Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακοί Αγώνες - Παρίσι 2024 - Τελετή Έναρξης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
26 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Στο Παρίσι να πας, να κάνεις και κάνα μπανάκι στον Σηκουάνα γιατί σε βλέπω πολύ άσπρο. 5 λεπτά μπάνιο αρκούν για να βγεις κατράμι.😆

Στο Παρίσι έχει νταίβερσιτυ , εγώ είμαι κλασσικ.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, trolley είπε

 

Η τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων του 2024, δεν εμπίπτει στην κατηγορία "δεν σηκώνει σάτιρα", όμως. Το ότι εσύ επιχειρείς να κάνεις μία συζήτηση για σοβαρά κοινωνικά θέματα, με υπέδαφος τη συγκεκριμένη αποτυχημένη απόπειρα για entertainment, δε σημαίνει ότι εγώ πρέπει να ακολουθήσω.

 

Σοβαρά τώρα;Την τελετή "σατίρισες" ή τα παιδιά που τραβάνε το συγκεκριμένο ζόρι;

Και δεν είδα απλά φως και μπήκα για να κάνω τέτοιες συζητήσεις.Κάποια μέλη το γύρισαν στον παπά,τσολιά και φουστανέλα και έγραψα την άποψη μου για αυτό.

 

Μην ακολουθήσεις λοιπόν.Συνέχισε να τα χώνεις στον καταξιωμένο Γάλλο καλλιτεχνικό διευθυντή και που ξέρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Grey είπε

Σοβαρά τώρα;Την τελετή "σατίρισες" ή τα παιδιά που τραβάνε το συγκεκριμένο ζόρι;

 

Ποια παιδιά; Παιδιά υπάρχουν μόνο στο νου σου. Εκεί που ωραία και όμορφα βρίζαμε τον κόπανο (περισσότερα παρακάτω) ξαφνικά πέταξες κάτι παιδιά στη μέση. Δεν υπάρχουν παιδιά στη συζήτηση, Grey.

 

9 λεπτά πριν, Grey είπε

Και δεν είδα απλά φως και μπήκα για να κάνω τέτοιες συζητήσεις.Κάποια μέλη το γύρισαν στον παπά,τσολιά και φουστανέλα και έγραψα την άποψη μου για αυτό.

 

Και πολύ καλά έκανες.

 

10 λεπτά πριν, Grey είπε

Συνέχισε να τα χώνεις στον καταξιωμένο Γάλλο καλλιτεχνικό διευθυντή και που ξέρεις...

 

"Που ξέρω" τι; Λες να στοχεύω στο να με επιλέξουν ως τον επόμενο καλλιτεχνικό διευθυντή όταν ξαναγίνουν οι ΟΑ στην Ελλάδα; Έχω άλλο επάγγελμα.

 

Πάμε στο "καταξιωμένος".

Καταξιωμένος ήταν και ο υπεύθυνος για την τελετή έναρξης στην Αθήνα.

Και στο Πεκίνο.

Και στο Λονδίνο.

Και στο Παρίσι.

 

Καταξιωμένος ήταν (αυτός και αν ήταν) και εκείνος ο γκιόζης με τα παλλόμενα πέη που είχανε φέρει στην Ελλάδα (έμαθα ότι αργότερα είχε μπλεξίματα με το νόμο για ανάρμοστη συμπεριφορά σε μέλη του ίδιου του θιάσου που είχε).

 

Οπότε, όπως είναι αυτονόητο άλλωστε, το "καταξιωμένος" είναι ένας χαρακτηρισμός που στην εποχή μας αποδίδεται εύκολα. Προσωπικά, δεν τον χρησιμοποιώ ποτέ, αν δεν έχουν περάσει μερικές δεκαετίες συνεπούς και σοβαρής παρουσίας.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
6 ώρες πριν, LK είπε

Μια κυανή ακτή την πήγαινα.....αν δεν βαριόμουν να ξεκουνηθώ 😄

Πες αν είναι, να ψήσω και τον @Nestoras να πάμε οι Greek πριτιμπόιδες, να κάνουμε θραύση στο promenade des anglais λαίμαι... 😎😄

Και άσε τους άλλους να κάνουν... βιολογικό καθαρισμό στον Σηκουάνα.

  • Χαχα 2

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Πες αν είναι, να ψήσω και τον @Nestoras να πάμε οι Greek πουρομπόιδες, να κάνουμε θραύση στο promenade des anglais λαίμαι... 😎😄

Και άσε τους άλλους να κάνουν... βιολογικό καθαρισμό στον Σηκουάνα.

Corrected!

  • Χαχα 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, MGs είπε

Μου ρθε ιδέα,θα φτιάξω μια ΜΚΟ να μαζέψω 5 δις,να τα πάρω φλίτ και να πάω να ψεκάσω τον αμαζόνιο.

Κουνούπια τέλος!

Ποιός είναι μαζί μου?

Δεν χρειάζεται ΜΚΟ, θα σε δώκω 5 γιούργια ν' αγοράσεις φλιτ, να ψεκάσεις το Καταρράκτη να ησυχάσουμε .Χαμουνδ ΤΑΙΛΩΣ 🙃

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Δεν χρειάζεται ΜΚΟ, θα σε δώκω 5 γιούργια ν' αγοράσεις φλιτ, να ψεκάσεις το Καταρράκτη να ησυχάσουμε .Χαμουνδ ΤΑΙΛΩΣ 🙃

Αστον τώρα,παίζει Assassin's Creed.

 

Αγαπάει τα ψηφιακά και τις τεχνολογικές εξελίξεις ενώ μας καλεί να μπούμε στον 21 αιώνα θεωρώντας μας οπισθοδρομικούς αν μιλήσουμε για τίποτα αναλογικό,αλλά αυτήν την στιγμή χειρίζεται στο pc έναν τύπο που καβαλάει καμήλες,άλογα και αίγες,πετάει πέτρες στι ανθρώποι και τσι κυνηγά με τσεκούρια,τόξα και σπαθιά και για να ανάψει φλόγα,τρίβει πέτρες.

 

Εξέλιξη.

Τί δέν καταλαβαίνετε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου