Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακοί Αγώνες - Παρίσι 2024 - Τελετή Έναρξης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Σπινθηροβόλος γάιδαρος είπε

1754084674_.jpg.63bdcdab93f0f2bb2bc7b1e2de5f1d3e.jpg

 

 

«Δεν είμαι θρησκόληπτος, αλλά αυτή η Γαλλική απεικόνιση του Δείπνου της Κανά είναι κραυγαλέα ασέβεια και υποκίνηση. Τον Ιησού αναπαριστά μια γυναίκα και οι μαθητές του είναι τραβεστί. Αναρωτιέμαι γιατί δεν κοροϊδεύουν και το Ισλάμ με τον ίδιο τρόπο. Ουσιαστικά ξέρω γιατί».

1603353531_.jpg.f3fcde333cad5c994f337bbf43620548.jpg

 

 

 

Μα υποτίθεται ότι ο τύπος που κάθεται κεντρικά στην κάτω φωτογραφία θεωρεί τους τύπους στην πάνω φωτογραφία ως αδέρφια του,αρκεί να μην κάνουν κακό σε κάποιον...Που δεν κάνουν.

 

Πού είναι το πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 ώρα πριν, Grey είπε

 

Ελάτε τώρα,κύριε συνήγορε.Είναι σαν να λέμε "σου αρέσει η μουσική;Πήγαινε παίξε,τι την ακούς;"

Και ο αθλητισμός σου παρέχει όμορφες στιγμές,όπως ακριβώς η μουσική...Από ανθρώπους που είναι προικισμένοι με τεράστιο ταλέντο σε αυτό που κάνουν και που λίγοι το έχουν.

Δεν είναι ακριβώς το ίδιο. 

Δύο βασικές διαφορές (με τυχαία σειρά).

1ον Η μουσική δεν ενέχει κανενός είδους ανταγωνισμό. 

2ον Η μουσική στέκεται μόνη της, χωρίς να χρειάζεται να βλέπω αυτόν που την παράγει (το οποίο βαριέμαι εξίσου). Γίνεται λοιπόν αντιληπτή με την αίσθηση της ακοής. 

Οι επιδόσεις τέλος στον αθλητισμό μου είναι πραγματικά αδιάφορες  , ακόμα και αν είναι όντως εντυπωσιακές...still άχρηστες σε πρακτική εφαρμογή. 

Το να τρέξει κάποιος π.χ. κάτω από 9 δευτέρα τα 100 μέτρα δεν μου λέει απολύτως τίποτα. Αν όμως μου φέρει τόσο γρήγορα ένα ποτήρι νερό,  τότε ναι, είναι εφαρμοσμένη άθληση. 

Θα θαυμάσω το αποτέλεσμα ενός αθλητικού σώματος,  οπτικά, αλλά σε καμία περίπτωση δεν με ενδιαφέρουν οι επιδώσεις του (του σώματος) στους κρίκους,  στο ακόντιο ή στο άλμα.

Δεν εξυπηρετούν.....τίποτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Grey είπε

Πού είναι το πρόβλημα;

Ας κάνουν κάτι αντίστοιχο και με τις άλλες θρησκείες και δε θα υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Σπινθηροβόλος γάιδαρος είπε

Ας κάνουν κάτι αντίστοιχο και με τις άλλες θρησκείες και δε θα υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Κάνουν. Πλην μίας...

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, LK said:

Δεν είναι ακριβώς το ίδιο. 

Δύο βασικές διαφορές (με τυχαία σειρά).

1ον Η μουσική δεν ενέχει κανενός είδους ανταγωνισμό. 

2ον Η μουσική στέκεται μόνη της, χωρίς να χρειάζεται να βλέπω αυτόν που την παράγει (το οποίο βαριέμαι εξίσου). Γίνεται λοιπόν αντιληπτή με την αίσθηση της ακοής. 

Οι επιδόσεις τέλος στον αθλητισμό μου είναι πραγματικά αδιάφορες  , ακόμα και αν είναι όντως εντυπωσιακές...still άχρηστες σε πρακτική εφαρμογή. 

Το να τρέξει κάποιος π.χ. κάτω από 9 δευτέρα τα 100 μέτρα δεν μου λέει απολύτως τίποτα. Αν όμως μου φέρει τόσο γρήγορα ένα ποτήρι νερό,  τότε ναι, είναι εφαρμοσμένη άθληση. 

Θα θαυμάσω το αποτέλεσμα ενός αθλητικού σώματος,  οπτικά, αλλά σε καμία περίπτωση δεν με ενδιαφέρουν οι επιδώσεις του (του σώματος) στους κρίκους,  στο ακόντιο ή στο άλμα.

Δεν εξυπηρετούν.....τίποτα....

Δεν θα ελεγα εφαρμοσμενη αθληση. Μαλλον πετυχημενη αποπειρα να σου φερουν ένα άδειο ποτήρι νερό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, LK είπε

Δεν είναι ακριβώς το ίδιο. 

Δύο βασικές διαφορές (με τυχαία σειρά).

1ον Η μουσική δεν ενέχει κανενός είδους ανταγωνισμό. 

2ον Η μουσική στέκεται μόνη της, χωρίς να χρειάζεται να βλέπω αυτόν που την παράγει (το οποίο βαριέμαι εξίσου). Γίνεται λοιπόν αντιληπτή με την αίσθηση της ακοής. 

Οι επιδόσεις τέλος στον αθλητισμό μου είναι πραγματικά αδιάφορες  , ακόμα και αν είναι όντως εντυπωσιακές...still άχρηστες σε πρακτική εφαρμογή. 

Το να τρέξει κάποιος π.χ. κάτω από 9 δευτέρα τα 100 μέτρα δεν μου λέει απολύτως τίποτα. Αν όμως μου φέρει τόσο γρήγορα ένα ποτήρι νερό,  τότε ναι, είναι εφαρμοσμένη άθληση. 

Θα θαυμάσω το αποτέλεσμα ενός αθλητικού σώματος,  οπτικά, αλλά σε καμία περίπτωση δεν με ενδιαφέρουν οι επιδώσεις του (του σώματος) στους κρίκους,  στο ακόντιο ή στο άλμα.

 

Aν υποθέσουμε ότι το ζητούμενο είναι η προσωπική ψυχαγωγία,τότε δεν βλέπω απολύτως καμία διαφορά ανάμεσα σε ένα σόλο του Petrucci και ένα κοντρόλ του Messi.Kαι τα δύο μπορούν να είναι a piece of art,αρκεί βέβαια να υπάρχει το κοινό για κάτι τέτοιο.

 

...Και ο ανταγωνισμός στα δικά μου μάτια είναι κάτι θετικό.Όπως και η ένωση ατόμων προς ένα κοινό σκοπό,η ουσία δηλαδή όλων των ομαδικών αθλημάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
7 λεπτά πριν, Grey είπε

 

Aν υποθέσουμε ότι το ζητούμενο είναι η προσωπική ψυχαγωγία,τότε δεν βλέπω απολύτως καμία διαφορά ανάμεσα σε ένα σόλο του Petrucci και ένα κοντρόλ του Messi.Kαι τα δύο μπορούν να είναι a piece of art,αρκεί βέβαια να υπάρχει το κοινό για κάτι τέτοιο.

 

...Και ο ανταγωνισμός στα δικά μου μάτια είναι κάτι θετικό.Όπως και η ένωση ατόμων προς ένα κοινό σκοπό,η ουσία δηλαδή όλων των ομαδικών αθλημάτων.

Τον ανταγωνισμό τον συχαίνομαι. 

Το ίδιο και τον Πετρουτσι.

Με μπαλαδόφστσες δεν ασχολούμαι καν 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LK είπε

Τον ανταγωνισμό τον συχαίνομαι. 

Το ίδιο και τον Πετρουτσι.

Με μπαλαδόφστσες δεν ασχολούμαι καν 😁

Δηλαδή δεν θα δεις μπάσκετ απόψε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
8 λεπτά πριν, sultan of string είπε

Δεν θα ελεγα εφαρμοσμενη αθληση. Μαλλον πετυχημενη αποπειρα να σου φερουν ένα άδειο ποτήρι νερό 

Να το μου το φέρει γεμάτο,  εκεί είναι το ζητούμενο. 

Θέλω έναν "αθλητικό" πυροσβέστη. Έναν αστυνομικό,  που μπορεί να τρέξει γρήγορα και να συλλάβει έναν κλέφτη. 

Εκεί ναι.

Το να τρέχει ένας σε εναν κύκλο απλά,  δεν μου λέει τίποτα ειλικρινά. 

Μόλις τώρα, Άγιος είπε

Δηλαδή δεν θα δεις μπάσκετ απόψε?

Μπάσκετ είδα τελευταία φορά το 1987 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου