Προς το περιεχόμενο

Διακοπές?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Για όλους εσάς που μένετε σε παραθαλλάσια μέρη (νησιά ή και mainland), αλλά κυρίως νησιά.

Το όνειρό μου είναι να ήμουν και εγώ σε ένα τέτοιο , νησί όπως προείπα, και να έχω μαγαζί με ήδη λαικής τέχνης.

Να το δουλεύω μόνος, και να κάθομαι εκεί από τις 7 το πρωί μέχρι τις 12 το βράδυ, με χαβανέζικο πουκάμισο και να έρχονται οι τουρίστες και να παίρνουν τσολιαδάκια και να μου αφήνουν ευρώ.

Άσκαστα λεφτά......😄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, LK είπε

Για όλους εσάς που μένετε σε παραθαλλάσια μέρη (νησιά ή και mainland), αλλά κυρίως νησιά.

Το όνειρό μου είναι να ήμουν και εγώ σε ένα τέτοιο , νησί όπως προείπα, και να έχω μαγαζί με ήδη λαικής τέχνης.

Να το δουλεύω μόνος, και να κάθομαι εκεί από τις 7 το πρωί μέχρι τις 12 το βράδυ, με χαβανέζικο πουκάμισο και να έρχονται οι τουρίστες και να παίρνουν τσολιαδάκια και να μου αφήνουν ευρώ.

Άσκαστα λεφτά......😄

Ναι αλλά πρέπει να είναι πολύ κοσμοπολίτικο το μέρος. Αλλιώς ούτε τα λεφτά από δύο διαζύγια το μήνα δεν είναι 😅

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Nekkon είπε

Ναι αλλά πρέπει να είναι πολύ κοσμοπολίτικο το μέρος. Αλλιώς ούτε τα λεφτά από δύο διαζύγια το μήνα δεν είναι 😅

Σε κοσμοπολιτικο θα πάω.

Και θα τα πουλάω και αρκιβά 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderator

Είμαι στο γραφείο, 16:43.

Παρασκευή 19-7-2027.

Έχω φραπέ , μουσική και χαλαρή γραφοδουλειά.

Μπροστά μου είναι παρκαρισμένο ένα αυτοκίνητο και ο ο ιδιοκτήτης, ο ερμος, προσπαθεί να του χωρέσει τις βαλίστες στο πορτ μπαγαζ.

Βγάζει τη μία , βάζει την άλλην, αλλά πάντα μια  περισσεύει.

Tetris  , tangram  .......δεν ξέρω τί παίζει ακριβώς , αλλά ο γρίφος είναι δύσκολος.

Αγκομαχάει....έχει και ζέστη.

Όταν (χρονικουποθετικό )τα καταφέρει , θα φορτώσει τη φαμίλια μέσα στο σεντάν και αφού φάει την κίνηση .....θα του ζαλίζουν το κεφάλι στο εξωτικό μέρος που θα πάει (άσε που πρέπει και να ξεφορτώσει φαντάζομαι).

Αυτό δεν είν αι διακοπές, αυτό είναι καταδικαστική απόφαση. 😆

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μαγκιά είναι να κανονίζεις έτσι τις διακοπές ή τις αποδράσεις σου ώστε να μην ταλαιπωρείσαι πολύ, θέλει σχέδιο και μετριοπάθεια στην επιλογή του προορισμού (κοντά) και στο πόσο θα κάτσεις, γίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
5 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Η μαγκιά είναι να κανονίζεις έτσι τις διακοπές ή τις αποδράσεις σου ώστε να μην ταλαιπωρείσαι πολύ, θέλει σχέδιο και μετριοπάθεια στην επιλογή του προορισμού (κοντά) και στο πόσο θα κάτσεις, γίνεται

Εγώ αντίθετα νομίζω ότι "Οι διακοπές" είναι κάτι που αν τις "κανονίσεις" από πριν , μάλλον είναι αγγαρεία.

Γιατί ούτε είναι σίγουρο πως όταν θα έρθει η ώρα να πας θα έχεις διάθεση, ούτε ότι θα έχει καλό καιρό, ούτε τίποτα,.

Για εμένα το ιδανικό είναι, αν έτσι που κάθομαι τωρα χαλαρός, να μου τη δώσει και σηκωθώ να φύγω.

Ούτε καν βαλίτσα να κάνω.

Οδοντόκρεμα, οδοντόβουρτσα....κλειδιά από το αμάξι....οκ και ένα κοστουμάκι να υπάρχει.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, LK είπε

Είμαι στο γραφείο, 16:43.

Παρασκευή 19-7-2027.

Έχω φραπέ , μουσική και χαλαρή γραφοδουλειά.

Μπροστά μου είναι παρκαρισμένο ένα αυτοκίνητο και ο ο ιδιοκτήτης, ο ερμος, προσπαθεί να του χωρέσει τις βαλίστες στο πορτ μπαγαζ.

Βγάζει τη μία , βάζει την άλλην, αλλά πάντα μια  περισσεύει.

Tetris  , tangram  .......δεν ξέρω τί παίζει ακριβώς , αλλά ο γρίφος είναι δύσκολος.

Αγκομαχάει....έχει και ζέστη.

Όταν (χρονικουποθετικό )τα καταφέρει , θα φορτώσει τη φαμίλια μέσα στο σεντάν και αφού φάει την κίνηση .....θα του ζαλίζουν το κεφάλι στο εξωτικό μέρος που θα πάει (άσε που πρέπει και να ξεφορτώσει φαντάζομαι).

Αυτό δεν είν αι διακοπές, αυτό είναι καταδικαστική απόφαση. 😆

 

 

κατι κανει λαθος, εγω εχω ερθει Ιαπωνια για εναν μηνα με 2 βαλιτσακια των 7 κιλων και ενα backpack των 4 κιλων (για τον μικρο), ολα προγραμματισμενα στην εντελεια φυσικα απο ΕΜΕΝΑ εδω και ΜΗΝΕΣ (για αυτο και πληρωσα τα εισητηρια της καλυτερης αεροπορικης του κοσμου, EMIRATES, για Tokyo ελαχιστα περισσοτερα απο αυτα για Μυκονο και τα ξενοδοχεια, για τις ημερες που δεν θα μας φιλοξενει η Ιαπωνικη κυβερνηση, στο 1/3 της τιμης αυτων της Αθηνας). 

 

το ιδιο κανω με ολα τα ΤΑΞΙΔΙΑ μου εδω και δεκαετιες (η λεξη διακοπες δεν μου λεει τιποτα, ταξιδια κανω στο εσωτερικο και εξωτερικο)

 

δεν θελει κοπο, τροπο θελει...οποτε εχω παει "διακοπες" της τελευταιας στιγμης , 2-3 φορες στη ζωη μου δηλ.το εχω μετανιωσει φρικτα.  

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Superfunk είπε

 

 

κατι κανει λαθος,

Μάλλον όλα λάθος τα κάνει 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LK είπε

Μάλλον όλα λάθος τα κάνει 😄

 

εισαι και γουρλης, μολις μας εκανε Free Upgrade στην business η Emirates για την επιστροφη λογω μειωμενης κινησης και loyalty προφανως , θυμισε μου να σε κερασω    😅 

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LK είπε

Είμαι στο γραφείο, 16:43.

Παρασκευή 19-7-2027.

Έχω φραπέ , μουσική και χαλαρή γραφοδουλειά.

Μπροστά μου είναι παρκαρισμένο ένα αυτοκίνητο και ο ο ιδιοκτήτης, ο ερμος, προσπαθεί να του χωρέσει τις βαλίστες στο πορτ μπαγαζ.

Βγάζει τη μία , βάζει την άλλην, αλλά πάντα μια  περισσεύει.

Tetris  , tangram  .......δεν ξέρω τί παίζει ακριβώς , αλλά ο γρίφος είναι δύσκολος.

Αγκομαχάει....έχει και ζέστη.

Όταν (χρονικουποθετικό )τα καταφέρει , θα φορτώσει τη φαμίλια μέσα στο σεντάν και αφού φάει την κίνηση .....θα του ζαλίζουν το κεφάλι στο εξωτικό μέρος που θα πάει (άσε που πρέπει και να ξεφορτώσει φαντάζομαι).

Αυτό δεν είν αι διακοπές, αυτό είναι καταδικαστική απόφαση. 😆

Στο συγκεκριμένο σενάριο πάντα κολλάει μια υστερικιά σύζυγος να του λέει τι κάνει λάθος σε κάθε βήμα του

  • Χαχα 2

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου