Προς το περιεχόμενο

Διακοπές?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

50 λεπτά πριν, SibLt είπε

Είσαι ΠΟΙΗΤΗΣ!

 Είμαι και δι αυτό είμαι καυλήτερος το Κοζ, διατί σαν μουζίκοι, ημπορεί να είναι ισάξιος, αλλά δεν είναι ποιητής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω ασθένειας της κυράς, δεν προβλέπετε να είμαι διακοπεύων φέτο, οπότε θα απολαύσω το γερμανικό καλοκαίρι (4 εποχές σε μία μέρα με μπόνους 666% υγρασία ΠΑΝΤΑ). Το μόνο καλό είναι πως από ότι μου είπαν κάτι γέροντες θα καταστραφεί ο κόσμος φέτο, οπότε τι είχαμε, τι χάσαμε.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

To μόνο μέρος που με ξεκουράζει , είναι η οικία μου.

Θα περάσω τις διακοπές μου (τις οποιες κάνω όλο τον χρόνο- έτσι το αισθάνομαι ) στα studios μου , στο γραφείο και στην βιβλιοθήκη μου.

Το βράδυ, στην ταινιοθήκη μου.

Με τις δικογραφίες μου, τις μουσικές μου, τις ταινίες και τις φωτογραφιές μου.

Επίσης με ξεκουράζει αφάνταστα η γυμναστική , και πλέον τα γυμναστήρια είναι άδεια, οπότε κάθε πρωί είμαι εκεί.

Τέλος , σε Ελληνικό νησί ή Ελληνικό παραθαλάσσιο μέρος δεν θα πήγαινα ούτε και αν μου έδινες 500 € / ημέρα, πόσο μάλλον να πληρώσω .

Το εξωτερικό δεν με ενδιαφέρει , γιατί βασικά βαριέμαι τις μεγάλες μετακινήσεις.

Στο σπίτι μου , λοιπόν.

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, LK είπε

Τέλος , σε Ελληνικό νησί ή Ελληνικό παραθαλάσσιο μέρος δεν θα πήγαινα ούτε και αν μου έδινες 500 € / ημέρα

Γιατί?🤔

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
11 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Γιατί?🤔

Γιατί δεν έχω καμία διάθεση να πληρώνω υπέρογκα ποσά (είτε  ακτοπλοϊκά , είτε αεροπορικά) για να μεταβώ σε ένα μέρος όπου θα πληρώνω υπέρογκα ποσά για ένα απλό δωμάτιο για έναν ύπνο και ένα ντούζ και να συνοστίζομαι σε παραλίες με υπέρογκα ποσά για ξαπλώστρες , για να βλέπω χοντρούς Βούλγαρους και Ρουμάνους ή  Άραβες και wanna be Αθηναϊκές celebrities.

Και το πρόβλημα μου δεν είναι τα $, αλλά το να με κοροιδέυουν .

Έχω και πολλές ανοιχτές προσκλήσεις σε παραθαλάσσια σπίτια φίλων, αλλά η αρχή είναι η ίδια.

Για μένα οι διακοπές είναι συνώνυμο των φωτογραφιών του Slim Aarons και συνήθως αυτό που βλέπω είναι το "Ο Ταμτάκος στο Ναυτικό". 😄

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Waterfall-K είπε

Α, νταξ. Γιατί έτσι που το έγραψες μού έβγαλε μια αντιπάθεια για τα παραθαλάσσια μέρη γενικώς.😎

Θεωρώ ότι από άποψη παραλιών η Ελλαδα είναι από τους top 3 παγκόσμιους προορισμούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Οι διακοπές είναι για τους διακόπτες, ημείς οι άνθρωπες της δημιουργίας δεν διακόπτουμε τη ζωή μας μέχρι να επέλθει το μοιραίο.

Χρειαζόμαστε τις διακοπές και τις εικόνες των διακοπών διότι ακριβώς αυτό ταύτο συμβάλλει στην έμπνευση που είναι η αρχή της δημιουργικότητας.

 

11 ώρες πριν, SibLt είπε

το να τρέχω στα νησιά μπακούρης δε λέει - δεν είμαι ομορφόπαιδο όπως ο cos αλλά κάτι μου λέει ότι όλα θα πάνε καλά 

Δεν χρειάζεται να είσαι ομορφόπαιδο. Πάρε λεφτά μαζί σου και να ντύνεσαι καλά και θα δεις. 😄

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διακοπες? Τι ειναι ουτο?

 

Στο νησι (Corfu) καθε μερα διακοπες ειναι. Oι διακοπες μου ειναι να αποφυγω τις διακοπες των αλλων. Αρα Αυγουστος διακοπες στην Αθηνα. Και μολις φυγουν οι Ουνοι απο το νησι (μετα τις 20 Αυγουστου) επιστροφη στις ......διακοπες.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, kwstas79 είπε

Λόγω ασθένειας της κυράς,

 

Μην τα γράφεις έτσι απότομα αυτά.

Και εγώ και κυρίως η σύζυγος, την έχουμε σε μεγάλη εκτίμηση.

Ότι και αν είναι, περαστικά και γρήγορα.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου