Προς το περιεχόμενο

Ο Βαγγέλης Παπαθανασίου με τους YES (φωτογραφίες)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
1 ώρα πριν, Nestoras είπε

Και σίγουρα κάτι καλύτερο από το Relayer με τον Moraz. 

Γιατί αγαπητέ "Αργύρη"; 😄 Αξιοπρεπέστατο ήταν, απλά δεν ήταν Tales...

  • Συμφωνώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, trolley είπε

 

Υ.Γ. Ευχαριστούμε βέβαια για τις φωτογραφίες, αν και όντως είναι πολύ κακής ποιότητας, σε σημείο που να απορώ για ποιο λόγο, δεν έχω ξαναδει τέτοιο πράγμα σε περιβάλλον στούντιο... τον απειλούσαν τον φωτογράφο και έτρεχε... τι διάολο;

 

Μου έκανε και εμένα εντύπωση το πόσο κακές είναι, και αν προσέξεις δεν είναι θέμα εστίασης στη φωτό αποκλειστικά και μονο, φαίνονται ιδιαίτερα θολά και τα frame marks. Κάποιος το έλουσε παντελώς είτε οταν έφτιαχνε το contact sheet ή όταν μετέπειτα το φωτογράφισαν (τείνω στο 2ο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Terry RoscoeBeck5 said:

Γιατί αγαπητέ "Αργύρη"; 😄 Αξιοπρεπέστατο ήταν, απλά δεν ήταν Tales...

Το tales ήταν λιγο απο την πολη έρχομαι.

Ας σταματησουμε στο close to the edge 

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
8 λεπτά πριν, sultan of string είπε

Το tales ήταν λιγο απο την πολη έρχομαι.

To Tales ήταν έπος και δείγμα παρανοϊκής μουσικής ιδιοφυΐας - once in many lifetimes δίσκος.

 

Το... ζητηματάκι του είναι ότι θέλει αρετή και τόλμη για να το ακούσεις μονοκοπανιά 😄 

ΙΜΗΟ ένας αριστουργηματικός, αλλά τρομερά "δύσκολος" δίσκος. 

  • Συμφωνώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Terry RoscoeBeck5 said:

To Tales ήταν έπος και δείγμα παρανοϊκής μουσικής ιδιοφυΐας - once in many lifetimes δίσκος.

 

Το... ζητηματάκι του είναι ότι θέλει αρετή και τόλμη για να το ακούσεις μονοκοπανιά 😄 

ΙΜΗΟ ένας αριστουργηματικός, αλλά τρομερά "δύσκολος" δίσκος. 

Περιπου το ιδιο λεμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα ήθελα ο Vangelis να έπαιζε με τους Led Zeppelin ή τους ΤΟΤΟ. 

 

Δεν ήταν εύκολο να τον καταλάβουν οι άλλοι μουσικοί γιατί το μυαλό του ηταν προφανώς σε άλλα μήκη κύματος και αντίληψης για το μουσικό ηχόχρωμα και το μουσικό progression και την ενορχήστρωση. Μου συμβαίνει και εμένα αυτό γι αυτό δυσκολευομουν σε μπάντες, ένιωθα ότι πνίγομαι αλλα χρειαζόταν κάποια στιγμή να παίξω με άλλους μουσικούς για να καταλάβω τα όργανα τους (τα μουσικά), να δουλέψω με φωνές και να αντιληφθώ το timing και άλλους περιορισμούς που χρειάζεται ένα ευρέως ακριασιμο αποτέλεσμα. 

 

 Ξεχωριστός, εμβληματικός, αθάνατος, πρωτοπόρος Παπαθανασίου που έσπρωξε τη μουσική μπροστά. Μια μουσική τόσο δυσθεωρητη και προσιτή συνάμα. 

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αισθάνομαι την ανάγκη να συγχαρω τον καλό φίλο και συμφορουμιτη @Waterfall-K για άλλη μια φορά για τον κόπο του να μοιράζεται πληροφορίες και υλικό που έχει συγκεντρώσει.

 

 Και για τη λαμπρή συμβολή του στην κατηγορία των πλήκτρων και πληκτροφόρων αλλα και άλλων κατηγοριών του φόρουμ μας.

 

 Εχουμε ανα καιρούς άλλες άποψης ή και διαφωνίες σε λίγα επι μέρουςμουσικοτεχνολογικα θέματα κάτι που είναι και υγιές αλλα αυτό δεν έχει καμία σημασία 

 

 Εύγε νέε μου😀

 Σε ευχαριστούμε! 

  • Like 2
  • Ευχαριστώ 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, cos_dr said:

Εγω αισθάνομαι την ανάγκη να συγχαρω τον καλό φίλο και συμφορουμιτη @Waterfall-K για άλλη μια φορά για τον κόπο του να μοιράζεται πληροφορίες και υλικό που έχει συγκεντρώσει.

 

 Και για τη λαμπρή συμβολή του στην κατηγορία των πλήκτρων και πληκτροφόρων αλλα και άλλων κατηγοριών του φόρουμ μας.

 

 Εχουμε ανα καιρούς άλλες άποψης ή και διαφωνίες σε λίγα επι μέρουςμουσικοτεχνολογικα θέματα κάτι που είναι και υγιές αλλα αυτό δεν έχει καμία σημασία 

 

 Εύγε νέε μου😀

 Σε ευχαριστούμε! 

 

περι Vangelis το έχω διαπιστώσει και εγω.

Όμως είναι αντιβινυλιάκιας....

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου