Προς το περιεχόμενο

ΤΕΣΤ: Τι σας ακούγεται παράξενο;


PAL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας γίνει η αποκάλυψη λοιπόν… η Τζοάννα δεν υπάρχει πραγματικά. Είναι κάποια bits σε κάποιο σύννεφο. Είναι η πρώτη απόπειρα να γράψω με ai vocals και ήθελα να δω αν μπορεί να γίνει αυτό αντιληπτό από έμπειρους μουσικούς που έχουν ακούσει άπειρες ώρες μουσική. Προσωπικά πιστεύω ότι τα συγκεκριμένα φωνητικά είναι εντυπωσιακά αληθοφανή με ωραίες δυναμικές και χροιά και θα μπορούσαν άνετα να υποστηρίξουν επαγγελματικές παραγωγές σε κάποια μουσικά είδη. Σας ευχαριστώ όλους για την ακρόαση…. και σορρυ για την αναμονή. Πάω να φάω το παγωτό….😛

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μας μπέρδεψε το "η φίλη μου η..." διότι αυτό δεν την κάνει απαραίτητα τραγουδίστρια και μάλλον γι αυτό τα παιδιά δεν εστίασαν εκεί. Εμένα μου άρεσε η μπάντα και το wah, όμως η... φίλη σου μου ακούστηκε φλατ σε σημεία, κάτι που δεν περιμένεις απο ΑΙ αλλα αυτό λύνεται με περισσότερη δουλειά στο πρόγραμμα. Αλλά ποιός ο λόγος...

Βάλε την να σου κάνει φωνητικά και θα δεις πόσο καλή μπορεί να είναι.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, Yannis Methenitis said:

Μας μπέρδεψε το "η φίλη μου η..." διότι αυτό δεν την κάνει απαραίτητα τραγουδίστρια και μάλλον γι αυτό τα παιδιά δεν εστίασαν εκεί. Εμένα μου άρεσε η μπάντα και το wah, όμως η... φίλη σου μου ακούστηκε φλατ σε σημεία, κάτι που δεν περιμένεις απο ΑΙ αλλα αυτό λύνεται με περισσότερη δουλειά στο πρόγραμμα. Αλλά ποιός ο λόγος...

Βάλε την να σου κάνει φωνητικά και θα δεις πόσο καλή μπορεί να είναι.


Σωστά έπρεπε να αναφέρω το ρόλο της «φίλης» μου.

 

Όσο αφορά το φλατ…. Για να πάρω αυτό το αποτέλεσμα έπρεπε να τραγουδήσω το input audio με φαλτσέτο και έτσι χάθηκαν κάποιες δυναμικές της μελωδίας. Παρ´ όλα αυτά μετά το wave transformation το output συνέχισε να έχει πολλές δυναμικές και αναγκάστηκα να προσθέσω και heavy compression. Ίσως εκεί το παράκανα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
42 minutes ago, Άγιος said:

ζούμε περίεργους καιρούς

 

36 minutes ago, Waterfall-K said:

Σόδομα και Γόμορρα Άγιος, η παρακμή της Ρώμης, τα ύστερα του κόσμου...image.gif.bbd3fc2d90469c02e2e42e6363f9ff0b.gif


Όσο αφορά την μουσική,  η συμμετοχή του ai ενισχύει την μουσική παραγωγικότητα  με ένα θετικό πιστεύω πρόσημο μέχρι στιγμής. Τώρα εάν αύριο μεθαύριο οι μηχανές αρχίσουν να παράγουν μαζικά ολοκληρωμένα έργα σπουδαιότερα των έργων του Μπετόβεν… ναι εκεί θα αρχίσω να ανησυχώ. Ελπίζω τότε να μην είναι πολύ αργά 😀.

Επεξεργασμένο από PAL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, PAL είπε

Όσο αφορά την μουσική,  η συμμετοχή του ai ενισχύει την μουσική παραγωγικότητα  με ένα θετικό πιστεύω πρόσημο μέχρι στιγμής.

θα γίνει αυτό που έγινε και με την ευρεία χρήση των samplers, αλλά σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό, θα αυξηθούν δηλαδή τα -ήδη αμέτρητα- μουσικά σκουπίδια. Αριστουργήματα μην περιμένετε απ'την ΑΙ, στη μουσική έχουν παιχτεί τα πάντα εδώ και δεκαετίες, και το μόνο που εξελίσσεται είναι ο ήχος της. 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 ώρα πριν, PAL είπε

η Τζοάννα δεν υπάρχει πραγματικά.

 

1 ώρα πριν, PAL είπε

Είναι η πρώτη απόπειρα να γράψω με ai vocals και ήθελα να δω αν μπορεί να γίνει αυτό αντιληπτό από έμπειρους μουσικούς που έχουν ακούσει άπειρες ώρες μουσική.

Κάνεις πλάκα... Με  τόσο processing, εφέ, "ξεμουγκατήρια", pitch, μιτς, autotune κλπ άντε βγάλε άκρη με τις φωνές...

 

Οπότε πέσαμε θύματα του deep fake του κανάγια του @PAL 😄

 

Και μετά από αφτό καταργώ τη Τζοάνα και περνάω σε Σουζάνα...,

 

  • Χαχα 2

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου