Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακοί Αγώνες - Παρίσι 2024 - Τελετή Έναρξης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, Σπινθηροβόλος γάιδαρος είπε

Ας κάνουν κάτι αντίστοιχο και με τις άλλες θρησκείες και δε θα υπάρχει κανένα πρόβλημα.

 

Ναι .... κανένα πρόβλημα..

 

 

 

 

  • Like 1
  • Συμφωνώ 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
10 λεπτά πριν, Άγιος είπε

είσαι εκκεντρικός

Εγώ νομίζω είμαι.....μια όαση φυσιολογικότητας 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Σπινθηροβόλος γάιδαρος είπε

1754084674_.jpg.63bdcdab93f0f2bb2bc7b1e2de5f1d3e.jpg

 

 

«Δεν είμαι θρησκόληπτος, αλλά αυτή η Γαλλική απεικόνιση του Δείπνου της Κανά είναι κραυγαλέα ασέβεια και υποκίνηση. Τον Ιησού αναπαριστά μια γυναίκα και οι μαθητές του είναι τραβεστί. Αναρωτιέμαι γιατί δεν κοροϊδεύουν και το Ισλάμ με τον ίδιο τρόπο. Ουσιαστικά ξέρω γιατί».

1603353531_.jpg.f3fcde333cad5c994f337bbf43620548.jpg

 

 

Woke up! 😀

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δέν αποτελώ μέλος τών επικριτών που κατακρίνουν με λαικισμό το οποιοδήποτε γεγονός,αναφέροντας τα κοινονικοπολιτικά ζητήματα του σήμερα,για να κερδίσουν με αυτήν την "φιλανθρωπική" τους άσκηση εντυπωσιασμού,συμπάθεια.

 

Οι περισσότεροι απο αυτούς δέν έχουν προσφέρει ποτέ,ενα ποτήρι νερό.

 

Μου αρέσει το μέτρο.

Μπορούν να το κρατήσουν μόνο ολοκληρωμένες προσωπικότητες και αποτελεί συνδιασμό πολλών πραγμάτων που αποκτούνται με κόπο και ιδρώτα,ενώ απαιτείται και μεγάλη δύναμη για να τα διατηρήσεις.

Θαυμάζω ανθρώπους που έχουν αυτό το χάρισμα.

 

 

Το μέτρο για άλλη μία φορά χάθηκε.

 

Σήμερα αρκετός κόσμος χρειάζεται βοήθεια και η τύχη του βασίζετε σε ανθρώπους που διοργανώνουν υπερθεάματα,για να εξυπηρετίσουν την δική τους,προσωπική αλαζονία.

Αυτό που με ενοχλεί περισσότερο,είναι οτί γίνετε εν γνώση.

 

The Hunger Games.Ας κερδίσει ο καλύτερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Η πρώτη φορά που θυμάμαι να γίνεται συζήτηση για την "τελετή έναρξης των ΟΑ" ήταν τη χρονιά που έγιναν στην Μόσχα. Οι Ρώσοι "τα σπάσανε" σε υπερ-θέαμα, σε μία εποχή που καλά-καλά δεν υπήρχαν ηλεκτρονικοί υπολογιστές, δημιουργώντας ένα προηγούμενο και αυτή την ανταγωνιστικότητα ανάμεσα στις διάφορες πόλεις που ανέλαβαν έκ' τοτε.

 

Η καλύτερη δουλειά έγινε το 2008 από τους Κινέζους, μπορείτε να τη δείτε στο YouTube.

 

Το χθεσινό... τι να πει κανείς... γύρισα στο σπίτι κατά τις 9 και τέταρτο και λέω "ας δω λίγο έναρξη", αλλά κάνοντας zapping έπεσα σε κάτι φάσεις που ο εγκέφαλος αρνήθηκε να αναγνωρίσει ως "τελετή έναρξης ΟΑ", "πάει το έχασα" είπα μέσα μου και πήγα στο YouTube να δω άλλα πράγματα.

 

Οι Γάλλοι τα σκατώσανε, πέρα από κάθε αρνητική πρόβλεψη. Μιλάμε τώρα για το ότι είχανε τους επίσημους να κάθονται όρθιοι με πλαστικό ρουχισμό κάτω από τη βροχή, μάλλον δεν έχουν εφευρεθεί τα υπόστεγα και οι τέντες στη χώρα τους. Τα διάφορα events, θα είχαν απορριφθεί από τον Σεφερλή ως "μαλακίες" στην προετοιμασία της επόμενης παράστασης. Η Lady Gaga ως γαλλοπρεπής καμπαρετζού ήταν τόσο ντεκαβλέ που σχεδόν δικαιολογούσε το να είσαι gay. Η σάτιρα του Μυστικού Δείπνου (όχι στην Κανά), είναι επιπέδου έλληνίδας κουλτουριάρας σκηνοθέτιδος. Η Σελίν Ντιόν τραγούδαγε χωρίς κοινό να την χειροκροτήσει, σα να ανέβει κάποιος στα Τουρκοβούνια και να τραγουδάει ενοχλώντας όσους μένουν στο Παλαιό Ψυχικό (ή το Γαλάτσι, απ' την άλλη) νυχτιάτικα.

 

Κάποιοι έγραψαν ότι καλό θα ήταν να έπαιζε και Ζαν Μισέλ Ζαρ, εύχομαι στον άνθρωπο να πάθει μίνι αποπληξία από το να συνδέσει το όνομά του με αυτό το καραγκιοζιλίκι, για το οποίο ελπίζω ότι ο Μακρόν έχει ήδη μεταθέσει στην Ανταρκτική κάθε υπεύθυνο.

 

 

Επεξεργασμένο από trolley
  • Συμφωνώ 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Άγιος είπε

Δηλαδή δεν θα δεις μπάσκετ απόψε?

Εγω βλέπω τώρα αυτη τη στιγμή. Σφαγή. Προσεύχομαι να κερδίσουν τα παιδιά μας. Ινσαλαχ! 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Άγιος είπε

Εγώ νόμιζα ότι είχαμε ομάδα φέτος και έκατσα να δω μπάσκετ

Έχουμε. Δεν είναι εύκολο. Και οι άλλοι έχουν. Χαρε Κρισνα! 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παλέψανε στο τέλος, έμεινα ευχαριστημένος από τη μαχητικότητα αλλά δεν φτουράμε στην επίθεση... Είμαι κακομαθημένος από την εθνική του 2005-6, τότε είχαμε ομάδα που γύριζε τα παιχνίδια από τα χαμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου