Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακοί Αγώνες - Παρίσι 2024 - Τελετή Έναρξης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, trolley είπε

 

Ναι... δεν είχες πρόθεση... σε παρέσυρε ο ΟΦΙΣ (της Microsoft).

 

Grey, ρίξε μία ματιά στον τίτλο του νήματος και μετά ξαναδιάβασε τα ποστ μου - θα δεις ότι συζητώ μόνο για ένα καθαρά διοργανωτικό ζήτημα, δηλαδή την λεγόμενη "τελετή έναρξης".

 

Και κάνεις μέρος αυτής της συζήτησης, που αφορά μόνο κριτική προς τους διοργανωτές, τους συμμετέχοντες στους αγώνες, λες και ζητήθηκε ποτέ η γνώμη των αθλητών ή λες και θα λάμβανε επαίνους ο Τεντογλου για την τελετή έναρξης. Άλλα ντ'άλλα, της Παρασκευής το γάλα. Όπως έγραψα, είναι αποτυχημένη προσπάθεια για re-basing, όπως άλλωστε και οι προηγούμενες προσπάθειες στις οποίες έμπλεξες "παιδιά" και "μέταλ" και "ιστορία του κτηρίου".

 

Οι συμμετέχοντες σε μία διοργάνωση δεν κρίνονται για την ποιότητα της διοργάνωσης, κρίνονται για τις δικές τους επιδόσεις σε αυτή τη διοργάνωση, και επειδή η συγκεκριμένη έχει μόνο τηλεοπτική αξία (ναι, για τους "ιερούς" ολυμπιακούς αγώνες, λέω) οι επιδόσεις αυτές θα αποτιμηθούν από το τηλεοπτικό κοινό και μόνο. Την σύγκριση (για την οποία σε ρωτάει ο LK) την έκανες για να υποδείξεις ότι εγώ μάλλον δεν έχω επαρκή κατανόηση των πολιτισμικών διακυβευμάτων στην περίπτωση της Eurovision και στην περίπτωση των ΟΑ.

 

Έλα όμως που έχω... δεν υπάρχουν πολιτισμικά διακυβεύματα.

 

Την επόμενη φορά που θα κατηγορήσεις κάποιον ότι σου βάζει λόγια στο στόμα,φρόντισε να μην δίνεις τέτοιο δικαίωμα.

 

Έγραψες ή δεν έγραψες αστειευόμενος ότι τα παιδιά στρώνουν χαρακτήρα με τις πρακτικές που αναφέρθηκαν;

Έγραψες ή δεν έγραψες ότι η εμφάνιση των Lordy έχει την ίδια βαρύτητα με αυτή των Gojira; Δηλαδή εξισώνεις μια μουσική εμφάνιση σε ένα μουσικό διαγωνισμό(με τα γνωστά standards) με αυτή στην έναρξη των συγκεκριμένων Ολυμπιακών Αγώνων. Βέβαια,οι Γάλλοι πήραν έτσι αψήφιστα τη μουσική επένδυση που έντυσε τα ιδεώδη για τα οποία δηλώνουν τόσο υπερήφανοι.Αν το πρόσεξες,LIBERTE έγραψαν με κάτι γράμματα ΝΑ πριν βγουν οι Gojira...Και ναι,το κτήριο στο οποίο σκαρφάλωσαν έχει τη δική του τεράστια σημασία.

Έγραψες ή δεν έγραψες ότι το κοινό της Eurovision είναι ίδιο με αυτό που παρακολούθησε την τελετή έναρξης; Σοβαρά τώρα;Ανάθεμα με και αν βρήκα δύο ανθρώπους από τον κύκλο μου που είδαν και το μεν και το δε.

 

Και μάθε ότι η όρεξη μου δεν σηκώνει κανένα re- basing σε οποιοδήποτε θέμα.Άλλη δουλειά δεν είχα.

Επίσης ούτε τον εγωισμό σου έχω,ούτε μπαίνω σε κουβέντες μόνο και μόνο για να υπερισχύσω του άλλου.

 

Όσο για τα πολιτιστικά διακυβεύματα, μην το λες σε μένα αλλά στους φίλους που αναρωτιούνται πού βαδίζουμε ως κοινωνία με τα καινούργια "πρότυπα" που λανσάρονται.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Grey είπε

σκαρφάλωσαν

 

Από όλα αυτά, η παραπάνω λέξη με προβλημάτισε.

Έχασα κάτι;

Δεν ανεβήκανε με ασανσέρ;

Για να δω....

... Μπα... πάλι δε βλέπω σκαρφάλωμα.

Αν υπάρχει βίντεο με σκαρφάλωμα, θέλω δω.

 

 

EDIT: Είδα το LIBERTE. Ε, για να το λένε, μάλλον το εννοούν.

Επεξεργασμένο από trolley

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, trolley είπε

 

Από όλα αυτά, η παραπάνω λέξη με προβλημάτισε.

Έχασα κάτι;

Δεν ανεβήκανε με ασανσέρ;

Για να δω....

... Μπα... πάλι δε βλέπω σκαρφάλωμα.

Αν υπάρχει βίντεο με σκαρφάλωμα, θέλω δω.

 

Ήθελα να στο γράψω και πριν...Δεν είσαι σε φόρμα τελευταία.

Δοκίμασε διαφορετικό ψήσιμο στο κρέας σου.Ίσως χάνεις πολύτιμες πρωτεϊνες.

 

Άντε καλησπέρα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο με την τελετή έναρξης, αλλά ξέρετε γιατί δεν υπάρχει καθόλου, μα καθόλου υλικό για άρση βαρών? Ούτε στα ελληνικά βρίσκω από την ΕΡΤ (που είχε το πρώτο event) ούτε από εξωτερικό βρίσκω κάποιο βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/8/2024 στις 1:13 ΜΜ, trolley είπε

 

Θα φάει τόσο ξύλο η αλγερινή από την κινέζα που θα πέσουν οι τιμές στα Μοντάζ.

Στοιχηματάκι;

H κινέζα έχασε. Πολύ καλός αγώνας.

 Η αλήθεια είναι πως η αλγερινή έχει πολύ δυνατό δεξί για γυναίκα.

 Είναι πολύ καλή μποξέρ πάντως ότι και να ναι😀

Και η κινέζα άξια. Πολύ ωραία southpaw. Δεν τη δυσκόλεψε όμως την Khalif.

 Πολύ ωραίο ματς.

 

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Alex Raptakis είπε

Άσχετο με την τελετή έναρξης, αλλά ξέρετε γιατί δεν υπάρχει καθόλου, μα καθόλου υλικό για άρση βαρών? Ούτε στα ελληνικά βρίσκω από την ΕΡΤ (που είχε το πρώτο event) ούτε από εξωτερικό βρίσκω κάποιο βίντεο.

Γιατί δεν κατεβάσαμε ελληνική αποστολή.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε άλλα αθλήματα δε κατεβάσαμε αλλά τα έδειχνε κανονικά η tv... Πχ στην αρχή έβλεπα ποδήλατο στο βουνό ή ακόμα και skateboard εδειχνε

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, noe13 είπε

Και σε άλλα αθλήματα δε κατεβάσαμε αλλά τα έδειχνε κανονικά η tv... Πχ στην αρχή έβλεπα ποδήλατο στο βουνό ή ακόμα και skateboard εδειχνε

Ισχύει αλλά όχι όλα. 

 

Δίνεται προτεραιότητα στις ελληνικές συμμετοχές και και από τα υπόλοιπα ότι προλάβουν.

 

Εντύπωση μου κάνει προσωπικά ότι δεν ανεβαίνουν κάπου οι αγώνες για να τους δει κάποιος αργότερα. Δηλαδή αν δεν το δεις λάιβ το χασες.

Επεξεργασμένο από Shelter

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι στον Μπέο γίνεται με την άρση βαρών φέτος, δεν παρακολουθώ, αλλά με αρχή τους Ολυμπιακούς του 2028  η άρση βαρών, η πυγμαχία και το μοντέρνο πένταθλο καταργούνται, και τη θέση τους παίρνουν το σέρφινγκ, η αθλητική ορειβασία και το...σκέιμπορντινγκ. Το ότι ζούμε ανάμεσα σε διανοητικά ανάπηρους είναι γνωστό, αλλά το μέγεθος της αναπηρίας και της βλακείας τους δεν το γνωρίζαμε, ούτε μπορούσαμε να το φανταστούμε. Και εις κατώτερα. 

Η μέρα που θα δούμε σε Ολυμπιακούς το τάβλι, την ξερή και το πέταγμα χαρταετού δεν αργεί.✊

  • Λυπάμαι 2
  • Συμφωνώ 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Waterfall-K είπε

Δεν ξέρω τι στον Μπέο γίνεται με την άρση βαρών φέτος, δεν παρακολουθώ, αλλά με αρχή τους Ολυμπιακούς του 2028  η άρση βαρών, η πυγμαχία και το μοντέρνο πένταθλο καταργούνται, και τη θέση τους παίρνουν το σέρφινγκ, η αθλητική ορειβασία και το...σκέιμπορντινγκ. Το ότι ζούμε ανάμεσα σε διανοητικά ανάπηρους είναι γνωστό, αλλά το μέγεθος της αναπηρίας και της βλακείας τους δεν το γνωρίζαμε, ούτε μπορούσαμε να το φανταστούμε. Και εις κατώτερα. 

Η μέρα που θα δούμε σε Ολυμπιακούς το τάβλι, την ξερή και το πέταγμα χαρταετού δεν αργεί.✊

Πόσα ονόματα αναδείχθηκαν, πόσοι εμπνεύστηκαν, πόσο όμορφες αθλητικές στιγμές σε αυτά τα αθλήματα- κόσμημα για το ολυμπιακό ιδεώδες.

 Και το μπιλιάρδο θα έπρεπε να είναι ολυμπιακό άθλημα.

 Και αν καταργηθούν η άρση βαρών και η πυγμαχία, τι ολυμπιακοί αγώνες θα είναι αυτοί.

 

 Πραγματικά, αυτοί που παίρνουν αυτές τις αποφάσεις πρέπει να φάνε άγριο ξύλο μέσα σε ένα υπόγειο και μετά να τους γδάρουν ζωντανούς και να τους κρεμάσουν πάνω σε γερανούς έξω από τα ολυμπιακά στάδια των χωρών τους να τους φάνε τα όρνεα.  😡🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου