είμαι μόνος μου τώρα  και βαριέμαι. Ξεχνιέμαι. 🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Έχω σκοπό να σας κάνω μαζική επίθεση επειδή δεν έχουμε τώρα στο forum το section στην espresso με pm  για διάφορα κοινωνικά και πολιτικά θέματα αλλά και λειτουργικά θέματα  και για θέσεις σας του παρελθόντος.

 

Τι "θέσεις";

Δεν έχω κάποια ανάμνηση αυτών των γεγονότων.

Άμα θες να συζητήσουμε για το Interstellar, δηλαδή "έμενες στον πλανήτη μόνος σου με την Χάθαγουέη, ή κτύπαγες χάπι με υδροκυάνιο;".

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, trolley είπε

 

Ωραία τα λες, αλλά ξέχασες ότι όλη η τηλεφωνία στη χώρα (σχεδόν) είναι IP τηλεφωνία και δεν θα λειτουργεί ούτως ή άλλως αν "πέσει" ο internet provider. Εσύ έχεις τηλέφωνο στο σπίτι (ή το γραφείο) αν κλείσεις το modem/router; Το πιθανότερο είναι πως δεν έχεις, ούτε και εγώ φυσικά. Από τους εκατοντάδες ανθρώπους με τους οποίους έχω μιλήσει για την ίντερνετ σύνδεσή τους, μόνο ένας έχει μείνει με παραδοσιακή καλωδιακή απλή τηλεφωνία και έχει ήδη προγραμματιστεί να του την αλλάξουν.

 

Η οποία παραδοσιακή PSTN πλέον σε πολλές χώρες έχει "σβήσει", ή πάει για σβήσιμο. Δε ξέρω πότε και αν θα συμβεί στην Ελλάδα αυτο, αλλά στην Αγγλία πχ το πλάνο της British Telecoms είναι να ρίξει τον γενικό στο PSTN δίκτυο το 2027, μέχρι τότε θα έχουν μεταφερθεί όλα (τηλέφωνα, φαξ, κουδούνια, POS) θέλουν δε θέλουν σε IP. 

 

Για τα emergency services πλεόν τα μοντέλα είναι privileged access σε IP networks υπο "νορμαλ" συνθήκες και δορυφορικά networks για "shit hits the fan" συνθήκες, απο 'κει και πέρα θα κάνουμε σήματα morse με τους αναπτήρες στα σκοτάδια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 ώρα πριν, Shelter είπε

Για ρώτα τον @LK πόσα FAX έχει στο δωμάτιο επικοινωνίας στον 1ο όροφο.... Τα έχει σε dexion εκει διπλα στο κόκκινο τηλέφωνο.

Έχω fax ακόμα και brand new στο κουτί του. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, odis13 είπε

British Telecoms είναι να ρίξει τον γενικό στο PSTN δίκτυο το 2027, μέχρι τότε θα έχουν μεταφερθεί όλα (τηλέφωνα, φαξ, κουδούνια, POS) θέλουν δε θέλουν σε IP.

 

Αυτό ισχύει και εδώ.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, LK said:

Έχω fax ακόμα και brand new στο κουτί του. 

Εγω εχω και τηλεφωνητη panasonic με κασετα.

Και κρατημενες τις τοτε κασετες. Το φαξ με το θερμικο χαρτι δυστυχως ή ευτυχως το χαρισα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι κάποιες υπηρεσίες θα κρατήσουν και παλιές καλές "αναλογικές" συνδέσεις για παν ενδεχόμενο. Καταργήθηκαν τα μαγνητικά τηλέφωνα στο στρατό? Στις περισσότερες των περιπτώσεων ναι, αλλά πάντα υπάρχουν μαγνητικά σε κάποια γωνιά και πάντα κάποιοι εκπαιδεύονται σε αυτά, γιατί σε ένα μεγάλο μπαμ-κανονικό πόλεμο, η αρχαία αυτή τεχνολογία δεν ανιχνεύεται, δεν μπλοκάρεται και δεν υποκλέπτεται από μακριά όπως σχεδόν όλα τα high tech συστήματα επικοινωνίας. Τα ξέρω από μέσα καθότι τεχνικός τηλεφωνίας στο στρατό, έχω οργώσει βουνά τοποθετώντας τέτοια συστήματα σε διάφορες ασκήσεις. 

Επίσης έχω κάνει υποκλοπές που δεν φαντάζεστε, ακόμα υπάρχουν κασέτες με υποκλοπές στο σπίτι μου, με την ονομασία "Αρχεια Τόμπρα".🤣 Ένα μικρό μέρος από αυτές τις είχα περάσει στο pc, αλλά τώρα πλέον δεν έχω κάποιο deck να τις ακούσω και να τις μεταφέρω.🤔

 

image.png.33cff81bf7b7120f94dc6aec881bc629.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, sultan of string είπε

Στο στρατο υπάρχουν ακομα οι ενσυρματες.

Αυτό λέω. Ενσύρματες. Απλώνεις το σύρμα από το σημείο Χ στο σημείο Ψ, συνδέεις δύο μαγνητικά στις άκρες και έχεις ένα αξιόπιστο και ασφαλή τρόπο επικοινωνίας. Μέχρι ο εχθρός να βρει το σύρμα -πράγμα υπερσπάνιο- και να σου κόψουν την επικοινωνία ή να σου υποκλέψουν τα πάντα. 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου