Προς το περιεχόμενο

Fender Player II Series


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η δεύτερη γενιά της σειράς Player της Fender είναι γεγονός! Οι κιθάρες κατασκευάζονται στο εργοστάσιο της εταιρείας στην Ensenada - Mexico, και οι σημαντικές διαφορές σε σύγκριση με τις παλιότερες είναι ότι πλέον οι ταστιέρες τους έχουν rosewood και μάλιστα με "smooth rolled edges", το σώμα είναι είτε alder, είτε chambered ash ή chambered mahogany, ενώ «φοράνε» ClassicGear tuners. Μαγνήτες S-S-S, H-S-S, S-S και H-H. Χρώματα όμορφα και ξεχωριστά.

 

https://www.fender.com/en-GR/new-releases/

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, Dixie είπε

είτε chambered ash ή chambered mahogany,

ΟΚ αφτό έχει μια "λογική": Αν είναι να τις πάρουν τίποτα γεροντάρες, μην τους στείλουμε για λουμπάγκο, ας είναι κατά τι ελαφρύτερες. 

 

Όμως απ' ότι βλέπω, για τους... μερακλήδες έχει Sassafras, Sugar Pine, and Spruce body options- "Born in Corona, California, the Limited Edition American Performer Timber Stratocaster". Μεγάλες επιτυχίες λαίμαι 😂

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αν αποκτήσουν σοβαρές ταστιέρες αντί γι' αυτά τα σκατουλί εκτρώματα που είχε η πρώτη σειρά, θα μιλάμε για μια από τις πιο VFM σειρές όλων των εποχών. 

Στην αγορά μεταχειρισμένων οι υπερτιμημένες σήμερα Classic Series θα πέσουν αρκετά σε αξία ενώ η 1η σειρά player θα πάει πανέρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κοιτάζω αυτό το "πράγμα" που είναι made in εξωτική Ensenada και δεν κρύβω ότι ΜΟΝΟ μια σκέψη με τριγυρίζει... 

 

Ποιος και κυρίως γιατί θα έσκαγε οκτώ κατοστάρικα για να πάρει αφτό το... χμμμ.... μπάσο; 🙄 Θα μου πεις, κάποιος που θέλει ένα short scale, αλλά το βλέπω και μου προκαλεί ανατριχίλες. 

Ο μόνος που μπορώ να σκεφτώ είναι ο @Superfunk 😄

 

Mustang.jpg

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην παίρνετε κιθάρες κάτω από τριχίλιαρο, είναι πεταμένα λεφτά. Και στα βίντεο βάζουν τύπους με μούσια να παίζουν τις φτηνιάρικες αλλά είναι playback και αυτές που ακούγονται στην πραγματικότητα είναι κάστομ σοπ.

  • Χαχα 2

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Jazzjoker είπε

Μην παίρνετε κιθάρες κάτω από τριχίλιαρο, είναι πεταμένα λεφτά. Και στα βίντεο βάζουν τύπους με μούσια να παίζουν τις φτηνιάρικες αλλά είναι playback και αυτές που ακούγονται στην πραγματικότητα είναι κάστομ σοπ.

Η αλήθεια είναι ότι στο συγκεκριμένο βίντεο δε με εντυπωσίασε ο ήχος του ενισχυτή. Έχω ακούσει πολλές φορές τον Julian, εδώ ακούγεται κάπως αναιμικός

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nekkon είπε

Η αλήθεια είναι ότι στο συγκεκριμένο βίντεο δε με εντυπωσίασε ο ήχος του ενισχυτή. Έχω ακούσει πολλές φορές τον Julian, εδώ ακούγεται κάπως αναιμικός

 

Ναι βγήκε τώρα ο Λαζ να μας διαφημίσει κιθάρα του οκτακοσάρικου ενώ αυτή που χρησιμοποιεί κανονικά κάνει 15 χιλιάρικα ξέρω γω.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

 

Ναι βγήκε τώρα ο Λαζ να μας διαφημίσει κιθάρα του οκτακοσάρικου ενώ αυτή που χρησιμοποιεί κανονικά κάνει 15 χιλιάρικα ξέρω γω.

Και πολύ καλά κάνει. Λεφτά παίρνει για αυτό. 

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου