Προς το περιεχόμενο

Imaginary Vacation


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντλώντας έμπνευση από το νήμα "Διακοπές;" αλλά και το album "Imaginary Cuba" του Bill Laswell, ανοίγω ένα νήμα καλώντας σας να περιγράψετε πως θα ήταν οι ιδανικές διακοπές για εσάς. Ερωτήματα: α) Σε ποια ηλικία (σας), β) Με ποιον/ποιαν/ποιο, γ) Που, δ) Ποια περίοδο του έτους, ε) Για πόσες μέρες / εβδομάδας, στ) Με ποιο καθημερινό όριο εξόδων, ζ) Ποιες ειδικές παραμέτρους (π.χ. "να ξέρω κολύμπι").

 

Το άλμπουμ των Aerosmith "Permanent Vacation", δέον όπως μη-συμπεριληφθεί στις πηγές έμπνευσης.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που είπες Aerosmith, διακοπές σε ένα έρημο νησί με την Liv Tyler στα νιάτα της, βάλε και την Emily Blunt στα νιάτα της για να υπάρχει και το ένστικτο της ζήλιας και θα πρέπει να κρατάω τις ισορροπίες κτλ. Χωρίς λεφτά, θα ζούμε από το κυνήγι και το ψάρεμα. Διάρκεια επ αόριστον. Κάποια στιγμή βέβαια θα πρέπει αν μας διασώσουν γιατί θα μου έχει λείψει το μηχανάκι μου και το ίντερνετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε Άγιε που έσπασες την παρθενιά του νήματος. Όλοι έχουμε Imaginary Vacation στο κεφάλι μας, όταν σας πω τη δική μου θα κουφαθείτε.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, trolley είπε

Μπράβο ρε Άγιε που έσπασες την παρθενιά του νήματος. Όλοι έχουμε Imaginary Vacation στο κεφάλι μας, όταν σας πω τη δική μου θα κουφαθείτε.

Αφού το ξεκίνησες λέγε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Μια που είπες Aerosmith, διακοπές σε ένα έρημο νησί με την Liv Tyler στα νιάτα της, βάλε και την Emily Blunt στα νιάτα της για να υπάρχει και το ένστικτο της ζήλιας και θα πρέπει να κρατάω τις ισορροπίες κτλ. Χωρίς λεφτά, θα ζούμε από το κυνήγι και το ψάρεμα. Διάρκεια επ αόριστον. Κάποια στιγμή βέβαια θα πρέπει αν μας διασώσουν γιατί θα μου έχει λείψει το μηχανάκι μου και το ίντερνετ

Το καλύτερο σενάριο που διάβασα μετά το Jurassic Park👌

 

image.png.075b75892fc799032f0e95b2f191432d.png

 

4 λεπτά πριν, trolley είπε

όταν σας πω τη δική μου θα κουφαθείτε

Γράψ'την τότε...😌

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Λοιπόν.... έχετε δει φαντάζομαι τη τηλεοπτική σειρά "Τα πουλιά πεθαίνουν τραγουδώντας" (ελληνοπρεπής μετάφραση του τίτλου The Thorn Birds, μιας ροζ-ψευτοιστορικής νουβέλας με κοινωνικό μίνιμα). Σε μία φάση, η κοκινομάλλα-νάραμου πρωταγωνίστρια πάει μόνη της σε μία σκληρά ερημική ακτή, να στοχαστεί για ποιο λόγο δεν θέλει να την πηδήξει ο καρδινάλιος που έχει ερωτευτεί από 5 ετών (ο οποίος θέλει μεν, αλλά ως καθολικός καρδινάλιος δεν... δύναται).

 

Σε μία φάση, ο καρδινάλιος έχει φλιπάρει τόσο πολύ από την ταύλα που μαθαίνει ότι η πρωταγωνίστρια είναι εκεί μόνη της, μακρυά από ανθρώπου μάτι, και φεύγει σκαστός από τον Πάπα και πάει και κάθεται μαζί της μία βδομάδα και την ξεσκίζει (βαρύτατη αμαρτία για καρδινάλιο).

 

Ε, αυτό θα ήθελα, δηλαδή να είμαι είτε ο καρδινάλιος, είτε η κοκκινομάλα, είτε ένας αστερίας να λιάζεται στη λευκή άμμο καθώς προσεύχονται.

 

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 

 

 

Επεξεργασμένο από trolley
  • Like 1
  • Χαχα 2

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, trolley είπε

Ε, αυτό θα ήθελα, δηλαδή να είμαι είτε ο καρδινάλιος, είτε η κοκκινομάλα, είτε ένας αστερίας να λιάζεται στη λευκή άμμο καθώς προσεύχονται.

 

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 

 

image.gif.7941644dad4027fcf60fc5516452ce02.gif

  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, trolley είπε

Αντλώντας έμπνευση από το νήμα "Διακοπές;" αλλά και το album "Imaginary Cuba" του Bill Laswell, ανοίγω ένα νήμα καλώντας σας να περιγράψετε πως θα ήταν οι ιδανικές διακοπές για εσάς. Ερωτήματα: α) Σε ποια ηλικία (σας), β) Με ποιον/ποιαν/ποιο, γ) Που, δ) Ποια περίοδο του έτους, ε) Για πόσες μέρες / εβδομάδας, στ) Με ποιο καθημερινό όριο εξόδων, ζ) Ποιες ειδικές παραμέτρους (π.χ. "να ξέρω κολύμπι").

 

Το άλμπουμ των Aerosmith "Permanent Vacation", δέον όπως μη-συμπεριληφθεί στις πηγές έμπνευσης.

Ερωτήματα:

α) Σε ποια ηλικία (σας),  29

β) Με ποιον/ποιαν/ποιο,  Mε μια γυναικάρα, μια από αυτές που είχα/έχω

γ) Που,   Στην ιδιαίτερη πατρίδα μου και μόνο εκεί

δ) Ποια περίοδο του έτους,   Κυρίως καλοκαίρι

ε) Για πόσες μέρες / εβδομάδας,  Σπαστά, 3ήμερα - 5νθήμερα

στ) Με ποιο καθημερινό όριο εξόδων Τιμές τελους δεκαετίας του 90

, ζ) Ποιες ειδικές παραμέτρους (π.χ. "να ξέρω κολύμπι").   Να είμαι με το σώμα που ήμουν, να ξέρω κολύμπι που ξέρω και να βγει ένας από το αυτοκίνητο να μου κάνει τσαμπουκά και μόλις έβγαινα έξω από το δικό μου  να αρχίσει να τρέχει μόλις με είδε και η γκόμενα να γελάει και να μου λέει, τον βλάκα δεν τον περίμενε να σε δει έτσι σαν μποξέρ βαρέων βαρών.  ( αυτό να ξέρεις μου έχει συμβεί πολλές φορές. Είναι αυτό που έλεγε στο karate kid προπονούμαι για να μη χρειάζεται να παλέψω 🤣)

 

 Αυτές είναι οι διακοπές μου και οι πραγματικές και οι ονειρεμένες μαζί.

 Να έχω την υγεία μου θέλω.

 Τίποτε άλλο.

 Τις διακοπές που ήθελα τις έζησα όπως τις ονειρευόμουν. 

και ακόμα έτσι θα τις ζω, μόνο την υγεία μου και μια παραλία . Δε θέλω τίποτε άλλο, δε θέλω να δω κάτι άλλο, όλα είναι σάπια, μόνο το όνειρο που ζω είναι καλό και δε θέλω να τελειώσει. Ζήτω η Presonus 🤣

 

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cos, η ζωή χρειάζεται απλότητα. Μια ερημική παραλία, εσύ, ένα ηλιακό πάνελ, ένας stereo ενισχυτής για keys και ένα Montage M.

 

image.png.0eccdc8381ac13062d1c2b17721cb779.png

  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

ΟΚ - 

Υπάρχουν τρεις πόλεις στην Ευρώπη που θα πήγαινα ευχαριστα

Η Άσπρη: Το Παρίσι, με τα άσπρα μάρμαρα και τα πράσινα δένδρα στις λεωφόρους. Αν ξέρεις τα κατατόπια μπορείς να φας πιάτα που δεν υπάρχουν πουθενά αλλού. Αν όχι, μια μπαγκέτα και ένα εσπρέσσο με 30 ευρώ κάνουν τη δουλεια το ίδιο καλά

Η γκρίζα: To Λονδίνο. Πολυπολιτισμικό, θέατρα, εκπλητικά μαγαζιά για φαγητό και booz. Δεν υπάρχει περίπτωση να βαρεθείς

H κόκκινη. Ρώμη. Ιστορία και μαγεία σε κάθε στενό. Για εραστές 

 

 

PS. Πολύ exposure μεό λα αυτά - τα ξαναλέμε του χρόνου - να είστε όλοι καλά 

Επεξεργασμένο από SibLt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου