Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακοί Αγώνες - Παρίσι 2024 - Τελετή Έναρξης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
3 λεπτά πριν, Grey είπε

 

 

 

 

Δεν πρεσβεύει τίποτα.Απολύτως τίποτα.Ούτε επηρεάζει την ποιότητα του ως άνθρωπο σαν γεγονός καθ' αυτό.

 

 

Όπως είπα και ανωτέρω,  έχοντας ασφαλές στατιστικό δείγμα,  αν π.χ είχα να διαλέξω διακοσμητή ή στυλίστα, θα κυνηγούσα να βρω gay.

Πες το και προκατάληψη 😁

 

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Grey είπε

Αλλά όταν έχουμε να κάνουμε με στερεότυπα αιώνων,η λαλιά σου πρέπει να είναι (μεταφορικά)δυνατή,σταθερή και χωρίς φόβο.

 

Και εγώ μεταφορικά έγραψα για γροθιά, στο ίδιο σκεπτικό.

Όπως έγραψα, ας κάνει κάποιος ότι θέλει, και ας είναι έτοιμος για τις συνέπειες που θα υποστεί.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Grey είπε

Και σαν σημείωση,ας μην ξεχνάμε ότι η δαιμονοποίηση του σεξουαλικού έχει σαν βάση και αφετηρία τη θρησκεία.Στην κλασσική αρχαιότητα,για την οποία όλοι δηλώνουμε τόσο υπερήφανοι και καλά κάνουμε,δεν υπήρχε αυτός ο διαχωρισμός και η έννοια της ανωμαλίας/αμαρτίας που οι περισσότεροι πλέον ασπάζονται.

 

πουθενα πλεον στον ΔΥΤΙΚΟ κοσμο δεν υπαρχει αυτη η δαιμονοποιηση και τα δικαιωματα των ομοφυλοφιλων ειναι ΠΑΝΤΟΥ κατωχυρωμενα πληρως (ακομα και εκει που δεν επιτρεπεται ο ΓΑΜΟΣ υπαρχει το συμφωνο συμβιωσης που εχει 100% την ιδια νομικη ισχυ)..

 

σε απλα...ελληνικα Nobody bats an eye.....

 

οι ΤΡΙΤΟΚΟΣΜΙΚΕΣ κοινωνιες (ολα τα  κομματια της πρωην οθωμανικης αυτοκρατοριας,πρωην σοβιετικες δημοκρατιες και μουσουλμανικα κρατη) δεν ΥΠΑΡΧΕΙ περιπτωση να αποδαιμονοποιησουν την σεξουαλικη  προτιμηση που αποκλεινει απο το straight (εδω στις περισσοτερες και το straight πριν τον γαμο ειναι..δαιμονοποιημενο) οποτε ΤΖΑΜΠΑ "σπας τα αυτια τους"....

 

ολα αυτα λοιπον ειναι ΠΕΡΙΤΤΟΣ ΘΟΡΥΒΟΣ.....

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Grey είπε

...Και σαν σημείωση,ας μην ξεχνάμε ότι η δαιμονοποίηση του σεξουαλικού έχει σαν βάση και αφετηρία τη θρησκεία.Στην κλασσική αρχαιότητα,για την οποία όλοι δηλώνουμε τόσο υπερήφανοι και καλά κάνουμε,δεν υπήρχε αυτός ο διαχωρισμός και η έννοια της ανωμαλίας/αμαρτίας που οι περισσότεροι πλέον ασπάζονται.

Η φήμες ότι οι αρχαίοι Έλληνες ήταν ελευθέρων ηθών είναι κατασκεύασμα των πρώτων χριστιανών που προσπαθούσαν να απομυθοποιήσουν στα μάτια του κόσμου τους παγανιστές για να επικρατήσουν. Τίποτα το μεμπτό βέβαια, υπήρχαν και αυτά κατά την αρχαιότητα αλλά δεν ήταν ο κανόνας όπως το παρουσιάζουν οι Ιουδαίοι

kavagio for strings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Άγιος είπε

αλλά δεν ήταν ο κανόνας

 

Γενικα δεν ειναι ο κανονας, παρολο που το Netflix εχει να παρουσιασει σειρα χωρις τουλαχιστον 2 ομοφυλοφυλα ζευγαρια καμμια 10αετια τωρα.... εννοειται φυσικα οτι το να ειναι καποιος ομοφυλοφυλος ειναι απολυτως ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ και δεν πρεπει να εχει κανενας προβλημα με αυτο, αλλα άλλο το ενα και αλλο το αλλο.....δεν υπαρχει κανενας λογος προωθησης της ομοφυλοφυλιας οπως και δεν υπαρχει απολυτως κανενας λογος προωθησης της    ετεροφυλίας ή της  αμφιφυλοφιλίας

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αντιπαθώ και όποιον μου συστήνεται ως ομοφυλόφιλος, και όποιον μου συστήνεται σαν μη-ομοφυλόφιλος. Θεωρώ απαράδεκτο, το πρώτο πράγμα που μαθαίνω για κάποιον, να είναι οι σεξουαλικές του προτιμήσεις. Δεν με ενδιαφέρει.

  • Συμφωνώ 2

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Superfunk είπε

ολα αυτα λοιπον ειναι ΠΕΡΙΤΤΟΣ ΘΟΡΥΒΟΣ.....

 

Θα είναι περιττός θόρυβος όταν δεν θα αποκληρωθεί ξανά κανένα παιδί από το σπίτι του.Όταν δεν θα βυθιστεί στην κατάθλιψη και την απαξίωση.Όταν δεν θα αυτοκτονήσει επειδή οι γύρω του βρήκαν νόημα στη μίζερη ζωή τους στο να το διαπομπεύουν.

 

...Μέχρι τότε,όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μερικές συμπληρωματικες σκέψεις. 

1ον Το κλείσιμο του δρόμου με ενοχλεί,  είτε είναι pride,  είτε στρατιωτική παρέλαση, είτε πορεία του ΠΑΜΕ. Αλλά με ενοχλεί το κλείσιμο αυτό καθ' αυτό  , δεν μου φταίνε ούτε οι gay, ούτε οι φαντάροι, ούτε το ΚΚΕ.

2ον Αν ήμουν χριστιανός, δεν θα με ενοχλούσε ακόμα και να υπήρχε χλευασμός στην πίστη μου, όπως δεν με ενοχλούν τα ποντιακά ανέκδοτα. 

3ον Δεν με ενοχλεί να κυκλοφορεί κάποιος με μούσια και φούστα,  ούτε μια με μουστάκια και παντελόνια  

4ον Δεν με ενδιαφέρει αν η τελετή έναρξης ήταν τέχνη ή προπαγάνδα ή απλή εξτραβαγκάνζα γιατί δεν είχα σκοπό να τη δω ...  anyway.

5. Επίσης δεν με ενδιαφέρει το Ολυμπιακό-αθλητικό ιδεώδες. 

6. Είμαι υπέρ της χρήσης στεροειδών στον αθλητισμό,  ακόμα και ερασιτεχνικό.

7. Θεωρώ την άθληση απαραίτητη και δεν θα μπορούσα χωρίς αυτή. Θεωρώ τα αθλήματα όλα μια γελοιότητα. 

8. Συμφωνώ ότι η Γαλλία δεν είναι αυτή που ήταν στο παρελθόν. 

9. Δεν με πεοράζει να φιλιούνται δημοσίως 2 άντρες ή ένας άντρας με μια γυναίκα. 

10. Με ενοχλεί μόνο ο θόρυβος,  είτε τον παράγουν gays είτε STR8, είτε Γάλλοι είτε Αμερικανοί, είτε αθλητές είτε μη αθλητές. 

 

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Grey είπε

 

Θα είναι περιττός θόρυβος όταν δεν θα αποκληρωθεί ξανά κανένα παιδί από το σπίτι του.Όταν δεν θα βυθιστεί στην κατάθλιψη και την απαξίωση.Όταν δεν θα αυτοκτονήσει επειδή οι γύρω του βρήκαν νόημα στη μίζερη ζωή τους στο να το διαπομπεύουν.

 

...Μέχρι τότε,όχι.

 

μα αυτο ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να γινει ποτέ, εκτος και αν οργανωθει επιτυχημενο gay parade στην Καμπουλ ,την Τεχερανη και το Καϊρο.. αυτο εννοω μιλωντας για περιττο θορυβο...

 

το να μου κανεις gay parade στο ΠΑΡΙΣΙ, στο Λονδινο ή το Βερολινο οπου και με το βρακι στο κεφαλι να κυκλοφορησεις ουδεις ασχολειται .....ειναι λιγο ελα παππου μου να δου δειξω τα αμπελοχωραφα σου.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου