Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; XV


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως, διαβάζω ότι η Winehouse πέθανε στα 27 και έγραφε τα τραγούδια της, έστω σε συνεργασία. Η Lipa επίσης γράφει τα τραγούδια της, διαβάζω.  Εγώ στα 27 το μεγαλύτερο επίτευγμά μου ήταν ότι άρχισα το κάπνισμα.

 

Σάμη, ποια ταινία βλέπεις;

 

 

  • Χαχα 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, trolley είπε

Πάντως, διαβάζω ότι η Winehouse πέθανε στα 27 και έγραφε τα τραγούδια της, έστω σε συνεργασία. Η Lipa επίσης γράφει τα τραγούδια της, διαβάζω.  Εγώ στα 27 το μεγαλύτερο επίτευγμά μου ήταν ότι άρχισα το κάπνισμα.

 

Σάμη, ποια ταινία βλέπεις;

 

 

https://www.ertflix.gr/vod/vod.392866-to-ainigma-e-anakrise-1

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, trolley είπε

 Εγώ στα 27 το μεγαλύτερο επίτευγμά μου ήταν ότι άρχισα το κάπνισμα.

Εσύ είσαι σκέτη ιδιοφυία...image.gif.0c6a9c0b4fefab45d215dd0390ba8b2e.gif

  • Συμφωνώ 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Samy βλέπει F1 και μας αγνοεί. Κρίμα, και είχα μια όρεξη σήμερα να ακούσω κάνα Fall ή λίγο RS...🙄

Ας είναι. Θα ποστάρω κάτι εγώ λοιπόν, από μια καημενούλα που βλέπει τα views της Dua Lipa και της Amy Winehouse με τα κιάλια, αλλά τουλάχιστον προσπαθεί. 

Εδώ στα 26 της και το τρίτο της άλμπουμ, στο οποίο συνθέτει, ενορχηστρώνει, ψιλοτραγουδάει και κουτσοπαίζει πιάνο, ενώ κάτι άσχετοι τη συνοδεύουν.😌

 

Aziza Mustafa Zadeh - Bana Bana Gel (1995)

Aziza Mustafa Zadeh - vocals & piano
Al Di Meola - ac. guitar
Bill Evans - sax
Stanley Clarke - bass
Kai E. Karpeh De Camargo - 5-string bass
Omar Hakim - drums

 

  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Waterfall-K είπε

O Samy βλέπει F1 και μας αγνοεί. Κρίμα, και είχα μια όρεξη σήμερα να ακούσω κάνα Fall ή λίγο RS...🙄

Ας είναι. Θα ποστάρω κάτι εγώ λοιπόν, από μια καημενούλα που βλέπει τα views της Dua Lipa και της Amy Winehouse με τα κιάλια, αλλά τουλάχιστον προσπαθεί. 

Εδώ στα 26 της και το τρίτο της άλμπουμ, στο οποίο συνθέτει, ενορχηστρώνει, ψιλοτραγουδάει και κουτσοπαίζει πιάνο, ενώ κάτι άσχετοι τη συνοδεύουν.😌

 

Aziza Mustafa Zadeh - Bana Bana Gel (1995)

Aziza Mustafa Zadeh - vocals & piano
Al Di Meola - ac. guitar
Bill Evans - sax
Stanley Clarke - bass
Kai E. Karpeh De Camargo - 5-string bass
Omar Hakim - drums

 

Επαέ, ημπορώ να πιω, πως δεν ταιριάζει καθόλου η αισθητική μου με αυτό που ακούω και έχω ακούσει αραβική μουσική, έχω περιοδεύσει σε 7 Αραβικές χώρες- μου λείπει βέβαια η καλύτερη, το Ιράν- χωρίς γκρουπ, τουριστικά γραφεία, ξεναγούς κλπες αηδίες. Το διαβατήριό μου είναι σίγουρο πως ήταν σταμπαρισμένο απ τη μοσσάντ 😁 μετά το 90, δεν ξαναβγήκα απ τη χώρα.και αν τύχει, θα είναι μόνο για το Ιράν.

Ως συνήθως, έβαλες, ΠΑΛΙ κάτι που δεν είναι αυθεντικό, απλά καλύπτει την ανάγκη σου να ακούεις τύπους που ανεβοκατεβαίνουν τοστιέρες, κλαβιέ και λαρύγγια.

Σε προτιμώ σε Ντου που κατάσταση, για αυτό πάρε λίγο Fall 🏁

 

Επεξεργασμένο από Σαμη Παραγκα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου