Προς το περιεχόμενο

Imaginary Vacation


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

Screenshot2024-07-09at20-31-41ThomannStudioTableLWoodThomannEllda.thumb.png.de7f54ff40e0ac13afd74f6b1a6a0096.png

 

Δεν το αγόρασα ακόμη, αλλά αυτό δεν είναι περίεργο. Μόνο τον Αύγουστο έχω χρόνο για τέτοιες ιστορίες.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Waterfall-K είπε

Μόνο imaginary μπορεί να είναι η αποταμίευση στις μέρες μας...

Θα φτιάξουν τα πράγματα.  Έχουν παρθεί πολλά νέα μέτρα από την κυβέρνηση. Από Σεπτέμβρη θα υπάρξει μεγάλη διαφορά στην τσέπη της μικρής και της μεσαίας τάξης. Έχουν δεσμευθεί.

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

Από Σεπτέμβρη θα υπάρξει μεγάλη διαφορά στην τσέπη της μικρής και της μεσαίας τάξης. Έχουν δεσμευθεί.

Ήμουν νιος και γέρασα...🥱

  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, trolley είπε

 

Δεν το αγόρασα ακόμη, αλλά αυτό δεν είναι περίεργο. Μόνο τον Αύγουστο έχω χρόνο για τέτοιες ιστορίες.

Εγώ βολεύτηκα με το δικό μου και τις πατέντες μου, ξαπλώνω κυριολεκτικά στη σωστή θέση και ακούω και χειρίζομαι το πληκτρολόγιο και το synth και το mouse και το controller χωρίς να κουνιέμαι καθόλου με απίστευτο όφελος για την πολύπαθή μέση μου, αλλά μάλλον θα το πάρω και εγώ. Το Synth/Master Keyboard αμα το βάλεις πάνω στο main ραφι έχει ύψος όπως στο δικό μου, 78 εκατοστά και το πληκτρολόγιο βγαίνει να χωράς μέσα και να το τραβάς. Για το ύψος μου είναι τέλειο και αυτό που έχω και του Θωμά.  Απλά του Θωμά θα πιάνει πιο πολύ χώρο αλλά θα έχω και πιο μεγάλο εύρος στα ηχεία αν και δε με πειράζει αυτό, και τώρα ακούω σούπερ, στο σωστό spot.

 

 309 ευρώ. 20 ευρώ το μήνα στον κουμπαρά. Έχω μαζέψει ήδη τους πρώτους 10 μήνες. Πέντε έμειναν🤣

 

 

_Viber_2024-07-08_21-56-38-387.thumb.jpg.56f8f466f7b4732471de7f69f81ff260.jpg

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θε μου σχώρα με τα βαριέμαι τα ταξίδια ελαφρώς αλλά αφού τζάμπα είναι η κουβέντα, ορίστε...

 

Διάφορα σενάρια περνάνε απ' το μυαλό μου. Ορεινά χωριά στη Βόρεια Ελλάδα φθινώπορο ή άνοιξη (πείτε κανένα καλό, ο πατέρας μου μόνο να περνάει τον Ισθμό ήξερε!). Ή αν πρέπει να παιδευτούμε, μέρη με δύσκολη πρόσβαση, οποιαδήποτε εποχή (τα Διαπόντια Νησιά ή/και οι Στροφάδες μου έχουν κάτσει).

Αν μιλάμε για εξωτερικό, θα ήθελα να εξαντλήσω τις πιθανότητές μου να δω το Βόρειο Σέλας. 

 

Όλα αυτά είτε τώρα είτε σε λίγα χρόνια που τα παιδιά θα είναι λίγο μεγαλύτερα. Για όσο περισσότερο γίνεται. Περί budget... άσε μας να ονειρευόμαστε, έτσι κι αλλιώς και τα προηγούμενα ασκήσεις επί χάρτου θα παραμείνουν🫠

 

Ειδικές παράμετροι.. ξέρω κι εγώ, λουκάνικα, αφού ρωτάς. Και αίθριος καιρός στο Σβάλμπαντ αν φτάσω ως εκεί. 🫤

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

α) Σε ποια ηλικία (σας): τώρα που γέρασα,οι νέοι δεν χρειάζονται διακοπες

β) Με ποιον/ποιαν/ποιο: με την οικογένειά φυσικά αλλά και μόνος μου οπωσδήποτε καμμία εβδομάδα το χρόνο 

, γ) Που: έχω καταλήξει πλέον έχοντας την τύχη να έχω γυρίσει σχεδόν όλον τον κοΖμο ότι τα μέρη που λατρευω είναι: Ιαπωνία, Νάπολι, Λονδίνο και Βερολίνο (εδώ προτιμώ να πηγαίνω μόνος για να παλιμπαιδιζω με τους εκεί κολλητούς μου) για θάλασσα και φύση (τις 10-15 μέρες που μπορώ να αντέξω μακριά από τον πολιτισμό των πόλεων ) Κυκλάδες (κυρίως Νάξο που είναι το ωραιότερο νησί του κόσμου). Η τωρινή Αμερική είναι μια λαλακια αλλά αν μπορούσα να την μετατρέψω στην Αμερική των 80s που έζησα εκεί τότε θα έβαζα και Νέα Υόρκη και Savannah Georgia.

δ) Ποια περίοδο του έτους: άνοιξη (για Νάπολι και Λονδίνο , καλοκαίρι (Αύγουστο Βερολίνο, Ιούνιο,Ιούλιο Νάξο), φθινόπωρο  για Ιαπωνία , το χειμώνα καμμία Θεσσαλονίκη μόνο μου αρέσει να πηγαίνω.

, ε) Για πόσες μέρες / εβδομάδας: 15 μέρες είναι καλά εκτός Ιαπωνίας που θέλω  έναν ολόκληρο μηνα

, στ) Με ποιο καθημερινό όριο εξόδων: δεν με νοιάζει είμαι γέρος και πλουσΓιος🤣 μαζί μου θα τα πάρω;

ζ) Ποιες ειδικές παραμέτρους: καλά ξενοδοχεία , business πτήσεις για να μη τρώω στη μαπα την πλεμπα , airport lounges.

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δε θα αναφέρω imaginary καθώς τις έχω ήδη κάνει και δεν ξεπεράστηκαν ποτέ:

 

Ηλικία 28 με έναν κολλητό που κάνουμε παρέα από το δημοτικό. Διάρκεια 10 μέρες, Αύγουστος στη νότια Κρήτη. Όριο εξόδων σχετικά μικρό (τότε), ουσιαστικά το λίγο φαγητό μας, η διαμονή, η βενζίνη και τα ποτά μας αν και είχαμε ρακές μαζί οπότε δεν παίρναμε και πολλά. Ειδικές παράμετροι: α) όχι περισσότερο από 2 βραδιές σε κάθε μέρος β) υποχρεωτικό mingling με αγνώστους όλου του φάσματος, τουτέστιν από παρεάκια σε καφενέδες των Σφακίων μέχρι νεαρές τουρίστριες για τις οποίες κάναμε και το ταξί αλλά προσφέραμε και λοιπές υπηρεσίες εάν μας εζητείτο.

  • Like 2

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αυτό που κάνω τα τελευταία 3 χρόνια. 

Στο σπίτι μου, και από κάτω το γραφείο μου.

Από πάνω τα studios μου.

Καθημερινή προπόνηση (το μόνο που με νοιάζει είναι το σώμα μου-το πνεύμα το έχω τερματίσει).

Μετά έρευνα σε ψώνια,  τι χρειάζομαι : εξοπλισμό,  ρούχα, έπιπλα, δισκους, βιβλία...κ.ο.κ.  (τίποτα δεν χρειάζομαι , αλλά είμαι καταναλωτής).

Τη στιγμή που μου καρφώνεται να αγοράσω κάτι,  χτυπάει το τηλέφωνο για μια νέα δουλειά. 

Κατεβαίνω σε 3 λεπτά στο γραφείο και την αναλαμβάνω (όσοι είναι αυτοαπασχολουμενοι θα το καταλάβουν- ούτε να λείψεις πολύ μπορείς,  ούτε σου εγγυάται κάνεις ότι θα χτυπήσει το τηλέφωνο,  αλλά ευτυχώς χτυπάει ακόμα).

Καλή διατροφή για συντήρηση και μόνο (καμία ανάγκη για γεύση).

Έξοδα: έχω γίνει πολύ επιλεκτικός και δεν επιτρέπω να με κοροϊδεύουν  

Μπορώ να δώσω 2000 ευρώ για μια καρέκλα άνετα,  αλλά ούτε για πλάκα 3,5 - 4,00 ευρώ για έναν καφέ. 

Καμία υποχρέωση (παιδιά,  σκυλιά ...γατιά).

Μόνος μου ή με την γυναίκα που περιεργως είναι μαζί μου 10 χρόνια. 

Το προγραμμάτιζα αυτό από το δημοτικό..  και μου βγήκε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LK είπε

ούτε για πλάκα 3,5 - 4,00 ευρώ για έναν καφέ

 

Άκουγα χθες σε ένα ρεπορτάζ ότι χρεώνουν για ξαπλώστρα 100-205 ευρώ.

Ισχύει ή είναι αντικυβερνητική προπαγάνδα;

Αν είναι, να ανοίξω το "Δυστοπικές Διακοπές".

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου