Προς το περιεχόμενο

vintage μηχανήματα.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 αν τα κανεις στον γκισε ,οπως ο Λακης, θα τα πληρωσεις 100 φορες παραπανω (οπως ενας ΠΑΝΗΒΛΑΚΑΣ 😅 φιλος μου τα πληρωσε προσφατα ) οποτε να λες και ΦΧΑΡΙΣΤΩ 🤣 (καλα ρε φιλωΟυζ αν ξοδευεις 2.000 το χρονο σε εξοδα τραπεζικων συναλλαγων πρεπει να εισαι ο ΩΝΑΣΗΣ ...😅 )

Ωραία τεχνολογία.

 Έξυπνες συσκευές που καταναλώνουν λιγότερο ρεύμα, αυτοκίνητα που κανουν λιγότερη κατανάλωση καυσίμων και μας αυξάνουν το ρεύμα και τα καύσιμα και πληρώνουμε τριπλάσια και δε μας αυξάνουν τους μισθούς για να απασχολούνται περισσότεροι και να έχουμε ανάπτυξη. 🤣

 Μας ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ, πίσω στα ΠΙΚΑΠ 🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, LK είπε

Όταν ασχοληθείς με κανα ΣΟΒΑΡΟ ζήτημα σε σχέση με το κράτος..έλα να το συζητήσουμε. 

 

δεν σκοπευω...μενω στα απαραιτητως απαραιτητα 🤣

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

,Ήμουν σε ανοιχτό διαλογο με τεχνικούς του My data όταν προτολειτουργησε και ψάχναμε τρόπο όταν δεν γινόταν με τίποτα να περαστούν σαν έξοδα οι ασφαλιστικές εισφορές του εφκα.(υποχρεωτική νομοθετική υποχρέωση ).

Χτυπούσε η σειρά παραστατικου.

Τελικά το περάσαμε βάζοντας ως "σειρά" το ΑΦΜ μας...

Αν πω ότι εγώ το βρήκα...

Αλλά δεν με νοιάζει η δόξα...την βλακεια δεν αντέχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Μια χαρά είναι η τεχνολογία απλά όχι για τους δουλειές που λέει ο superfunk.

Πρώτον δεν χρειάζεται να κάνεις φορολογική δήλωση έχω ξεχάσει ποτέ έκανα πρώτη τελευταία φορά.

Εννοείται ότι δεν πας σε δημόσια ιατρεία σχολεία κτλ. 

Φορολογική ενημερότητα είναι άχρηστη όταν μάθεις να εργάζεσαι σωστά και όχι με κομμουνιστές. 

Λεφτά πάντα μετρητά και εννοείτε μαύρα. 

Ξενοδοχείο κλείνω πάντα από το τηλέφωνο καθώς μου κάνουν καλύτερη τιμή και έχεις βγάλει απέξω και την προμήθεια της πλατφόρμας αλλά και το ΦΠΑ.

Μόνο οι τράπεζες είναι χρήσιμες (εξωτερικού για μεγάλα ποσα) και βέβαια οι διαφορές εφαρμογές που μπορείς να αγοράζεις μετοχές κρυπτο κτλ.

Οσο για τον vintage εξοπλισμό μόνο ενισχυτές και αυτοκίνητα. Δεν υπάρχουν vintage κιθάρες καθώς είναι ίδιες με τις σημερινές. Αυτά.

Επεξεργασμένο από Κβαντική Διεμπλοκή
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμπελοφιλοσοφίες...

Και μάλιστα χωρίς αμπέλια.

 

Πως η αξιοποίηση (ή μη) από το ελληνικό κράτος των όποιων τεχνολογιών μπορεί να είναι κριτήριο για την αξία αυτών των τεχνολογιών, μόνο εσείς το ξέρετε παιδιά. Σα να λέμε, ας εξετάσουμε αν καλώς υπάρχουν τα φανάρια στις διασταυρώσεις συνοπολογίζοντας την αντίληψη που έχει για τον Κ.Ο.Κ. ο μέσος έλληνας οδηγός.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
35 λεπτά πριν, trolley είπε

 

 

Πως η αξιοποίηση (ή μη) από το ελληνικό κράτος των όποιων τεχνολογιών μπορεί να είναι κριτήριο για την αξία αυτών των τεχνολογιών, μόνο εσείς το ξέρετε παιδιά. 

 

 

Η κουβέντα το φέρε, δεν το εξετάζουμε.

 

Άλλο είναι το θέμα ούτως ή άλλως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συναναστροφή με τα μηχανήματα είναι γεμάτη bugs και προβλήματα, και θα είναι έτσι για καμιά εκατοστή χρόνια ακόμα (αν δεν γίνει τίποτα και γυρίσει η ανθρωπότητα στην εποχή του λίθου φυσικά) Εγώ επιδιώκω την συναναστροφή με ανθρώπους όπου είναι δυνατόν, τα μηχανήματα με αγχώνουν, δεν τα εμπιστεύομαι, και φυσικά δεν το συζητώ καν να γυρίζω το ίντερνετ με τα στοιχεία της χρεωστικής μου στο autofill, μετρητά και όποιος θέλει.

 

Αν εσάς δεν σας ενοχλεί να τρέχετε κάθε τρεις και λίγο στην τράπεζα για να σας ξεμπλοκάρουν την κάρτα ή να παγώσετε ανεπιθύμητες συναλλαγές, τι να πω, εμένα αυτό μυ χαλάει το μήνα όχι τη μέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
12 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Η συναναστροφή με τα μηχανήματα είναι γεμάτη bugs και προβλήματα, και θα είναι έτσι για καμιά εκατοστή χρόνια ακόμα (αν δεν γίνει τίποτα και γυρίσει η ανθρωπότητα στην εποχή του λίθου φυσικά) Εγώ επιδιώκω την συναναστροφή με ανθρώπους όπου είναι δυνατόν, τα μηχανήματα με αγχώνουν, δεν τα εμπιστεύομαι, και φυσικά δεν το συζητώ καν να γυρίζω το ίντερνετ με τα στοιχεία της χρεωστικής μου στο autofill, μετρητά και όποιος θέλει.

 

Αν εσάς δεν σας ενοχλεί να τρέχετε κάθε τρεις και λίγο στην τράπεζα για να σας ξεμπλοκάρουν την κάρτα ή να παγώσετε ανεπιθύμητες συναλλαγές, τι να πω, εμένα αυτό μυ χαλάει το μήνα όχι τη μέρα

Μα αυτό είναι το θέμα.

Στην τράπεζα πήγαινες μια φορά και αν ήθελες.

Όταν όμως κάνεις ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΕΣ ΟΛΕΣ τις συναλλαγες μεσω τραπεζών, ε λογικό είναι να προτιμάς να τις κάνεις από το web banking , από το να τρέχεις κάθε ώρα στον γκισε (που και εκεί μηχάνημα είναι δηλαδή).

 

Το συμπερασμα βγήκε από την πρώτη σελίδα.

Φυσικά δεν είναι η τεχνολογιά το πρόβλημα (web banking π.χ.) , αλλά η κακή χρήση της από τον άνθρωπο και δη νομοθετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, LK είπε

Όταν όμως κάνεις ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΕΣ ΟΛΕΣ τις συναλλαγες μεσω τραπεζών, ε λογικό είναι να προτιμάς να τις κάνεις από το web banking , από το να τρέχεις κάθε ώρα στον γκισε (που και εκεί μηχάνημα είναι δηλαδή).

 

Να θυμόμαστε ότι ο φίλος νωρίτερα ΚΑΥΧΙΕΤΑΙ για ότι φοροδιαφεύγει.

Οπότε το λογικοφανές αυτό σχόλιο, είναι δυστυχώς άκυρο.

Αν εξαρτιόταν από εμένα, θα καταργούσα τα μετρητά ΕΝΤΕΛΩΣ.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
6 λεπτά πριν, trolley είπε

 

Να θυμόμαστε ότι ο φίλος νωρίτερα ΚΑΥΧΙΕΤΑΙ για ότι φοροδιαφεύγει.

Οπότε το λογικοφανές αυτό σχόλιο, είναι δυστυχώς άκυρο.

Αν εξαρτιόταν από εμένα, θα καταργούσα τα μετρητά ΕΝΤΕΛΩΣ.

 

 

Το τι κάνει ο φίλος δεν θα το ελέγξω εγώ, άλλου δουλειά είναι και πληρώνεται γι αυτό.

Μπορείς να κατέβεις στας εκλογας , να εκλέγεις και να το εφαρμόσεις. 

Δεν έχω καμία ανάγκη να μου επικυρώσεις τα σχόλια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου