Προς το περιεχόμενο

Διακοπές?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, Nekkon είπε

 

 

 

Γιατί να κάνεις αγώνα να ανεχτεις οτιδήποτε ΜΗ ανθρώπινο και να ξεβολευτεις και να νιώθεις βολικά στην δυσκολία που αντιμετωπίζεις, αλλά να μη θέλεις να ξεβολευτεις εξίσου ανεχόμενος τον συνάνθρωπο;

Απλή περιέργεια 

Είναι αυτό που λέει, δεν μπορείς να τα βάλεις με τη φύση, ενώ τον άνθρωπο, απλά τον βγάζεις απ το κάδρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Superfunk είπε

 

 Αυτές ΙΝΕ οκ οι προϋποθέσεις?

 

IMG_20220707_203032.thumb.jpg.1d409e95043462061233974799ae96da.jpgIMG_20220707_162303_1.thumb.jpg.9edcdc08bb94241976ad83b463180e44.jpgIMG_20220703_102223.thumb.jpg.8f6e9c2627f0fa18f1de57e491ebe985.jpgIMG_20220706_154146.thumb.jpg.3772b49fd4710ba3405d08ffe3347ef0.jpg

Ωραία παραλία αλλά χρειάζομαι και κάνα δέντρο να κάθομαι από κάτω, και καφετέρια / ταβέρνα με ομπρέλες μου κάνει. Που είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Ωραία παραλία αλλά χρειάζομαι και κάνα δέντρο να κάθομαι από κάτω, και καφετέρια / ταβέρνα με ομπρέλες μου κάνει. Που είναι?

Γιατί;Για κατασκήνωση θα πας;Εγώ πάω στις επτά το πρωί,κολυμπάω 1-2 μίλια και μετά στεγνώνω περπατώντας κάνα χιλιόμετρο παραθαλάσσια και γυρνω στο ξενοδοχείο μου κατά τις 9.30.

Μετα ξαναπάω κατά τις 19.00 για μια επιπλέον βουτιά.

Εννοείται ότι δεν κάθομαι ποτέ για ηλιοθεραπεία και αραγμα κάτω από τον ήλιο.

Και φυσικά ούτε για πλάκα δεν πάω στη θάλασσα μεταξύ 11.00-17.00.

Και εννοείται ότι αν η παραλία έχει παραπάνω από ΠΕΝΤΕ άτομα, ακόμα και αυτή που βλέπεις,φεύγω αμέσως, δεν μπορώ την πολυκοσμία.

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Γιατί;Για κατασκήνωση θα πας;Εγώ πάω στις επτά το πρωί,κολυμπάω 1-2 μίλια και μετά στεγνώνω περπατώντας κάνα χιλιόμετρο παραθαλάσσια και γυρνω στο ξενοδοχείο μου κατά τις 9.30.

Μετα ξαναπάω κατά τις 19.00 για μια επιπλέον βουτιά.

Εννοείται ότι δεν κάθομαι ποτέ για ηλιοθεραπεία και αραγμα κάτω από τον ήλιο.

Και φυσικά ούτε για πλάκα δεν πάω στη θάλασσα μεταξύ 11.00-17.00.

Και εννοείται ότι αν η παραλία έχει παραπάνω από ΠΕΝΤΕ άτομα, ακόμα και αυτή που βλέπεις,φεύγω αμέσως, δεν μπορώ την πολυκοσμία.

Γι' αυτό και δεν λες που είναι μην έρθουμε χD Εμένα η ώρα μου για μπάνιο είναι όταν ο ήλιος είναι ακριβώς από πάνω, ο κόσμος δεν με ενοχλεί αρκεί να έχω το χώρο μου στη σκιά, επί πληρωμή συνήθως. Θέλω να φάω μεσημεριανό μετά το μπάνιο, να πιω καφέ, ένα εικοσάρικο το άτομο είναι στάνταρ έξοδο τη φορά, χωρίς τις βενζίνες

Επεξεργασμένο από Άγιος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Superfunk είπε

 

Και εννοείται ότι αν η παραλία έχει παραπάνω από ΠΕΝΤΕ άτομα, ακόμα και αυτή που βλέπεις,φεύγω αμέσως, δεν μπορώ την πολυκοσμία.

.... Και γι αυτό επέλεξες την Ιαπωνία... 😆

  • Χαχα 1

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, noe13 είπε

.... Και γι αυτό επέλεξες την Ιαπωνία... 😆

Προφανώς δεν μπορεί του πολλούς Νεοέλληνες... με πολλούς Ιάπωνες δεν έχει πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, noe13 είπε

.... Και γι αυτό επέλεξες την Ιαπωνία... 😆

 

Την πολυκοΖμια στην παραλια ρε συ εννοω, 😅 και φυσικα και στα νησια για αυτο δεν εχω παει ΠΟΤΕ διακοπες απο μεσα Ιουλιου εως και τελος Αυγουστου, παντα αρχες Ιουλιου παω στα νησια ή μεσα ΣεπτεΜβρη 

 

Στις πολεις ,που λατρευω (ετσι κι αλλιως η φυση και η επαρχια οπως και τα προαστια της Αθηνας  με κανουν να βαριεμαι  μεχρι θανατου μετα απο 5-6 ημερες) δωσε μου βαβουρα και κοΖμο και παρε μου την ψυχη...

 

παντως και στην Ιαπωνια που πηγαμε για μπανιο (εχει 42 βαθμους και 99% υγρασια) μονοι μας ειμασταΝε και ας ειμαστανε σε πολεις ανω των 10 εκ κατοικων.....μια και πηγαμε καθημερινη, κανονικα εκει ΠΣΚ μαζευεται κανα 500αρι χιλιαδες κοΖμοσ για πλακα 😅 (ενταξει στο νυΧτερινο μπανιο στην Ονταϊμπα ειχε καμμια 100αρια ατομα αλλα μπανιο καναμε μονο εμεις και 3καμμια 10αρια Ιαπωνες οι αλλοι επιναν μπυρες στην παραλια και χαζεΒαν τσι ουρανοΞιστε)  

 

 

 

 

20240717_132934.jpg

20240717_135808.jpg

20240718_203845.jpg

20240719_132720.jpg

Επεξεργασμένο από Superfunk
,

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Superfunk είπε

Γιατί;Για κατασκήνωση θα πας;Εγώ πάω στις επτά το πρωί,κολυμπάω 1-2 μίλια και μετά στεγνώνω περπατώντας κάνα χιλιόμετρο παραθαλάσσια και γυρνω στο ξενοδοχείο μου κατά τις 9.30.

Μετα ξαναπάω κατά τις 19.00 για μια επιπλέον βουτιά.

Εννοείται ότι δεν κάθομαι ποτέ για ηλιοθεραπεία και αραγμα κάτω από τον ήλιο.

Και φυσικά ούτε για πλάκα δεν πάω στη θάλασσα μεταξύ 11.00-17.00.

Και εννοείται ότι αν η παραλία έχει παραπάνω από ΠΕΝΤΕ άτομα, ακόμα και αυτή που βλέπεις,φεύγω αμέσως, δεν μπορώ την πολυκοσμία.

Εννοείται ποτέ μεσημέρι ή νωρίς απόγευμα στην παραλία, τότε μόνο τα κοροϊδα, οι τακατούκες και όσες γαμπρίζουν πάνε. Α, και οι μαύροι με τα κομπολόγια...

  • Χαχα 1

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, kwstas79 είπε

Εννοείται ποτέ μεσημέρι

Άσε έκανα την λαλακια και πήγα στη Φουκουόκα 12 το μεσημέρι για μπάνιο... σκέψου τώρα....43 υπό σκιά καμμία 70αρα υπό τον ήλιον 🤣 υγρασία 95% και θάλασσα που καιει😅...πιο στεγνός ημανε μέσα στη θάλασσα παρά έξω..

Αφού μου έφερε την Asahi στο μπαρ κατεΠσυγμενη όπως πάντα τις πίνουν τις μπύρες εδώ και σε παγωμένο που σε ένα λεπτό είχε βράσει 😅

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Nekkon είπε

Γιατί να κάνεις αγώνα να ανεχτεις οτιδήποτε ΜΗ ανθρώπινο και να ξεβολευτεις και να νιώθεις βολικά στην δυσκολία που αντιμετωπίζεις, αλλά να μη θέλεις να ξεβολευτεις εξίσου ανεχόμενος τον συνάνθρωπο;

Γιατί είναι ο ορισμός του "Γεροπαράξενου"...🥱

  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου