Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακοί Αγώνες - Παρίσι 2024 - Τελετή Έναρξης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, sultan of string είπε

Εγω δηλαδή τι ειπα??

Κάτι αλλιώτικο???

Τα πλήκτρα και "άλλα βοηθήματα (?) και γκατζετ" ανήκουν σε άλλη κατηγορία, και οι κιθάρες σε άλλη.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 ώρες πριν, sultan of string είπε

μήπως δεν υπάρχει διάθεση για να ψάξει κανείς το ευρυτερο τοπικ??

Να το κάνω "πενηνταράκια" με βάση το δικό μου όργανο...

Jazz Bass και τελεία. Και ναι, χρόνια τώρα έψαχνα το ευρύτερο topic και με πετάλια και με διάφορα μπάσα και με active και με preamps και... και... 

Και ξέρεις που κατέληξα;  Στις "ρίζες".

Jazz Bass και τελεία. VVT και έξω από την παράγκα. Αυτή φυσικά είναι η δική μου "αλήθεια". Ο καθείς βεβαίως μπορεί να έχει την δική του. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

και έξω από την παράγκα. Αυτή φυσικά είναι η δική μου "αλήθεια". Ο καθείς βεβαίως μπορεί να έχει την δική του. 

Εσύ ημπορείς να έχεις οιαδήποτε αλήθεια, αλλά να την κρατάς δια τον εαυτό σου. Δεν θα με υποδεικνύεις ποιους θα πάρω και ποιους θα απολύσω απ το γκρουπ, ντάξ?

Άντε γιατί σκωθήκαν τα ποδάρια να βαρέσουν τη κεφάλα επαέ μέσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Waterfall-K είπε

Τα πλήκτρα και "άλλα βοηθήματα (?) και γκατζετ" ανήκουν σε άλλη κατηγορία, και οι κιθάρες σε άλλη.

Πάλι για δονητές θ' αρχίσεις να μας λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Χωρίς να έχω δει , όπως προείπα, την "τελετή έναρξης", είμαι απολύτως σίγουρος πως το topic πρσφέρεται εύκολα για technicalities ......αν θέλεις να στρέψεις το ενδιαφέρον ή τη συζήτηση προς τα εκεί.

Τί εξοπλισμός χρησιμοποιήθηκε για να καλύψει το event ας πούμε (κάμερες- μικρόφωνα- software κ.ο.κ - και νομίζω ότι γενικά οι Γάλλοι το έχουν το τηλεοπτικό).

Οπότε η μή προσπάθεια να στραφεί εκεί η συζήτηση ,από κάποιον που υποτίθεται πως τον ενδιαφέρουν τα τεχικά θέματα , καταδεικνύει στο μυαλό μου 2 πράγματα:

1ον ότι μάλλον δεν τον ενδιαφέρουν τα τεχνικά θέματα,.

2ον ότι μάλλον χρησιμοποιεί τη μη αναφορά τεχνικών θεμάτων στο νήμα , όχι από πραγματικό παράπονο, αλλά για να ψέξει το "επίπεδο" του forum .

Επειδή ξέρω εδώ και χρόνια τους συμμετάσχοντες στο παρόν νήμα (και όχι μόνον αυτούς) , έχω την ανάγκη να πώ το αυτονόητο , ότι δηλαδή τα "τεχνικά θέματα" τα παίζουν στα δάκτυλά τους και σε όλα τα επίπεδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου πήρε μέρες να επεξεργαστώ τι είδα (όσο ειδα γιατι με έπαιρνε και ο ύπνος κατα διαστήματα) και να βρώ αιτίες για αυτά και κυριως να βρώ σύνδεση με τους ολυμπιακούς αγώνες. Το καλύτερο ήταν όταν διάβασα και τη συνέντευξη του καλλιτεχνικού διευθυντή. Εκει λυνονται κάποιες απορίες.

 

Χθες οι πρωινες συζητήσεις στο γραφείο πήγαιναν κάπως έτσι:

-"Shelter παρακολούθησες την τελετή"?

-"Ναι... λίγο..."

-"Πως σου φάνηκε"?

-"Ξερω γω... εσένα πως σου φάνηκε"?

-"Ε... Γαλλική"?

-"Συμφωνώ..."

 

Το φιασκο ωστόσο δεν δειχνει να εχει τελειωμό.

Ολυμπιακοί Αγώνες: Ακατάλληλος ξανά ο Σηκουάνας μετά την καταιγίδα (reporter.gr)

 

 

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγω την δικια μου @@αρα. 

 

Αν και η τελετη εμπαζε σε πολλα σημεια, εκανε τεραστιες κοιλιες, το παρακαναν σε καποια σημεια με τη  συμπεριληπτικοτητα και δεν θα ηθελα επ ουδενι λογο να ειμαι εξ αυτων που πληρωσαν το διολου ευτελες ποσο του εισητηριου  για να την παρακολουθησουν απο κοντα μου αρεσαν παρα πολυ τα εξης σημεια και οι Γαλλοι εχουν την εκτιμηση μου για το οτι:

 

-ενω μπορουσαν να παιξουν στο πιο ασφαλες γηπεδο δηλαδη λιγο πυργο του Αιφελ, λιγο Παρισι και παραδοσιακη τελετη μεσα σε καποια σταδιο και το εχουν σιγουρακι πηγαν στην επιλογη της ισως πιο εικονοκλαστικης τελετης εναρξης ever. Αυτο για να το κανεις θελει πολλα @@ και μπραβο τους. Mε πολλα ιστορικα στοιχεια και αναφορες, ετριψε στη μουρη πολλων τις αντιληψεις της πλακας που εχουν για τη ζωη (ειχα να τσακωθω ετσι με φιλους απο την εποχη του δημοψηφισματος οταν μου ελεγαν οτι τους προσεβαλλε η σκηνη με τον Μυστικο Δειπνο (που δεν ηταν μυστικος δειπνος τελικα χαχαχαχαχα). Εδειξε με τον πιο δυνατο τροπο και με το καλυτερο timing ever, γιατι δεν ειμαστε εμεις οι δυτικοι ιδιοι με αυτους που δολοφονουν τους δημοσιογραφους του Charlie hebdo οταν εικονιζεται ο "θεος" μας με τροπο που δεν μας αρεσει. Μου αρεσει που ξεσηκωσε ολα τα απανταχου Λεπενοειδη (και τα εγχωρια) και ξεβρακωσε ολους τους ηλιθιους δυτικους που αρεσκονται στο να κραζουν τη δυση επιτελωντας το θεαρεστο εργο ολων των απανταχου απολυταρχων που μισουν αυτο που η Δυση αντιπροσωπευει και που θελουν να επιβαλλουν σε ολους μας τη δικη τους θεωρηση των πραγματων. Μου αρεσε που ακουσα τη Marseillaise σε δυο φοβερες εκτελεσεις και βεβαια ξετρελλαθηκα με αυτο που εκανε η Celine Dion στο τελος, αν και θα προτιμουσα κατι πιο risky  και λιγοτερο παραδοσιακο. 

Οπως ειπαν και αλλοι , και σωστα, ηταν μια Γαλλικη τελετη εναρξης.

  • Like 2

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Οταν είδα ανθρώπους να κολυμπούν στον Σηκουάνα,έτρωγα ένα σάντουιτς και το πέταξα.

"Στα 100 ελεύθερης κολύμβησης έχουμε πρώτη μια γαλλική κουράδα,στην δεύτερη θέση έναν καναδό με ότι λογής βακτήριο κυκλοφορεί,ενώ οι υπόλοιποι κολυμβητές αναζητούνται".

 

Οι μόνοι που κοντραρίζουν στα ίσα τους Εγγλέζους.

Επεξεργασμένο από MGs
  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, trolley είπε

 

Αυτές είναι σημαντικές αμπειρίες για ένα παιδί. Αν συνδυαστούν με ένα πρόγραμμα διατροφής (μισό κιλό ωμό κυμά κάθε μέρα, σερβιρισμένο στο υπόγειο) εγγυώνται ότι θα χαλυβδώσουν το χαρακτήρα του και μετά όλες οι δυσκολίες της ζωής θα του φαίνονται παιχνιδάκι.

 

Συμφωνώ.Ειδικά η αυτοκτονία είναι και γαμώ τις εμπειρίες.Βλέπεις αλλιώς τα πράγματα μετά.

 

...Φαντάσου τώρα να σε διάβαζε φίλος ή συγγενής κάποιου που εμπίπτει στις παραπάνω περιπτώσεις και ειδικά στην τελευταία.

Θέλω να πω,κάποια πράγματα δεν σηκώνουν σάτιρα.

 

 

Επεξεργασμένο από Grey
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου