Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακοί Αγώνες - Παρίσι 2024 - Τελετή Έναρξης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Ρε λύσσα κακιά με τα plugins και τα VST... 🧐

Είπαμε, το DX7 το ΚΑΝΟΝΙΚΟ είναι απωθημένο. Να το έχω στο σαλόνι και να του ρίξω και 10 σεμαδάκια από πάνω... 

Σε αυτά που μου δείχνεις τι σεμεδάκια να τους ρίξω από πάνω; 🙄

δηλαδή θες ένα κανονικό? Ε, θα σου πάρω όταν γίνω πρόεδρος της χώρας. Θα βρώ κανέναν που να το έχει, θα βάλω χαφιέδες του καθεστώτος να τον κατηγορήσουν για κάτι, θα μπουκάρει η μυστική αστυνομία στο σπίτι να τον μαζέψουν να τον πάνε για ανάκριση και θα τους πω το synth να στο φέρουν, να το βάλουν προσεκτικά στο ρεο να μη σπάσει και να στο παραδώσουν οι στρατονόμοι του δημοκρατικού στρατού.

  • Χαχα 2

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Όσο το sampler αντικατέστησε τα πραγματικά ακουστικά & ηλεκτρικά/ηλεκτρονικά όργανα, άλλο τόσο θα το κάνουν και τα VST.🥱

Το ΑΚΑΙ του 90 ναι. Δεν τα κατάφεραν κα΄λά

 Τα πιο σύγχρονα VST ΠΑΝΙΣΧΥΡΑ samplers, powered από τις επεξεργαστικές δυνατότητες των υπολογιστών το ξεπέρασαν αυτό. 🥱 Πλέον με τα αντίστοιχα controllers (midi έγχορδα, πνευστά και κρουστά) , παίζουν οι μουσικοί  με Sample libraries που έχουν μια περιουσία και το αποτέλεσμα πλέον είναι ..................μη διοπραγματεύσιμο και απίστευτα πλέον εμπορεύσιμο. Αυτά ξεκαθαρίστηκαν 20 χρόνια τώρα.

 

 Αν ήταν όπως τα λες, θα είχα MONTAGE τώρα για τις παραγωγές μου αλλά και για να παίζω για την πάρτη μου και να το ευχαριστιέμαι. Και μη μου πεις πως δεν ξέρω από hardware γιατί εγώ το MONTAGE και τέτοια  το παίζω στα δάκτυλα.Μου φαίνονται αστεία, παιχνίδια, τόσο περιορισμένα  μπροστά στα VST μου που πλέον και αυτά δεν αποτελούν καν πρόκληση για εμένα.  Aπό τον Scott είμαι καλύτερος, τον ξεφτιλίζω. Φέρτον να κάνουμε μια κόντρα σε παραγωγή και σε παίξιμο,. ότι θέλει. Θελει να κοντραριστούμε σε σύνθεση και εκτέλεση? Πες του το.😡 Φέρτον. 🤣

 Θα τον ξεφτιλίσω και μετά θα τον δείρω κιόλας😀 και θα του κλέψω και τη γυναίκα να την πάω βόλτα με τη μηχανή. 🤣 Θα τα έβαζα και με τον σιγάλα, αλλά είμαι λίγο ντεφορμέ γι αυτόν, θέλω κανα τρίμηνο προετοιμασία. 🤣 Αυτός το κάνει και κάθε μέρα, δεν είναι δίκαιο, δεν είναι δίκαιο, δεν είναι δίκαιο, δεν είναι δίκαιο 🤣

 

 Λοιπόν, αντε, πάω να ηρεμήσω😀, να δω λίγο ακόμα ολυμπιακούς αγώνες.

 Εγώ 4000 για ΜΟΝΤΑGE δεν δίνω, μας έχουν ξεφραγκιάσει πια . Αξίζει για το στούντιο αλλά 4000 είναι τρέλα 😡

 Έτσι όπως είδα τα βίντεο θα το γυριζα και στο Cubase. Άντε τώρα, άντε😡

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, αρκετά ανεχθήκαμε τους δύο όλους κι όλους κιμπούρδες να μας κάμνουν σαλάτα το πόρδουμ.

Μαζί με τον Χαμούνδιο προτείνω να τσιμεντώσουμε και τον Κοζ, δεν θα σας χρεώσω παραπάνω, 2 σε ένα τιμή .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Λοιπόν, αρκετά ανεχθήκαμε τους δύο όλους κι όλους κιμπούρδες να μας κάμνουν σαλάτα το πόρδουμ.

Μαζί με τον Χαμούνδιο προτείνω να τσιμεντώσουμε και τον Κοζ, δεν θα σας χρεώσω παραπάνω, 2 σε ένα τιμή 

...τώρα κλείσαμε...image.gif.0a183ab882603b4a35cbb4594dc2c6cb.gif

Ωπ, Samy! Ήρθες κιόλας? Δεν σε άκουσα. Πάντα στις μύτες μπαίνεις ρε μπαγάσα, σαν ninja.image.png.6dd38cb34bf4382aa8c30f476716b832.png

Φαντάζομαι σου έχει μείνει συνήθειο απ'το Βιετνάμ (το κανονικό, όχι το γνωστό σκυλάδικο), ε?🤔 Ρε τον Samy μας ρε....😌

 

 

 

  • Λυπάμαι 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Λοιπόν, αρκετά ανεχθήκαμε τους δύο όλους κι όλους κιμπούρδες να μας κάμνουν σαλάτα το πόρδουμ.

Μαζί με τον Χαμούνδιο προτείνω να τσιμεντώσουμε και τον Κοζ, δεν θα σας χρεώσω παραπάνω, 2 σε ένα τιμή .

 

Αυτόν τον Scott, θα του ασκήσω σωματική και λεκτική βία και θα του πάρω το Montage M που έχει και θα μου πει και ευχαριστώ για να μην ξαναγυρίσω.

 Και στα Ολυμπιακά Νέα τώρα, ο Τεντόγλου έφερε στη χώρα μας ένα χρυσό μετάλλιο και μας κάνει εθνικά υπερήφανος. Μόνο συγκίνηση. Μπράβο! Μπράβο!!!

 Αυτή η ολυμπιάδα μας κράτησε το ενδιαφέρον, μας διασκεδάζει και πραγματικά δόθηκαν αθλητικές μάχες μεγάλες. Μπράβο!!!

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Και στα Ολυμπιακά Νέα τώρα, ο Τεντόγλου έφερε στη χώρα μας ένα χρυσό μετάλλιο

Κάνα Montage M πες του να φέρει...

  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Terry RoscoeBeck5 said:

Ρε λύσσα κακιά με τα plugins και τα VST... 🧐

Είπαμε, το DX7 το ΚΑΝΟΝΙΚΟ είναι απωθημένο. Να το έχω στο σαλόνι και να του ρίξω και 10 σεμαδάκια από πάνω... 

Σε αυτά που μου δείχνεις τι σεμεδάκια να τους ρίξω από πάνω; 🙄

Το απωθημενο το κανονικό ειναι αλλο αλλα δε σας λεω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Κάνα Montage M πες του να φέρει...

Μπορεί να είναι πρωταθληταράς αλλά άμα του δώσεις ένα ΜΟΝΤΑGE δεν μπορεί να κάνει τίποτα, είναι άχρηστος😀

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου