Προς το περιεχόμενο

Τι σας ξενερώνει/αντιπαθείτε στην ΕΜΦΑΝΙΣΗ ή και στον ΗΧΟ μιας κιθάρας;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπορώ αυτές τις δυο έξτρα τρυπούλες που εχουν τα soap bar pickup covers......

https://guitarsandwoods.com/image/cache/catalog/Musiclily/Pickup Covers/plastic-soapbar-p90-cream-600x600.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, bathan είπε

Λατρευω το large headstock ειδικά των 70's

Επίσης το χρώμα 3Τ sunburst, αξεπέραστο για μένα !

Νομίζω σε 72 thinline Telecaster Deluxe είναι πιο αποδεκτό 

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Στις 30/6/2024 στις 4:22 ΜΜ, MGs είπε

Εγώ δέν καταλαβαίνω γιατί ότι τάβλα θέλουν να ξεφορτωθούν βρίσκουν ένα μοντέλο Gibson π.χ les paul και του βάζουν επάνω το epiphone για να δείξουν οτί δέν ειναι η "γνήσια" Gibson με τα άριστα υλικά,αλλά η  υποδεέστερη epiphone,χωρίς να ανήκει κάν σχεδιαστικά,η στην φιλοσοφία της epiphone.

Μετέτρεψαν την epiphone στην οικονομική τους σειρά με λίγα λόγια.

Αυτό ειναι ενα γεγονός,που εγώ δέν δέχομαι.

Ο κύριος λόγος που αγόρασαν τον βασικό τους αντίπαλο στις achtops ήταν για να τον βγάλουν εκτός αγοράς. Είναι περίπου σαν να αγοράσω εγώ τον Ολυμπιακό. Δεν πρόκειται να ξαναδεί Α' Εθνική :)

Δεν έχει νόημα να έχεις μια εταιρεία να ανταγωνίζεται με διαφορετικά brands τον εαυτό της.

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kpeyos είπε

Είναι περίπου σαν να αγοράσω εγώ τον Ολυμπιακό. Δεν πρόκειται να ξαναδεί Α' Εθνική :)

Θα ήθελα πολύ να σου απαντούσα πάνω σε αυτό,αλλά θα φάω όλους τους πόντους ποινής μαζεμένους 😂

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιπαθώ οτιδήποτε δεν είναι σχήμα  les paul...tele....strat....explorer....όλα τα υπόλοιπα ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ και μόνο που τα βλέπω....

 

Οποιοδηποτε χρώμα κρύβει τα νερα του ξύλου....γενικά μου αρέσει το natural στην κιθάρα....την θέλω έπιπλο....κανένα χρώμα....μόνο wood stain...κανένα φλόγιστρο....κανένα σκάλισμα.... και γενικά τεχνοτροπίες....ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΧΡΩΜΑΤΑ!!!!!

 

Δεν θέλω να φαίνονται οι πόλοι στους μαγνήτες....καπάκια παντού...ακόμα και στην τελε έχω hot rails ακόμα και στη στρατ έχω lipstick....δε το συζητάμε για τίποτα ασπρόμαυρους η χρωματιστούς κτλ....ΤΣΙΡΚΟ.

 

Κάτι περίεργα τρεμολΑ και b-bender μου φέρνουν αναγουλα!!!!Χχχχχχφτού!!!!!

 

Από ήχο δεν μπορώ τη νταρκίλα και την υπερβολική παραμόρφωση που κάνει ΛΑΣΠΟΥΡΙΟ...προτιμώ 3-4 tracks με ευκρίνεια και λιγότερη παραμορφωση....εκεί που σπάει ο ήχος....πάμε ένα κλικ πάνω το gain....και από αυτό το κλικ....πάμε άλλο ένα κλικ πάνω ....καλά είμαστε....

 

Θα θυμηθώ κι άλλα....

 

  • Like 1

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου