Προς το περιεχόμενο

Τ.Ε.Λ.Ο.Σ. - Πραγματικότητα


j.g.!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Σαμη Παραγκα είπε

 Έγραφα κριτική ο Πετρίδης, ενόσω σε άλλη καρτέλα του κομπιούτορα, έπαιζε ο ''δίσκος'', οπότε, αυτά που λέγει ο ανόητος Κρητικός νεανίας περί στίχων κλπ, εγώ δεν τα είδα, απλά άκουγα, γι αυτό έγραψα εξάλλου πως άλλαξε ο Σωλήνας όταν τελείωσε το δικό σου σε Ωχρά Σπειροχαίτη και τρελάθηκα, μέχρι να καταλάβω τι είχε συμβεί.

Αλλά αυτοί είστε οι νεοπάνκιδες, χειρότεροι κι απ τους Ντουπούδες

Φτου σας και Ντεστρόι παλιοκανάγιες

Ντουπούδες , τι είναι αυτοί ;

  • Χαχα 1

YouTube Κανάλια 

Tzei Tzi - Drum Covers , Τ.Ε.Λ.Ο.Σ. - One Person's Band , Winter'Sweat - Music Upload

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, j.g.!!! είπε

Ντουπούδες , τι είναι αυτοί ;

Είδες σε ένα ποστ λίγο πιο πάνω, ένα Μάπετ που πετάχτηκε και έβαλε τη φάτσα του ? Αυτός είναι ένας Ντου ΠΟΥς 🤣

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

 Είσαι ανήλικο για τα δεδομένα μου γι αυτό είχα βάνει το Κοζ να σε τσιμεντώσει, μαζί με τον Ντου Που, αλλά μου γλιτώσατε καθότι ο Κωστάκης είναι το απλιό το βίνταζ πασοκ και ουχί αναρχοκομούνι σαν ημάς.

 

Στα του συνθέτη IG 

midi drums, είναι αυτά που τα γράφουν κάτι σπασίκλες με τις τελίτσες πάνω στο DAW ΄η τα παίζουν σε pads στο midi keybord  και μετά διορθώνουν πάλι τις τελίτσες στο πρόγραμμα.

Εφόσον είσαι ντράμερ, απορώ πως κατάφερες να ακούγονται τόσο πλαδαρά, να πω, βαρετά, αφύσικα ώρες ώρες τύμπανα.

Ίσως φταίει που μετά πρόσθετες διάφορα εφέ κλπες σούπες. Γνώμη μου αν κατάλαβα καλά, είναι πως για κάθε άσθμα, θα έπρεπε να έχεις σετάρει ΕΝΑΝ ήχο για κάθε άσθμα και μετά να του έβαζες συνολικά κάποια εφέ.......δεν μπορώ να στο εξηγήσω καλά, στη τελική το θεωρώ παράλογο να μην μπορείς να γράψεις το φυσικό σου όργανο και να μας το φέρνεις δια της πλαγίας.

 

Έχω παίξει σε συναυλίες με το γκρουπ μου και με Στρες, Γενιά του χαους κλπες δυνάμεις όταν ήταν στα ντουζένια τους, πριν γίνει ο τραγουδιστής της Γενιάς, σύμβουλος της Φώφης Γεννηματά 🥳

Η αλήθεια είναι ότι δεν σύνθεσα midi drums ,

γιατί θεώρησα πως είναι πιο χρονοβόρο για να τα φτιάξω και να τα τελειοποιήσω . 

Γι' αυτό και κατέληξα στο beatcraft , για την σύνθεση των τυμπάνων ! ! ! 

Τελοσπάντων , δεν θέλω να δίνω υποσχέσεις ,

αλλά όταν έρθει η στιγμή να γράψω τύμπανα , για το επόμενο πρότζεκτ , 

ελπίζω με το midi να βγει πολύ πιο φυσικό το όλο ηχητικό και τελικό αποτέλεσμα , 

συγκριτικά με αυτά εδώ τα τύμπανα του πρότζεκτ '' Πραγματικότητα'' ...

YouTube Κανάλια 

Tzei Tzi - Drum Covers , Τ.Ε.Λ.Ο.Σ. - One Person's Band , Winter'Sweat - Music Upload

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, j.g.!!! είπε

Η αλήθεια είναι ότι δεν σύνθεσα midi drums ,

γιατί θεώρησα πως είναι πιο χρονοβόρο για να τα φτιάξω και να τα τελειοποιήσω . 

Γι' αυτό και κατέληξα στο beatcraft , για την σύνθεση των τυμπάνων ! ! ! 

Τελοσπάντων , δεν θέλω να δίνω υποσχέσεις ,

αλλά όταν έρθει η στιγμή να γράψω τύμπανα , για το επόμενο πρότζεκτ , 

ελπίζω με το midi να βγει πολύ πιο φυσικό το όλο ηχητικό και τελικό αποτέλεσμα , 

συγκριτικά με αυτά εδώ τα τύμπανα του πρότζεκτ '' Πραγματικότητα'' ...

Από τη στιγμή που ξέρεις τύμπανα, έστω και με τα ηλεκτρονικά, θα μπορούσες να έχεις γράψει καλύτερα, αν δεν τα είχες ''σαλατιάσει'' απ την αρχή με τα μπιτκραφτ και τους άλλους διαόλους που δεν γνωρίζω. Ο Νπαπ, μπορεί να στο εξηγήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Σαμη Παραγκα είπε

Από τη στιγμή που ξέρεις τύμπανα, έστω και με τα ηλεκτρονικά, θα μπορούσες να έχεις γράψει καλύτερα, αν δεν τα είχες ''σαλατιάσει'' απ την αρχή με τα μπιτκραφτ και τους άλλους διαόλους που δεν γνωρίζω. Ο Νπαπ, μπορεί να στο εξηγήσει.

Ο.Κ. ...

Υπολογίζω αυτό που λες , για μελλοντική σύνθεση τυμπάνων σε επόμενο πρότζεκτ , 

του one person's band μου '' Τ.Ε.Λ.Ο.Σ. '', 

ώστε να προκύψει καθοριστικά αυτό το τελικό ηχητικό σύνολο που έχω στο μυαλό μου . 

Δηλαδή κάτι σαν Alternative/Grunge/Punk , 

που μπορεί πανεύκολα και παντελώς εύστοχα να χαρακτηριστεί απλά ως ... ροκ ... 

YouTube Κανάλια 

Tzei Tzi - Drum Covers , Τ.Ε.Λ.Ο.Σ. - One Person's Band , Winter'Sweat - Music Upload

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Κωλοπαιδάκια πάντως, εγώ αύριο κατά τις 3 το μεσημέρι θα είμαι στούνδιο και υμείς, ημπορείτε να ρουφήξετε την αυγουλάρα σας 🥳

...αφου είναι όλοι απολυμένοι!Με μπάντα ασφαλείας θα γράψεις?

Προβλέπω να ξεκινάει το άλμπουμ,μπάντα με συμφωνική ορχήστρα μαζί και να τελειώνει,με τις απολύσεις εν κινήση που θα κάνεις,σαν live σε ιρλανδική pub.

Ενας μόνος του με μιά ακουστική.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MGs είπε

...αφου είναι όλοι απολυμένοι!Με μπάντα ασφαλείας θα γράψεις?

Προβλέπω να ξεκινάει το άλμπουμ,μπάντα με συμφωνική ορχήστρα μαζί και να τελειώνει,με τις απολύσεις εν κινήση που θα κάνεις,σαν live σε ιρλανδική pub.

Ενας μόνος του με μιά ακουστική.

Σκοπός είναι να γράφει κανείς με φυσικά όργανα. Ξέρεις, αυτά που φυτρώνουν στα δέντρα.  

Κιθαριές, μπασιές, synthιές, πιανιές, πνευστιές, κρουστιές και όλα αυτά τα  δέντρα τέλος πάντων απ'τα οποία τόσους αιώνες η ανθρωπότητα παίρνει όλα αυτά τα φυσικά όργανα.

 

image.thumb.png.f0f1e62b483ce91b5f158c1c9fa61710.png

  • Like 1
  • Χαχα 2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Κωλοπαιδάκια πάντως, εγώ αύριο κατά τις 3 το μεσημέρι θα είμαι στούνδιο και υμείς, ημπορείτε να ρουφήξετε την αυγουλάρα σας

 

Skorpios einai gia sena, bam.

 

  • Χαχα 3

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Waterfall-K είπε

Σκοπός είναι να γράφει κανείς με φυσικά όργανα. Ξέρεις, αυτά που φυτρώνουν στα δέντρα.  

Κιθαριές, μπασιές, synthιές, πιανιές, πνευστιές, κρουστιές και όλα αυτά τα  δέντρα τέλος πάντων απ'τα οποία τόσους αιώνες η ανθρωπότητα παίρνει όλα αυτά τα φυσικά όργανα.

 

image.thumb.png.f0f1e62b483ce91b5f158c1c9fa61710.png

Όλα τα φυσικά όργανα έχουν δειγματοποιηθεί σε δείγματα υπέρ υψηλής πιστότητας και μέσω μηχανών όπως της AWM2 και της υποβοήθησης άλλων μαθηματικής βάσης μοντελοποιήσεων εκφραστικότητας, βρίσκονται κάτω από τα πλήκτρα του MONTAGE Μ

 

 128 elements, 128 υποδιαιρέσεις αξίας του MIDI, 128, αν το διαιρέσεις με το 8 έχεις 16 μέρη, τυχαίο? Δε νομίζω. 8 ο αριθμός των νοτών στη διατονική σκάλα, 8 δια δύο τέσσερα, τέσσερα μέτρα, ένα μέτρο είναι η αρχή, είμαστε στην αρχή, είμαστε όλοι ένα. Και όποιος κατάλαβε, νομίζει ότι κατάλαβε. Τίποτα δεν κατάλαβε κανείς γιατί δεν υπάρχει τίποτα. Είναι όλα ΜΗΔΕΝ, ΜΗΔΕΝ = ΤΙΠΟΤΑ. ΑΕΡΑΣ.

Επεξεργασμένο από cos_dr

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 ώρες πριν, cos_dr είπε

Είναι όλα ΜΗΔΕΝ, ΜΗΔΕΝ = ΤΙΠΟΤΑ. ΑΕΡΑΣ.

Πες τα αγόρι μου...

 

 

  • Συμφωνώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου