Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακοί Αγώνες - Παρίσι 2024 - Τελετή Έναρξης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Superfunk είπε

 

Ο Χριστος ναι, αλλα σε αυτον πιστευει βαρΓια βαργια το 1/4 της ανθρωποτητας (δεν γεμιζουν ταξι δηλαδη 🤣)

Πάμε, παίζει ο Στέφανος. Ελλαδαρα!!!! 

 Πιστεύει το 1/4 τον Αληθινό Λόγο και το 1% με καπιταλισμό έχει όλον τον πλούτο και τη φορά από πίσω στο υπόλοιπο 99% και τον πλανήτη που τον υοεεθερμανε με τη δράση των ΚΑΡΤΈΛ. 

 Ο Θεός βλέπει όμως όσο και να κοροιδευουν τον Δείπνο και τα πάθη του Ιησού. Ο Θεός είναι μεγάλος. Θα λογαριαστούμε 🤣🤣🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Αυτά τα δύο δεν είναι ανάγκη να συνυπάρχουν. Στο συγκεκριμένο θέμα τουλάχιστον διαφωνώ ότι η αποδοχή συνιστά πρόοδο και η μη αποδοχή οπισθοδρόμηση και σκοταδισμό

 

Κάπου σε έχασα...

Πριν από λίγο είπες ότι υπάρχουν (μετριοπαθείς)ομοφυλόφιλοι που υποφέρουν.Και,αν κατάλαβα καλά,θεωρείς ότι δεν θα έπρεπε.Αυτοί λοιπόν οι άνθρωποι υποφέρουν ακριβώς επειδή δεν τους αποδέχονται.

 

Άρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Ο γελοίος σκηνοθέτης, τώρα δηλώνει ότι έμπνευσή του ΔΕΝ ήταν ο γνωστός πίνακας με το Μυστικό Δείπνο. Τέτοιο βλαμμένο που είναι, δεν αποκλείω ότι όντως μπορεί να μην το είχε καταλάβει...

 

12 λεπτά πριν, Grey είπε

Κάπου σε έχασα...

 

Εννοεί ότι το νέο και καινοτομικό δεν είναι πάντα καλύτερο.

Δες και τη σχετική συζήτηση για το βινύλιο, για περισσότερες πληροφορίες...

 

 

Επεξεργασμένο από trolley

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Grey είπε

Όχι πάντα αλλά στο 99% των περιπτώσεων.

 

Ούτε καν.

 

Αυτά τα λένε νεανίες που νομίζουν ότι ο κόσμος δεν έχει αλλάξει προς το καλύτερο επειδή εμείς βαριόμασταν να τον αλλάξουμε. Αλλά αυτοί είναι προκομένοι και θα το κάνουν ευχαρίστως. Συνήθως μετά από ένα-δύο σφαγές και μία-δύο δικτατορίες που προκαλούνται από τις ενθουσιώδεις παρεμβάσεις των, τα πράγματα επανέρχονται εκεί που ήντουσαν, και ακόμη χειρότερα.

 

Μόνη εξαίρεση, οι τεχνολογικές εξελίξεις, τις οποίες όμως εχμμμ, τις κάνουν άνθρωποι σαν εμάς, οι νεανίες αράζουν στα καφενεία ή στις κλαδικές.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, trolley είπε

 

Ούτε καν.

 

Αυτά τα λένε νεανίες που νομίζουν ότι ο κόσμος δεν έχει αλλάξει προς το καλύτερο επειδή εμείς βαριόμασταν να τον αλλάξουμε. Αλλά αυτοί είναι προκομένοι και θα το κάνουν ευχαρίστως. Συνήθως μετά από ένα-δύο σφαγές και μία-δύο δικτατορίες που προκαλούνται από τις ενθουσιώδεις παρεμβάσεις των, τα πράγματα επανέρχονται εκεί που ήντουσαν, και ακόμη χειρότερα.

 

Μόνη εξαίρεση, οι τεχνολογικές εξελίξεις, τις οποίες όμως εχμμμ, τις κάνουν άνθρωποι σαν εμάς, οι νεανίες αράζουν στα καφενεία ή στις κλαδικές.

 

Πάλι μπερδεύτηκα.

Εγώ τι νομίζω,ότι το νέο είναι καλύτερο ή όχι;

 

...Και γιατί μιλάς σαν γέροντας;Τύπου "αχ,η σημερινή νεολαία..."

Δεν σου πάει καθόλου.

Επεξεργασμένο από Grey
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Grey είπε

 

Κάπου σε έχασα...

Πριν από λίγο είπες ότι υπάρχουν (μετριοπαθείς)ομοφυλόφιλοι που υποφέρουν.Και,αν κατάλαβα καλά,θεωρείς ότι δεν θα έπρεπε.Αυτοί λοιπόν οι άνθρωποι υποφέρουν ακριβώς επειδή δεν τους αποδέχονται.

 

Άρα;

Άρα. 

Η ανοχή επέρχεται μέσω κοινωνικών αλλαγών που επιτυγχάνονται μέσω αποτελεσματικών πολιτικών και τακτικών. 

Η αλλαγή φρονήματος απέναντι στους μαύρους που προαναφέρθηκε επιτεύχθηκε μέσω αγώνων ανθρώπων όπως ο Nelson Mandela και ο Martin Luther King, όχι με γελοία κινήματα εντυπωσιασμού τύπου Black Lives Matter. 

Η αλλαγή στάσης απέναντι σε ομοφυλόφιλους θα επιτευχθεί με άλλους τρόπους, όχι με παρελάσεις και αν βλέπεις σημαίες με ουράνιο τόξο παντού και σου βγαίνει ένα δικαιολογημένο ΕΛΕΟΣ, φτάνει πια. Η δε θρησκεία που αναφέρθηκε ως η αιτία του κακού και σατιρίζεται από έναν συμφορουμίτη με τρόπο ενοχλητικό, μπορεί να αποτελέσει την λύση στο συγκεκριμένο πρόβλημα, και όχι το ίδιο το πρόβλημα. 

 

Φίλε έχω γράψει άπειρα για το συγκεκριμένο θέμα, δε με αναγνωρίζω, πάμε σε κάνα άλλο νήμα να τα ξαναπούμε για τις Telecaster...

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Νομίζω αυτοί που αντέδρασαν δεν παρεξηγήθηκαν τόσο για την ίδια την υπερπροβολή της διαφορετικότητας ή για τη διακωμώδηση του πίνακα με τον Μυστικό δείπνο.
Αντέδρασαν γιατί πιστεύουν ότι όλο αυτό (?)  είναι μέρος οργανωμένου σχεδίου άλωσης των κοινωνιών και άλλα τέτοια. 

Προσωπικά δεν είμαι αυτής της άποψης, είμαι λίγο πιο αισιόδοξος και νομίζω ότι είναι μια μόδα που θα περάσει. Σύντομα νομίζω θα αρχίσουμε να βλέπουμε πάλι ωραίους χορευτές και καλούς μουσικούς χωρίς να ενδιαφέρεται κανείς αν είναι gay και χωρίς να πρέπει *υποχρεωτικώς* να βγει και η γυναίκα με τα μούσια για να ολοκληρωθεί το δρώμενο.

Δεν χρειάζεται να υποστούμε ως κοινωνίες τη Λεπεν και τον Ορμπαν και τα ανάλογα στοιχεία εδώ κι εκεί και παραπέρα από φόβο μη μας κάνει γκει ο Σόρος ή δεν ξερω γω ποιος αν με εννοείτε. Και δεν γίνεσαι γκει αν δεις λίγο  ντραγκ στην τηλεόραση ή αν κάνουν pride μια φορά το χρόνο κάποιοι. Δηλαδή άμα θέλουν ας βγαίνουν με τα φτερά στην τελετή έναρξης στο Παρίσι, δεν έγινε και τίποτα, μην αγχώνεστε. 😀

  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, harilatron είπε

Προσωπικά δεν είμαι αυτής της άποψης, είμαι λίγο πιο αισιόδοξος και νομίζω ότι είναι μια μόδα που θα περάσει.

Όλα έχουν από πίσω τους ένα σχέδιο, μια ατζέντα. Στον κόσμο των πολυεθνικών, της πολιτικής, της θρησκείας  και των μίντια τίποτα δεν είναι τυχαίο, όλα είναι ελεγχόμενα. Μόδα είναι ότι πουλάει ή πρέπει να πουληθεί. Άμα τους έχει μείνει πολύ πορτοκαλί ύφασμα φέτος, θα γίνει της μόδας το πορτοκαλί, έτσι θα διαδοθεί. Ο σώφρον όμως άνθρωπος αντιστέκεται διότι έχει καταλάβει πως μόδα είναι ότι σου πάει.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, harilatron said:

Νομίζω αυτοί που αντέδρασαν δεν παρεξηγήθηκαν τόσο για την ίδια την υπερπροβολή της διαφορετικότητας ή για τη διακωμώδηση του πίνακα με τον Μυστικό δείπνο.
Αντέδρασαν γιατί πιστεύουν ότι όλο αυτό (?)  είναι μέρος οργανωμένου σχεδίου άλωσης των κοινωνιών και άλλα τέτοια. 

Προσωπικά δεν είμαι αυτής της άποψης, είμαι λίγο πιο αισιόδοξος και νομίζω ότι είναι μια μόδα που θα περάσει. Σύντομα νομίζω θα αρχίσουμε να βλέπουμε πάλι ωραίους χορευτές και καλούς μουσικούς χωρίς να ενδιαφέρεται κανείς αν είναι gay και χωρίς να πρέπει *υποχρεωτικώς* να βγει και η γυναίκα με τα μούσια για να ολοκληρωθεί το δρώμενο.

Δεν χρειάζεται να υποστούμε ως κοινωνίες τη Λεπεν και τον Ορμπαν και τα ανάλογα στοιχεία εδώ κι εκεί και παραπέρα από φόβο μη μας κάνει γκει ο Σόρος ή δεν ξερω γω ποιος αν με εννοείτε. Και δεν γίνεσαι γκει αν δεις λίγο  ντραγκ στην τηλεόραση ή αν κάνουν pride μια φορά το χρόνο κάποιοι. Δηλαδή άμα θέλουν ας βγαίνουν με τα φτερά στην τελετή έναρξης στο Παρίσι, δεν έγινε και τίποτα, μην αγχώνεστε. 😀

Δεν ειναι μόδα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου