Προς το περιεχόμενο

The instrumental world of EZ


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Πάντα μου άρεσε να παίζω ορχηστρικά κομμάτια, φαινόταν από τα πρώτα μου βήματα στη μουσική, το παλιότερο σε τούτη τη συλλογή ηχογραφήθηκε πριν 40 χρόνια με τους Blues Gang. Στη συγκεκριμένη έκδοση επιμελήθηκα 15 που έχω συνθέσει ο ίδιος, τα αγαπάω και νοιώθω υπερήφανος για όλα τους. Αν κάποιος ενδιαφέρεται να δει τι υπάρχει βαθιά μέσα μου, εδώ πρέπει να κοιτάξει.

https://blueswire1.bandcamp.com/album/please-lord-let-my-guitar-talk?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR39PJlOZQNk9xV4iCSk0WDEotOOwxwATjyU7jAVHPHwJ6YA11sckp2_BIs_aem_AfoVYUhdDXr9v9UAuzdayat42aCKI8bsCs8roY1e1_eTPLAIfQ3t-6KjL2yN6Pk4nmDVl_5dU2Iz9OsZgdYUibZ6

  • Like 18

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Το άκουσα όλο με τη μία χωρίς skip. Ξεχωρίζω με τη μία τα

1.Eπειδή μου θυμίζει Rory

2.SRV

3.Γαμάει το ριφ, ίσως το καλύτερο κομμάτι

7.Mπασογραμμή Billie Jean?

10.Δεν ξέρω τι μου θυμίζει αλλά μου αρέσει

11.SRV

12.JJ Cale ❤️

14.Ξανά δεν ξέρω τι μου θυμίζει αλλά μου αρέσει. Ήταν στον τελικό με το Swag για την 1η θέση.

 

 

Επεξεργασμένο από Σπινθηροβόλος γάιδαρος
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που τα έχω σκόρπια από τη δισκογραφία σου όλα νομίζω, ήταν σίγουρα καιρός να μαζευτούν όλα μαζί σε μία κυκλοφορία. Είναι διαμάντια και ακούγονται θεματικά, μονορούφι. Προσωπικό αγαπημένο και απ' όσο καταλαβαίνω, κάτι σαν tribute στον Ronnie Earl, το Charlie's On the Move.

 

Υπάρχει μια παράλειψη για μένα βέβαια και αυτό είναι το String King που είχες ανεβάσει πριν πολλά χρόνια εδώ και έχω κρατήσει. Είναι και ακυκλοφόρητο νομίζω;

  • Ευχαριστώ 1
  • Συμφωνώ 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
2 ώρες πριν, johnps είπε

εεεεππ...!!!!! λειπει το red roses [ pt1  pt2 ] απο το off the box

Εντάξει, αρκετά λείπουν, ο στόχος όμως δεν ήταν να μαζευτούν τα άπαντα αλλά να υπάρξει μια έκδοση ως αναφορά στη δουλειά μου σε αυτό το πεδίο.

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι παντα επιφυλακτικος στα αμιγως instrumental "αλμπουμ"  πολυ δε περισσοτερο αν αυτα εμπεριεχουν εντονο στοιχειο blues, που κακα τα ψεμματα και λογω δομης μετα απο καποια λεπτα ακροασης μπορουν να προκαλλεσουν χασμουρητα. 

 

Δεν πιστευω οτι θα μπορουσε να ειναι ενα αυτοτελες αλμπουμ το οποιο να απευθυνεται σε μη κιθαριστικο (ή μουσικο ) κοινο, αλλα εμενα παντως μου αρεσε και ειχε πολλες ωραιες ιδεες. Εξαλλου δεν περιμενα κατι λιγοτερο. 

  • Like 1

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
4 ώρες πριν, fenderiarhs είπε

Δεν πιστευω οτι θα μπορουσε να ειναι ενα αυτοτελες αλμπουμ το οποιο να απευθυνεται σε μη κιθαριστικο (ή μουσικο ) κοινο

Νομίζω πως αυτό δεν είναι ακριβές, το μοναδικό all instrumental album που κυκλοφόρησα στη ζωή μου (Off the Box) μάλλον ήταν το πιο "πετυχημένο" εμπορικά, αν και δεν έχω δυνατότητα να το ελέγξω. Θα εκπλαγείς με το πόσο πολλοί υπάρχουν που τους αρέσει κάτι τέτοιο. Για να το πω σχηματικά, κατά την άποψη μου ο Danny Gatton εμπίπτει σε αυτό που λες, ο Ronnie Earl πάλι όχι. Είναι πολλά και συχνά δυσδιάκριτα τα όρια που καθορίζουν το αν κάτι θα τύχει ευρύτερης αποδοχής ή όχι, όπως και οι παράμετροι εκτός μουσικής.

  • Like 1

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν μπορεί να φτάσει το ζάρι (μη βαράτε, πλάκα κάνω) είναι απόλαυση, συγχαρητήρια Ηλία. Είμαι fan από τον 1ο δίσκο (δεν λέμε ηλικίες) και εύχομαι τα καλύτερα και σε αυτή την προσπάθεια

  • Ευχαριστώ 1

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου