Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; XV


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και ένα ακόμα πριν χρόνια που ο Νιλ Γιανγκ ΠΑΝΤΑ με έκοβε, μικρή Κανηθιώτισα, σιχαμερή πράσινη κάμπια

https://www.youtube.com/watch?v=wRDwFZ3acJ0

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, trolley είπε

Σάμη, στο βίντεο τι είναι; Το υποβρύχιο Παπανικολής;

Βυθισμένο Χαμούνδ, έξω απ το Καψάλι Κυθήρωνε 🥳

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Θα στο εξηγήσω γιατί συμβαίνει αυτό με τους Ντου Που και είναι απλό, σε κάθε συναυλία, παίζουν άλλοι μουζίκοι.

Με 15 μουσικούς μέσα σε μισό αιώνα λίγο δύσκολο να γίνει αυτό που γράφεις. Εκτός από τα Γιαπωνέζικα σου, χρειάζονται ξεσκόνισμα και τα μαθηματικά σου.

 

30 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Στη περίπτωση των Στόουνς επίσης συμβαίνει

Στην περίπτωση των Stones, το μόνο που συμβαίνει στις υπερσπάνιες συναυλίες τους (μια και δεν είναι ενεργή μπάντα εδώ και δεκαετίες αλλά απλά επιχείρηση) είναι να κουβαλάνε τους μισούς σεσιονάδες του πλανήτη, αφού ακόμα και τα τραγουδάκια που έχουν γράψει είναι δύσκολο να παιχτούν απ'αυτούς, καθότι αποδεδειγμένα κουλοί.🥱

 

30 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

αν δεν θες να σε διαγράφουν οι ''αγαπημένοι σου'' τρόμπες συγκροτήματα τύπου Ντου Που 🥳 τραγουδάκια και καλά σπάνια λόγο δικαιωμάτων, όπως κακώς με κατηγόρησες για γκαντέμη, απλά ανέβαζέτα εις του Σωλήνα ως ''μη καταχωρημένα'' και κάνε διαμοιρασμό του λινκ σε όσους γουστάρεις

Καταρχάς το συγκεκριμένο βίντεο δεν ήταν στο κανάλι μου. Αλλά δεν έχει σημασία που ήταν, η γκαντέμικη αύρα σου είναι ικανή να κατεβάσει ολόκληρο το youtube για ώρες...😌

Κι όσο για τα unlisted videos (έχω πάρα πολλά) δεν λειτουργούν όπως νομίζεις. Όταν ανεβάζεις βίντεο, ο αλγόριθμoς του youtube το τσεκάρει για copyrighted υλικό, και ανάλογα την περίπτωση το αφήνει να παίξει (αν ο κάτοχος των πνευματικών δικαιωμάτων το επιτρέπει) ή το μπλοκάρει σε κάποιες χώρες ή και παντού. Αυτό δεν έχει καμία σχέση με το τι status θα δώσεις στο βίντεο σου, public, unlisted ή prive, αν βρεθεί copyrighted υλικό το βίντεο μπορεί να μπλοκαριστεί ή/και κατέβει απ'το κανάλι, κι ας το'χεις και prive.

 

Γκέγκε?image.gif.fbd81338bd410f120803b95ae7a533b9.gif

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, trolley είπε

Σάμη, το βίντεο με τον Young δε φαίνεται μπρε...

Είναι ιδιωτικόν.

Μόλις διαπίστωσα κι εγώ, πως έχουν αλλάξει κάποια πράγματα...παραταύτα με δίνει κάποια δικαιώματα, που βαριέμαι τώρα να εφαρμόσω και να εξηγώ,μέχρι να ασχοληθώ με τα νέα δεδομένα του Σουλήνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Μόλις διαπίστωσα κι εγώ, πως έχουν αλλάξει κάποια πράγματα...παραταύτα με δίνει κάποια δικαιώματα, που βαριέμαι τώρα να εφαρμόσω και να εξηγώ,μέχρι να ασχοληθώ με τα νέα δεδομένα του Σουλήνα 

Kάν'το unlisted (αν δεν στο έχουν μπλοκάρει ήδη🤣) και πόσταρε εδώ το λινκ. 

Αν ούτε και αυτή τη φορά δεν μπορούμε να το δούμε, διάλεξε ένα από τα χιλιάδες ποιοτικά Deep Purple βίντεο που έχουν ανέβει και πόσταρε το. image.png.b7fa5c43291a1391aa3f5c981c9f555c.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

 

 

Καταρχάς το συγκεκριμένο βίντεο δεν ήταν στο κανάλι μου. Αλλά δεν έχει σημασία που ήταν, η γκαντέμικη αύρα σου είναι ικανή να κατεβάσει ολόκληρο το youtube για ώρες...😌

Κι όσο για τα unlisted videos (έχω πάρα πολλά) δεν λειτουργούν όπως νομίζεις. Όταν ανεβάζεις βίντεο, ο αλγόριθμςο του youtube το τσεκάρει για copyrighted υλικό, και ανάλογα την περίπτωση το αφήνει να παίξει (αν ο κάτοχος των πνευματικών δικαιωμάτων το επιτρέπει) ή το μπλοκάρει σε κάποιες χώρες ή και παντού. Αυτό δεν έχει καμία σχέση με το τι status θα δώσεις στο βίντεο σου, public, unlisted ή prive, αν βρεθεί copyrighted υλικό το βίντεο μπορεί να μπλοκαριστεί ή/και κατέβει απ'το κανάλι, κι ας το'χεις και prive.

 

Γκέγκε?image.gif.fbd81338bd410f120803b95ae7a533b9.gif

Μην είσαι τόσο σίγουρη μωβ κάμπια της Κανήθου για το τι συμβαίνει στου Σωλήνα. Συμμετέχω με οβίνδεο, ''ακατάλληλα για παιδιά΄΄, ''ιδιωτικά'' , ''μη καταχωρημένα΄΄, με χρήση ''δικαιωμάτων τρίτων'' κλπ

Επίσης να γνωρίζεις, πως όταν προτείνω οβίνδεο με τραγουδάκι επαέ μέσα, είτε απ το δικό μου κανάλι, είτε τρίτου, ο αλγόριθμός μου είναι κλειδωμένος και ιδιωτικός και ΔΕΝ σου προτείνει να δεις Fall επειδή αυτούς βλέπω, αλλά διατί, μάλλον είδες αρκετούς Fall εξαιτίας μου.

Λόγο δουλειάς και επειδή ΔΕΝ θέλω να είμαι δημόσιο πρόσωπο, έχω σε Φτσομπούκια-Σωλήνα-ΓΟΥΓΚΛΙ  επιβεβαιωμένα προφίλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Μην είσαι τόσο σίγουρη μωβ κάμπια της Κανήθου για το τι συμβαίνει στου Σωλήνα.

Mετά από περισσότερα από 500 βίντεο που έχω ανεβάσει, επέτρεψε μου να ξέρω πως λειτουργεί το youtube. σου έγραψα τι παίζει με τον αλγόριθμο για τα πνευματικά διακαιώματα, ό,τι και να ανεβάσεις θα ελεγχθεί αυτόματα και ανάλογα θα το αφήσει ή θα το μπλοκάρει. 

Επίσης, μια και σε έχω ικανό,😆 να σε ενημερώσω ότι, ό,τι και αν γράψεις στην περιγραφή του βίντεο σου, δηλαδή χαζομάρες τύπου "Το βίντεο δεν προορίζεται για παραβίαση πνευματικών δικαιωμάτων. Τα Πνευματικά δικαιώματα των μουσικών κομματιών ανήκουν στους δημιουργούς τους και στις εκάστοτε δισκογραφικές εταιρείες των ερμηνευτών. Η ανάρτηση αυτή δεν έχει κερδοσκοπικό χαρακτήρα" και άλλα τέτοια αστεία, ΔΕΝ έχουν καμία απολύτως νομική ή άλλη αξία. Κανείς δεν τα διαβάζει, και σίγορα όχι ο αλγόριθμος του youtube ο οποίος λειτουργεί σαν το Shazam. 

Ό,τι άλλη απορία έχεις, εμένα ρώτα, και θα σε βοηθήσω να τη λύσεις.image.gif.795848722fcb7aca63bbc671bf4773b7.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Mετά από περισσότερα από 500 βίντεο που έχω ανεβάσει, επέτρεψε μου να ξέρω πως λειτουργεί το youtube. σου έγραψα τι παίζει με τον αλγόριθμο για τα πνευματικά διακαιώματα, ό,τι και να ανεβάσεις θα ελεγχθεί αυτόματα και ανάλογα θα το αφήσει ή θα το μπλοκάρει. 

Επίσης, μια και σε έχω ικανό,😆 να σε ενημερώσω ότι, ό,τι και αν γράψεις στην περιγραφή του βίντεο σου, δηλαδή χαζομάρες τύπου "Το βίντεο δεν προορίζεται για παραβίαση πνευματικών δικαιωμάτων. Τα Πνευματικά δικαιώματα των μουσικών κομματιών ανήκουν στους δημιουργούς τους και στις εκάστοτε δισκογραφικές εταιρείες των ερμηνευτών. Η ανάρτηση αυτή δεν έχει κερδοσκοπικό χαρακτήρα" και άλλα τέτοια αστεία, ΔΕΝ έχουν καμία απολύτως νομική ή άλλη αξία. Κανείς δεν τα διαβάζει, και σίγορα όχι ο αλγόριθμος του youtube ο οποίος λειτουργεί σαν το Shazam. 

Ό,τι άλλη απορία έχεις, εμένα ρώτα, και θα σε βοηθήσω να τη λύσεις.image.gif.795848722fcb7aca63bbc671bf4773b7.gif

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου