Προς το περιεχόμενο

vintage μηχανήματα.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
7 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Οκ θα μπω μετά 😁

 

ΥΓ ο τρόπος του Πιατα δεν δούλεψε πάντως 😁

 

ΥΓ , Δυστυχώς η γυμναστική,  θέλει μόνο κόπο 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LK είπε

Οκ θα μπω μετά 😁

 

Μπα καλυτερα να πας εκει για να κανεις κονε, παρε και καμμια τΕροπιτα να κερασεις τους αργοσχολΟι συνατΚσιουχοι και ενα κουτι παστακια για την δημοσιουπαλληλο στο πρωτοκολλο μπας και καΜεις δουλεια 🤣

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κρατησει vintage μηχανηματα για μουσικη, δυστυχως τα μισα τα εχω για φτιαξιμο και δεν βρισκω ανταλλακτικα....

 

φετες tape decks, cd player, minidisc, eq....ολοκληρη στακα τα μισα δεν δουλευουν πλεον εχω μεινει μονο με ενα sansui AU117 ενα SL1200MK2 και ενα tuner και 2 whaf diamond....

 

τωρα προσπαθω απο ebay να φτιαξω αυτο....

 

san.jpeg

  • Like 1

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
9 λεπτά πριν, stavros_d80 είπε

 δυστυχως τα μισα τα εχω για φτιαξιμο και δεν βρισκω ανταλλακτικα....

 

 

 

san.jpeg

Η αλήθεια είναι ότι τα ανταλλακτικά είναι pain in the ass.

Σε αντίθεση με τα σύγχρονα που αν χαλάσουν, απλά τα πετάς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, ekim είπε

Εδώ είναι όλο το ζουμί. Στην ουσία ο άνθρωπος τα έχει δυσκολέψει που δεν ξέρει να αξιοποιήσει επαρκώς την τεχνολογία που εφευρίσκει.

 

ΚΑΤΣΕΤΕ ΡΑΙ ΠΕΔΓΙΑ...ΠΟΥ ακριβως σας δυσκολευει η τεχνολογια δηλαδης?

στο να κανετε μια φορολογικη δηλωση? στο να κανετε μια συναλλαγη στο e-banking? στο να κλεισετε δωματιο σε ξενοδοχείο? στο να κλεισετε αεροπορικα εισητηρια?

 

Ελα αιδιον  στον τοπο σου....😅

 

btw μολις εκλεισα εισητηρια τρενου απο Οζακα σε Φουκουοκα (Ιαπωνια) για τον Ιουλιο, με 25% εκπτωση (190 ευρω για 3 ατομα  btw για μια αποσταση 613 χιλιομετρων (την οποια διανυει το τρενο σε 2 ωρες περιπου....))  απο το σπιτακι μου, τα εχω εΧτυπωσει κι ολας ....δηλ. θεωρειτε ευκολοτερο να πατε να τα ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ  στον κεντρικο σταθμο της Οζακα στον ΓΚΙΣΕ οπου εχει συνηθως 3.000 ηλιθιους αμερικανους τουριστες ,να περιμενετε στην ΟΥΡΑ για 2 ωρες και να πρεπει να πληρωσετε και ΜΕΤΡΗΤΑ (στην Ιαπωνια καρτες δεν πολυπαιζουν ειδικα σε συναλλαγες με το δημοσιο και τις εταιρεις μεταφορων...)...

 

Τι να πω....🤣

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
10 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

ΚΑΤΣΕΤΕ ΡΑΙ ΠΕΔΓΙΑ...ΠΟΥ ακριβως σας δυσκολευει η τεχνολογια δηλαδης?

στο να κανετε μια φορολογικη δηλωση? στο να κανετε μια συναλλαγη στο e-banking? στο να κλεισετε δωματιο σε ξενοδοχείο? στο να κλεισετε αεροπορικα εισητηρια?

 

Ελα αιδιον  στον τοπο σου....😅

 

btw μολις εκλεισα εισητηρια τρενου απο Οζακα σε Φουκουοκα (Ιαπωνια) για τον Ιουλιο, με 25% εκπτωση (190 ευρω btw για μια αποσταση 613 χιλιομετρων (την οποια διανυει το τρενο σε 1,5 ωρα....))  απο το σπιτακι μου, τα εχω εΧτυπωσει κι ολας ....δηλ. θεωρειτε ευκολοτερο να πατε να τα ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ  στον κεντρικο σταθμο της Οζακα στον ΓΚΙΣΕ οπου εχει συνηθως 3.000 ηλιθιους αμερικανους τουριστες ,να περιμενετε στην ΟΥΡΑ για 2 ωρες και να πρεπει να πληρωσετε και ΜΕΤΡΗΤΑ (στην Ιαπωνια καρτες δεν πολυπαιζουν...)...

 

Τι να πω....🤣

Βρε άσε τα εισιτήρια και τα ξενοδοχεία. 

Σου είπα,  ΑΥΞΗΣΑΝ την γραφειοκρατία προσθέτοντας ψηφιακή γραφειοκρατία (σε συναλλαγές με το δημόσιο)

Δεν με πείθεις ότι ούτε με τον εφκα έχεις ασχοληθεί,  ούτε με τη δυπα ούτε με την δου.

Απλά δεν έχει νόημα η αντιπαράθεση .

Ούτε με μεταβιβάσες ακινήτων,  ούτε με το νέο φρούτο "δηλώστε αν κόψατε τα χόρτα από το χωράφι σας" (που αφορά και μη κτηματογραφημενες περιοχες), ούτε με κτηματολόγιο., ουτε με το εργανη...ούτε με τίποτα από αυτά. 

Δεν είναι δουλειά σου, λογικό.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, LK είπε

(σε συναλλαγές με το δημόσιο)

 

 

2 λεπτά πριν, LK είπε

Δεν με πείθεις ότι ούτε με τον εφκα έχεις ασχοληθεί,  ούτε με τη δυπα ούτε με την δου.

 

εγω σου ειπα ΑΚΡΙΒΩΣ τι συναλλαγες εκανα, τωρα αν δεν σε πειθω οτι βγαζω φορολογικη ενημεροτητα σε δευτερολεπτα, επιδομα ανεργιας σε 1 λεπτο, κλεινω ραντεβου σε γιατρο σε μισο λεπτο και κανω την δηλωση μου σε 5...το προβλημα δεν ειναι δικο μου 😅..αλλα δικο σου επειδη δεν εχεις διαβασει το ΜΑΝΙΟΥΑΛ 🤣

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Superfunk είπε

ΚΑΤΣΕΤΕ ΡΑΙ ΠΕΔΓΙΑ...ΠΟΥ ακριβως σας δυσκολευει η τεχνολογια δηλαδης?

στο να κανετε μια φορολογικη δηλωση? στο να κανετε μια συναλλαγη στο e-banking? στο να κλεισετε δωματιο σε ξενοδοχείο? στο να κλεισετε αεροπορικα εισητηρια?

 

Μας στερεί ευρώ από τα έξοδα συναλλαγών μέσω τραπέζης.

 Αν τα είχα όλα αυτά τα λεφτά θα είχα πάρει ένα MONTAGE Μ

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Μας στερεί ευρώ από τα έξοδα συναλλαγών μέσω τραπέζης.

 Αν τα είχα όλα αυτά τα λεφτά θα είχα πάρει ένα MONTAGE Μ

 αν τα κανεις στον γκισε ,οπως ο Λακης, θα τα πληρωσεις 100 φορες παραπανω (οπως ενας ΠΑΝΗΒΛΑΚΑΣ 😅 φιλος μου τα πληρωσε προσφατα ) οποτε να λες και ΦΧΑΡΙΣΤΩ 🤣 (καλα ρε φιλωΟυζ αν ξοδευεις 2.000 το χρονο σε εξοδα τραπεζικων συναλλαγων πρεπει να εισαι ο ΩΝΑΣΗΣ ...😅 )

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Συμφωνώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

 

 

εγω σου ειπα ΑΚΡΙΒΩΣ τι συναλλαγες εκανα, τωρα αν δεν σε πειθω οτι βγαζω φορολογικη ενημεροτητα σε δευτερολεπτα, επιδομα ανεργιας σε 1 λεπτο, κλεινω ραντεβου σε γιατρο σε μισο λεπτο και κανω την δηλωση μου σε 5...το προβλημα δεν ειναι δικο μου 😅..αλλα δικο σου επειδη δεν εχεις διαβασει το ΜΑΝΙΟΥΑΛ 🤣

 

 

Το έκανες μια φορά. 

Και δεν μιλάμε για να βγάλεις φορολογική ενημερότητα. 

Όταν ασχοληθείς με κανα ΣΟΒΑΡΟ ζήτημα σε σχέση με το κράτος..έλα να το συζητήσουμε. 

Μιλάς για φορολογική ενημερότητα. Ένα εντελώς άχρηστο χαρτί,  που το βγάζεις εύκολα...αλλά δεν χρειάζεται. 

Απευθύνεται μόνο στις δημόσιες αρχές, οι οποίες με το πάτημα ενός μόνο κουμπιού,  ξέρουν αν είσαι φορολογικά ενήμερος ή όχι.

Αν δεν μπορείς να καταλάβεις ότι η εύκολη ηλεκτρονική ενημερότητα είναι μια επιπρόσθετη άχρηστη ψηφιακή γραφειοκρατία....δεν θα συνεννοηθούμε ποτέ.

Για τα μανούαλ, άστο

Ξέρω πληροφορική σε αριστα επίπεδα , και σε κώδικα και σε hardware.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου