Προς το περιεχόμενο

Χαλασμένο κεφάλι βιδας trussrod


Bassman1983

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά σε fender percission  player mex έπαθε ζημιά η βιδα του trussrod,  δε μπορώ να καταλάβω πως  αλλά δεν πιάνει το Allen , το όργανο είναι καινούργιο κάνα 2μηνο από thomann.. Υπάρχει περίπτωση η ζημιά να έγινε  από thomann? Εγώ δεν υπάρχει περίπτωση να έκανα ζημιά ούτε πιστεύω ένας φίλος που το δοκίμασε να εκανε τετοια ζημιά αλήθεια έχω ξενερώσει άσχημα,  υπάρχει η δυνατότητα επισκευής χωρίς να ρήμαξει το όργανο? Αξίζει να το στείλω thomann για επισκευή ή σε κάποιον Θεσσαλονίκη που θα το φροντίσει? Τα φώτα σας!

Επεξεργασμένο από Bassman1983
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος ότι χρησιμοποιείς το σωστό Άλεν και ότι αυτό μπαίνει βαθιά στη τρύπα, στη σωστή θέση?
 

Θα ήταν πολύ περίεργο να χάλασε με απλή χρήση 2 μηνών. Το ζόρισες με κάποιον τρόπο?

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gkourmoul1 είπε

Είσαι σίγουρος ότι χρησιμοποιείς το σωστό Άλεν και ότι αυτό μπαίνει βαθιά στη τρύπα, στη σωστή θέση?
 

Θα ήταν πολύ περίεργο να χάλασε με απλή χρήση 2 μηνών. Το ζόρισες με κάποιον τρόπο?

Νομίζω ότι παίρνει 5αρι Allen το συγκεκριμένο,  όχι δεν το ζόρισα καθόλου. 

Επεξεργασμένο από Bassman1983
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Bassman1983 είπε

Νομίζω ότι παίρνει 5αρι Allen το συγκεκριμένο

 

Για τσεκαρε ξανά. Οι fender MIM (κιθάρες τουλάχιστον) παίρνουν όλες 3/16" μεγεθος και όχι 5mm (είναι πολύ κοντά τα δύο αυτά, αλλά όχι ίδια).

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου