Προς το περιεχόμενο

Διακοπές?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Οι διακοπές είναι ο 4ος κύκλος της κόλασης του Δάντη. Και ιδιαίτερα όταν περιλαμβάνουν παραλίες... Δεν έχω χειρότερο.

Αν υπάρχει βουνό στην εξίσωση είναι πιο ανεκτά τα πράγματα.

Αλλά όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος, ο 4ος κύκλος μας αναμένει με ανοιχτές αγκάλες... 😈

 

 

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μπάνια κάνουν καλό στην υγεία, προσωπικά μου αρέσει πολύ η ζεστή θάλασσα και με μια μάσκα μπορώ να κάτσω μέσα μέχρι να σουφρώσουν τα δάκτυλα μου ως το μη περαιτέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Λούστη χειμώνα δεν σε θέλω,

γουστάρω ψάθινο καπέλο"

 

Από την ποιητική μου συλλογή "Μην είστε κοροϊδα".

  • Χαχα 2

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ωραία είναι και η θάλλασα και η παραλία, αλλά υπό προϋποθέσεις , αλλιως καταντά όντως βασανιστήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LK είπε

Ωραία είναι και η θάλλασα και η παραλία, αλλά υπό προϋποθέσεις , αλλιως καταντά όντως βασανιστήριο.

 

 Αυτές ΙΝΕ οκ οι προϋποθέσεις?

 

IMG_20220707_203032.thumb.jpg.1d409e95043462061233974799ae96da.jpgIMG_20220707_162303_1.thumb.jpg.9edcdc08bb94241976ad83b463180e44.jpgIMG_20220703_102223.thumb.jpg.8f6e9c2627f0fa18f1de57e491ebe985.jpgIMG_20220706_154146.thumb.jpg.3772b49fd4710ba3405d08ffe3347ef0.jpg

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας όπως τη βρίσκει, προ αμνημονεύτων ετών με τη συχωρεμένη έφευγα απρογραμμάτιστα μέσα στον Αύγουστο και με πήγαινε συνήθως σε μέρη με κόσμο. Κάποιες φορές κοιμηθήκαμε στη παραλία. Ε τι να γίνει. Σιχαίνομαι οτιδήποτε έχει προγραμματιστεί μήνες ή και χρόνια πριν, σιχαίνομαι τις ομαδικές εκδρομές, τους κοσμοπολίτικους προορισμούς.

Η βαλίτσα είναι έτοιμη εντός 10 λεπτών, αφού ξέρω από πριν τι πρέπει να έχω μαζί ανάλογα με την εποχή.

Το αυτοκίνητο είναι πάντα εξοπλισμένο με τα πάντα, ακόμα και για πυρηνικό ολοκαύτωμα. Τροφή, νερό, καύσιμα, ρούχα για οποιαδήποτε κατάσταση-πλην δεξιώσεων. Έχει τύχει βραδυά 15αυγουστο με -5  στο βουνό. 

Οφείλεις και πρέπει να πας σύμφωνα με αυτά που θα σου δώσει η στιγμή και η φύση. Είναι απόλαυση να βρεθείς σε μια χιονοθύελλα, ένα μπουρίνι, μια καταιγίδα. Αν είσαι κατάλληλα προετοιμασμένος και σώφρων θα απολαύσεις ΚΑΙ την ΄΄αναποδιά'' .

Απ το 91 πηγαίνω στο βουναλάκι μου, χειμώνα καλοκαίρι, μόνο 5-6 χρόνια με τη συχωρεμένη δεν πήγα γιατί, ήταν του υψηλοτάκουνου, τελικά με χώρισε και ησύχασα.

Είχε πλάκα μια φορά πριν χρόνια ξέπεσα σε ένα κυριλέ κάμπινγκ στη Χαλκιδική για μια βραδιά. Οι τύποι κουβάλαγαν τηλεοράσεις-φριτέζες-ερκοντίσιον-πισίνες κι εγώ έβγαλα 4 ζαντολάστιχα και τα έκανα τραπεζοκαθίσματα 🥳

Παντού και πάντα θα βρεις μια φιλόξενη καλύβα να τη βγάλεις καθαρή .

Τη συγκεκριμένη κάποιος ΒΛΑΞ κάποτε την έκαψε, αλλά δεν μασάμε, πάντα βρίσκεται μια φιλόξενη γωνιά, με όλες τις ανέσεις και συνήθως μόνος γιατί δεν αντέχω τις ιδιοτροπίες των άλλων 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Κάποιες φορές κοιμηθήκαμε στη παραλία. Ε τι να γίνει

 

19 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Έχει τύχει βραδυά 15αυγουστο με -5  στο βουνό. 

Οφείλεις και πρέπει να πας σύμφωνα με αυτά που θα σου δώσει η στιγμή και η φύση. Είναι απόλαυση να βρεθείς σε μια χιονοθύελλα, ένα μπουρίνι, μια καταιγίδα. Αν είσαι κατάλληλα προετοιμασμένος και σώφρων θα απολαύσεις ΚΑΙ την ΄΄αναποδιά'' .

 

19 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

έβγαλα 4 ζαντολάστιχα και τα έκανα τραπεζοκαθίσματα

 

19 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

δεν αντέχω τις ιδιοτροπίες των άλλων 

Γιατί να κάνεις αγώνα να ανεχτεις οτιδήποτε ΜΗ ανθρώπινο και να ξεβολευτεις και να νιώθεις βολικά στην δυσκολία που αντιμετωπίζεις, αλλά να μη θέλεις να ξεβολευτεις εξίσου ανεχόμενος τον συνάνθρωπο;

Απλή περιέργεια 

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου