Προς το περιεχόμενο

Διακοπές?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Νωρίς το πρωί και αργά το απόγευμα είναι μέτρια πράγματα, μετριότητες, αν δεν πέσεις στο νερό στο τσίτσιρο τση κάψας, σαν το κάρβουνο, δεν καταλαβαίνεις καλοκαίρι

Επεξεργασμένο από Άγιος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 8/7/2024 στις 6:46 ΜΜ, LK είπε

βρες που θα φας (πρόβλημα για εμένα διότι δεν τρώω το 90% αυτών που βρίσκεις στα "παραθαλάσσια μέρη"- και άντε κουβάλα μαζί σου πρωτεΐνες -κρεατίνες - μαγνήσια - βιταμίνες, Ω3 

Μπορείς να μας δώσεις ένα ενδεικτικό ημερήσιο σου meal plan; Τι τρως σε μια μέρα, το έχω μεγάλη απορία 

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
13 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Μπορείς να μας δώσεις ένα ενδεικτικό ημερήσιο σου meal plan; Τι τρως σε μια μέρα, το έχω μεγάλη απορία 

Είναι πολύ εύκολο.

 

1 σκουπ πρωτείνης μετα την προπόνηση (στις 11 και 15 ) .

 Μεσήμέρι 2 σκέτα μοσχαρίσια μπιφτέκια (110 γρ. έκαστο) + ένα γιαόυρτι στραγγιστό (200 γρ. ) 2 % λιπαρά, και 50 γραμμάρια καρύδια .

Βράδυ: το ίδιο με το μεσημέρι 😁

 

Καμία φορά αλλάζω τα μπιφτέκια με κοτόπουλο και τα καρύδια με αμύγδαλα. Η ποσότητα η ίδια πάνω κάτω (με το μάτι , δεν ζυγίζω πλεόν).

 

Κάθε μέρα, για πάνω από έναν χρόνο, πιο πολύ γιατί βαριέμαι να ξανα μετράω.

Αν θέλω να αυξήσω πρωτείνη , πίνω ακόμα ένα σκουπ ή τρώω κανα γιαούρτι ακόμα.

 

Συμπληρώματα, συμπλεγμα διαφόρων βιταμινών Β. C, D (αναβράζοντα)....μαγνήσιο σε κάψουλα, και ψευδάργυρο που και που σε κάψουλα. Κρεατίνη σε σκόνη 5 γρ. / ημέρα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, LK είπε

Είναι πολύ εύκολο.

 

1 σκουπ πρωτείνης μετα την προπόνηση (στις 11 και 15 ) .

 Μεσήμέρι 2 σκέτα μοσχαρίσια μπιφτέκια (110 γρ. έκαστο) + ένα γιαόυρτι στραγγιστό (200 γρ. ) 2 % λιπαρά, και 50 γραμμάρια καρύδια .

Βράδυ: το ίδιο με το μεσημέρι 😁

 

Καμία φορά αλλάζω τα μπιφτέκια με κοτόπουλο και τα καρύδια με αμύγδαλα. Η ποσότητα η ίδια πάνω κάτω (με το μάτι , δεν ζυγίζω πλεόν).

 

Κάθε μέρα, για πάνω από έναν χρόνο, πιο πολύ γιατί βαριέμαι να ξανα μετράω.

Αν θέλω να αυξήσω πρωτείνη , πίνω ακόμα ένα σκουπ ή τρώω κανα γιαούρτι ακόμα.

 

Συμπληρώματα, συμπλεγμα διαφόρων βιταμινών Β. C, D (αναβράζοντα)....μαγνήσιο σε κάψουλα, και ψευδάργυρο που και που σε κάψουλα. Κρεατίνη σε σκόνη 5 γρ. / ημέρα.

Σαλάτα/φρούτα; Όχι;

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, LK είπε

Είναι πολύ εύκολο.

 

1 σκουπ πρωτείνης μετα την προπόνηση (στις 11 και 15 ) .

 Μεσήμέρι 2 σκέτα μοσχαρίσια μπιφτέκια (110 γρ. έκαστο) + ένα γιαόυρτι στραγγιστό (200 γρ. ) 2 % λιπαρά, και 50 γραμμάρια καρύδια .

Βράδυ: το ίδιο με το μεσημέρι 😁

 

Καμία φορά αλλάζω τα μπιφτέκια με κοτόπουλο και τα καρύδια με αμύγδαλα. Η ποσότητα η ίδια πάνω κάτω (με το μάτι , δεν ζυγίζω πλεόν).

 

Κάθε μέρα, για πάνω από έναν χρόνο, πιο πολύ γιατί βαριέμαι να ξανα μετράω.

Αν θέλω να αυξήσω πρωτείνη , πίνω ακόμα ένα σκουπ ή τρώω κανα γιαούρτι ακόμα.

 

Συμπληρώματα, συμπλεγμα διαφόρων βιταμινών Β. C, D (αναβράζοντα)....μαγνήσιο σε κάψουλα, και ψευδάργυρο που και που σε κάψουλα. Κρεατίνη σε σκόνη 5 γρ. / ημέρα.

Δεν ξέρω αν η πρωτεΐνη σε χορταίνει κάπως αλλά με 400 γραμμάρια κρέας χωρίς κάτι συνοδευτικό να γεμίσει το στομάχι εγώ δεν τη βγάζω, το γιαούρτι και τα καρύδια δεν τα υπολογίζω καν, αυτά είναι για να σου ανοίξουν την όρεξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
51 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Σαλάτα/φρούτα; Όχι;

Φρούτα φυσικά ΠΟΤΕ.

Σαλάτα αν βρω κάνα αγγούρι το τρώω με αλάτι. Αλλά βασικά σπάνια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Δεν ξέρω αν η πρωτεΐνη σε χορταίνει κάπως αλλά με 400 γραμμάρια κρέας χωρίς κάτι συνοδευτικό να γεμίσει το στομάχι εγώ δεν τη βγάζω, το γιαούρτι και τα καρύδια δεν τα υπολογίζω καν, αυτά είναι για να σου ανοίξουν την όρεξη

 

Σκοπός μίας τέτοιας αγωγής δεν είναι η τέρψη των αισθήσεων, ούτε μπορεί να αναλυθεί με όρους όπως "όρεξη" ή "χορταίνουν". Άμα δεις φωτογραφίες του LK, θα δεις αμέσως ότι υπάρχει αντίκρυσμα σε αυτά που λέει, αντίκρυσμα που δεν έχει το ίδιο κοινό με το κοινό ενός (έστω καλού) εστιατορίου.

 

Μπράβο LK, αν και δεν μας έγραψες για νερό και ύπνο, που είναι πολύ σημαντικά, υποθέτω.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
24 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Δεν ξέρω αν η πρωτεΐνη σε χορταίνει κάπως αλλά με 400 γραμμάρια κρέας χωρίς κάτι συνοδευτικό να γεμίσει το στομάχι εγώ δεν τη βγάζω, το γιαούρτι και τα καρύδια δεν τα υπολογίζω καν, αυτά είναι για να σου ανοίξουν την όρεξη

Η πρωτεΐνη και σε χορταίνει και σου προκαλεί κορεσμό. 

Επίσης απελευθερώνει σταδιακά ενέργεια.

Επίσης το 30% των θερμίδων της το σπατάλας για την πέψη της.

Δεν κάνει το μπαμ του υδατάνθρακα,  να σε μπουστάρει το πρώτο 20 λεπτό, να σου ανεβάσει την ινσουλίνη στο Θεό και μετά να σε ρίξει στα τάρταρα. 

Όλα θέμα συνήθειας είναι. 

Το γιαουρτι (το στραγγιστό 2%) είναι ό,τι καλλίτερο από άποψη αναλογίας τιμής-θερμίδων-πρόσληψης πρωτεΐνης -λιπαρών. 

Με λιγότερο από 1 ευρώ παίρνεις 20 γρ. Πρωτεΐνη,  μόλις 100 θερμίδες και ελάχιστα λιπαρά 

Τα καρύδια είναι για τα Ω3 και το μαγνήσιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, trolley είπε

 

 

 

Μπράβο LK, αν και δεν μας έγραψες για νερό και ύπνο, που είναι πολύ σημαντικά, υποθέτω.

 

 

Από αυτά ξεκινάς. 

Αν δεν κοιμάσαι 8ωρες τις σωστές ώρες και δεν πίνεις 3-4 λίτρα νερό την ημέρα,  ο,τι άλλο και να κάνεις είναι σχεδόν μάταιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου