Προς το περιεχόμενο

Elixir μονόδρομος ή υπάρχουν εναλλακτικές??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, nklshp είπε

Εχω την ιδια κιθαρα, χρησιμοποιουσα τις clapton choise, οι καλυτερες φρεσκες στη συγκεκριμενη κιθαρα, αλλα μετα τη βδομαδα δεν τις αντεχα… οπως ειπες μουντες…

IMG_1565.jpeg

 

Επειδή έχω την τύχη να είμαι φίλος με αρκετούς σεσσιον κιθαρίστες στο Nashville, στις ακουστικές αλλάζουν χορδές κάθε ΜΙΑ ώρα παιξίματος (σε ηχογράφηση)

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Επειδή έχω την τύχη να είμαι φίλος με αρκετούς σεσσιον κιθαρίστες στο Nashville, στις ακουστικές αλλάζουν χορδές κάθε ΜΙΑ ώρα παιξίματος.

Για να ακούσεις το όργανο κανονικά μετά την αλλαγή χορδών χρειάζεται μια ώρα παιξίματος για να κάτσει το όργανο. Αυτοί βασικά δεν πρέπει να παίζουν καθόλου, με τις μανιβέλες και τα κοφτάκια θα είναι συνέχεια. Και πες ότι το κόστος δεν είναι τίποτα για σένα, δεν βαριέσαι κάποια στιγμή τη διαδικασία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Άγιος είπε

Για να ακούσεις το όργανο κανονικά μετά την αλλαγή χορδών χρειάζεται μια ώρα παιξίματος για να κάτσει το όργανο. Αυτοί βασικά δεν πρέπει να παίζουν καθόλου, με τις μανιβέλες και τα κοφτάκια θα είναι συνέχεια. Και πες ότι το κόστος δεν είναι τίποτα για σένα, δεν βαριέσαι κάποια στιγμή τη διαδικασία...

 

Θα σου δώσω τα τηλέφωνα τους να τους ενημερώσεις ότι το κάνουν λάθος τοσα χρόνια 😅

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου