Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; XV


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Θα το πώ άλλη μία,μην με παρεξηγείτε απο τον τρόπο γραφής.Ουτε κόμπλεξ έχω για να μειώνω ανθρώπους ουτε η υπομονή μου εξαντλτείται τόσο εύκολα.

Τώρα γύρισα απο την βόλτα με τα σκυλιά και ένας απο τους κολλητούς μου στην γειτόνια που είναι μόνος του ο άνθρωπος 90 φεύγα,με είχε μισή ώρα πάλι στον ήλιο,αυτός στο μπαλκόνι,με την συζήτηση η μισή στα Ελληνικά η μισή στα τούρκικα(μικρασιάτης,όπως και εγώ στην καταγωγή) για να μου δώσει μια τσάντα λεμόνια γιατί του κάνω καμιά φορά τα θελήματα.

Το οτι μου έχει πεί 100.000 φορές οτι τα λεμόνια είναι αψέκαστα και ότι εγώ δεν ξέρω τούρκικα και κουνάω απλά το κεφάλι μου αναλόγος αν κάνει ερώτηση,κατάφαση,άρνηση,σας λέει κάτι?

 

 

Επεξεργασμένο από MGs
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού πιάσατε τους greatests, ας βάλω κι εγώ την μεγαλύτερη ελληνική μπάντα που στην πορεία της παρήγαγε δίσκους κολοσσούς με κορυφαίες πωλήσεις, εκπληκτικά τραγούδια και sold out λαηβ εμφανίσεις που έχουν και το ρεκόρ νομίζω προσέλευσης κόσμου.

 

Τόσο πολυδιάστατη συνθετικά μιας και γράφανε πολλοί τα κομμάτια τους που θεωρώ ότι είναι οι Έλληνες Beatles.

 

The greatest greek band of all times λοιπόν.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δέν μπόρεσα να ξεκαθαρίσω τους "πρώτους" η "καλύτερους".

Ποιό πολύ τα πήγαινα καλά με τους "ημιτελείς" τούς "χαμένους σε κάποιο σταυροδρόμι" και τους "καταραμένους".

Ισως ταίριαζαν καλύτερα στην δική μου ψυχοσύνθεση,ίσως μιλούσαν καλύτερα μέσα μού,μου ήταν ευκολότερο να τους αναγνωρίσω και να κατανοήσω.

Ισως τελικά,εξαιρώντας φύσικα την μουσική ιδιοφυία που τους διακρίνει,να είμαι ένας εξ αυτών.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Σπινθηροβόλος γάιδαρος είπε

Αφού πιάσατε τους greatests, ας βάλω κι εγώ την μεγαλύτερη ελληνική μπάντα που στην πορεία της παρήγαγε δίσκους κολοσσούς με κορυφαίες πωλήσεις, εκπληκτικά τραγούδια και sold out λαηβ εμφανίσεις που έχουν και το ρεκόρ νομίζω προσέλευσης κόσμου.

 

Τόσο πολυδιάστατη συνθετικά μιας και γράφανε πολλοί τα κομμάτια τους που θεωρώ ότι είναι οι Έλληνες Beatles.

 

The greatest greek band of all times λοιπόν.

 

 

 

Συμφωνώ απόλυτα και κατά γράμμα με το ποστ σου, μάλλον μπερδεψες το όνομα όμως και ήθελες να βάλεις το Πυξ Λαξ Νταξ (από το πρόσφατο άλμπουμ)

 

 

Όντως το πιο επιτυχημένο ελληνικό συγκρότημα, και στην Αμερική γίνεται χαμός με το νέο άλμπουμ (παρά την γκρίνια κάποιων Ελλήνων οπαδών, οι οποίοι ξεχνάνε ότι οι RC έχουν πλέον περισσότερους οπαδούς στην Αμερική, Γερμανία και Σκανδιναβία και μετά έρχεται η Ελλάδα), και δεν εννοώ σε underground κυκλώματα αλλά στην mainstream metal κοινότητα.

  • Like 1
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ξεχάσει ότι πρόκειται να βγει νέο άλμπουμ Rotting Christ, πάω να διαβάσω ποίηση, το θέμα του άλμπουμ έχει πολύ ενδιαφέρον

kavagio for strings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chetes + Calexico.... masterpiece (από τις καλύτερες παραγωγές που άκουσα φέτος)

 

 

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Devil Blues - Sounds Of Freedom / Come Fly With Me (live) 

Krzysztof Gorczak - vocals
Sebastian Kozlowski - guitar

Marcin Nadolny - Hammond & synths
Michal Wrzos - bass
Kamil Lickiewicz - drums

Recorded live at Studio Rembrandt, Bialystok Polish Radio on May 30, 2008.

 

 

  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου